مدیریت محتوی وردپرس

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

blank

آشنایی با کاربرد افزونه چت آنلاین وردپرس سایت ها و کاربرد این نوع امکان توسعه داده شده

همراهان گرامی همانطور که می دانید امروزه با توسعه کسب و کارهای مبتی بر وب هر لحظه نیاز به ارتباط سریع و آسان با مشتری و مخاطب برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی بیشتر احساس می شود. امروزه صاحبان کسب و کارهای مبتنی بر وب نیازمند پرداختن به ارتباط با مشتری های خود در دو مرحله می باشند. مرحله اول پیش از خرید و مرحله بعدی ارتباط های پس از خرید می باشد. مبنای معرفی افزونه چت آنلاین در این آموزش توسط وبسایت فیبز، رفع نیاز صاحبان سایت ها در مرحله اول یعنی ارتباط با مشتریان، پیش از خرید می باشد که بسیار مهم و حائز اهمیت است. از این رو در این مقاله، قصد آموزش نصب، راه اندازی و به کارگیری عملی یکی از بهترین ابزارهای چت آنلاین سایت وردپرسی که کاملا هم رایگان می باشد، را داریم.

 

افزونه چت آنلاین سایت های وردپرسی Tidio Live Chat

 • خب در این قسمت به سراغ معرفی مختصر افزونه و آموزش نصب و راه اندازی آن می رویم. این پلاگین  وردپرسی ( Tidio Live Chat ) یکی از افزونه های پشتیبانی و پاسخگویی آنلاین موجود در مخزن وردپرس می باشد که تا الان بیش ۵۰,۰۰۰ نصب فعال داشته است و باید بگوییم که یکی از برترین های رایگان در میان افزونه های چت آنلاین می باشد.
 • پلاگین چت آنلاین سایت وردپرسی با طرح گرافیکی بسیار شکیل و امروزی و همچنین کارایی بسیار قدرتمند و سرعت بالای تبادل محتوا به شما این امکان را می دهد تا به سهولت هر چه تمام تر با مشتریان و مخاطبان خود در هر لحظه ارتباط داشته باشید و پاسخگوی تمامی سوالات و مشورت های آنان باشید.

 

آموزش راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت های وردپرسی Tidio Live Chat

برای استفاده از قابلیت های این افزونه ی کار آمد ابتدا باید آن را از لینک زیر دانلود نمایید و سپس به قسمت افزونه های سایت خود مراجعه نمایید و فایل دانلودی خود را در آپلود کنید. پس از آپلود شدن پلاگین را نصب و فعال سازی نمایید.

دانلود افزونه TIDIO LIVE CHAT

همچنین میتوانید به بخش افزونه های سایت خود مراجعه نمایید و افزونه چت آنلاین  Tidio Live Chat  را از مخزن وردپرس دانلود، نصب و فعال نمایید. بعد از اتمام مراحل نصب و فعال سازی این افزونه، در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس مشابه مطابق عکس زیر گزینه ی Tidio Chat به لیست شما اضافه می شود. و با کلیک بر روی این گزینه صفحه اولیه ی این افزونه را مشاهده خواهید نمود. (مطابق تصویر)

 

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی

نکته بسیار مهم

برای استفاده از این افزونه چت آنلاین شما می بایست ابتدا در این سایت ثبت نام نمایید تا به شما پنل کاربری برای تنظیمات افزونه و اتصال آن به سایت شما، اختصاص داده شود. در ادامه به شما خواهیم گفت چه باید کرد و کلیه ی مراحل به سادگی انجام خواهد شد.

لذا در این مرحله باید در صفحه اول که در شکل بالا مشاهده می نمایید، اگر از قبل در این سایت ثبت نام داشته اید نام کاربری و رمز خود را در فرم سمت چپ وارد نمایید. ام اگر تا به حال ثبت نام در این سایت نداشته اید روی دکمه آبی رنگ که دارای عنوان Create a new Account است کلیک نمایید. پس از چند لحظه به صفحه بعدی مطابق شکل زیر منتقل می شوید. این یعنی سایت شما آماده ی استفاه از افزونه چت آنلاین است.

حال بر روی دکمه ی آبی با عنوان Go to panel کلیک میکنیم تا به پنل کاربری متعلق به افزونه چت آنلاین سایت خودمان هدایت شویم. چند لحظه صبر خواهیم کرد تا صفحه کاملا بارگزاری گردد.

 

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی 1

 

همانطور که مطابق شکل زیر ملاحظه می کنید، در صفحه پیکربندی این افزونه برای سایت خودمان هستیم. اگر به پایین صفحه روی نوار آبی دقت فرمایید، پیکربندی افزونه دارای ۴ مرحله است و ما در صفحه اولین مرحله قرار داریم. در این صفحه ۳ گزینه برای پیکره بندی داریم که به شرح ذیل می باشند:

مرحله اول پیکربندی:

 • Your name : در فیلد این گزینه نام کاربری خودتان را قرار دهید. این نام در زمان چت با مخاطبمانتان برای آنها نمایش داده خواهد شد.
 • Avatar : در کنار این گزینه کلمه Change image وجود دارد که با کلیک بر روی آن میتوانید عکس پروفایل خودتان را آپلود نمایید.
 • Pick a colour : با این گزینه می توانید رنگهای بسیار جذابی برای نمایش افزونه، با توجه به رنگ بندی سایت خودتان انتخاب نمایید.
 • Select chat language : این گزینه هم مربوط به انتخاب زبان چت می باشد که می بایست آن را روی گزینه فارسی همانطور که در عکس مشاهده می نمایید، قرار دهید.

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی 2

 

 

مرحله دوم پیکربندی:

با تکمیل کردن این ۴ گزینه نوبت به کلیک کردن روی گزینه ی Continue میرسد. روی این دکمه کلیک می کنیم تا صفحه بعدی تحت عنوان اطلاعات حساب کاربری همانند شکل زیر برایمان باز شود. در این صفحه نیز می بایست ۵ گزینه را که در زیر کاملا برایتان توضیح داده ایم، تکمیل کنیم تا مجوز رفتن به صفحه بعد برایمان صادر شود. خب گزینه ها به شرح زیر می باشند :

 • Website address :  زیر این کلمه فیلدی وجود دارد که می بایست آدرس وبسایتی که قصد نصب این افزونه در آن را دارید، وارد نمایید.
 • Email : گزینه ایمیل را داریم که حتما سعی کنید ایمیل خودتان را که مرتب چک می کنید در این فیلد قرار دهید.
 • Country : در این گزینه با کلیک بر روی لیست باید گزینه ی جمهوری اسلامی ایران را مطابق شکل پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا این گزینه نیز تکمیل گردد.
 • Industry : این گزینه هم مربوط به انتخاب نوع خدمتی است که شما در سایت خود و در کسب و کار خود ارائه میدهید.
 • By clicking “Create a Free Account” I agree to Tidio’s Terms & Conditions and Privacy Policy : به عنوان گزینه آخر ما باید تیک مقابل این عبارت را بزنیم که به معنای پذیرش شرایط و ضوابط خاص استفاده از خدمت چت آنلاین این سایت و در لینک هایی که داخل عبارت قرار داده است قابل مشاهده می باشند.

 

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی 3

 

 

مرحله سوم پیکربندی:

بعد از تکمیل گزینه های این مرحله دوباره روی گزینه continue کلیک میکنیم تا به مرحله سوم پیکربندی که مربوط انتخاب نحوه ی نمایش اولین پیغام از سوی شما بری مخاطبان  است. این صفحه مطابق شکل دارای ۳ گزینه و فرمت مختلف می باشد که به دلخواه میتوانید هرکدام را انتخاب نمایید. پس از انتخاب گزینه ی continue

 

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی 4

 

مرحله آخر پیکربندی:

همانطور که در شکل زیر ملاحظه میفرمایید به صفحه آخر پیکربندی افزونه چت آنلاین رسیدیم. در اینجا پیغامی را باید تنظیم کنیم که میخواهیم برای هر مخاطب به عنوان پیغام اول نمایش داده شود. معمولا این پیغام به صورت خوش آمد گویی یا پرسیدن از مخاطب در مورد کمکی که می توانید به او بکنید تنظیم میگردد.

 

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی 5

 

پایان پیکربندی و ورود به پنل کاربری

بسیار خب ! با پایان یافتن مراحل پیکر بندی شما به پنل کاربری افزونه چت آنلاین خودتان در سایت tidio.com منتقل می شوید و در اینجا نیز می توانید بسیار از تنظیمات دلخواه خودتان را انجام دهید و دخل و تصرف داشته باشید.

شما در پنل کاربری خود امکانات بسیار فراوانی دارید که با جستجو، دقت و به کارگیری آنها میتوانید یک افزونه چت آنلاین باکیفیت و کارآرمد برای سایت خودتان پیکره بندی نمایید.

بکارگیری و پاسخگویی با افزونه چت آنلاین Tidio Live Chat

برای پاسخگویی با افزونه چت آنلاین هر بار باید از داخل پیشخوان وردپرس خود گزینه Tidio Chat انتخاب نموده تا به پنل کاربری خود در سایت اصلی این افزونه وارد شوید و در آنجا پاسخگوی مشتریان و مخاطبان سایت خود باشید.

نکته‌ی بسیار جذاب در رابطه با افزونه چت آنلاین

نکته ای که این افزونه را بسیار جذاب کرده است، داشتن نسخه های آندروید، IOS و دسکتاپ برای ارتباط و پاسخگویی هر چه آسانتر صاحبان کسب و کار اینترنتی می باشد. شما در پنل کاربری خود در صفحه داشبورد می توانید با کلیک روی گزینه های Get the mobile app یا Get the desktop app اقدام به دانلود فایل های نرم افزار خود نمایید. برای دریافت نسخه های آندروید، IOS و دسکتاپ افزونه چت آنلاین میتوانید از طریق پنل کاربری خود همانند شکل زیر به مسیر  setting > desktop & mobile  مراجعه نموده و از آنجا اقدام به دانلود فایل نرم افزار هر یک از نسخه های مورد نظر خود نمایید.

 

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی 6

 

امکان ارتباط افزونه چت آنلاین با مسنجر فیس بوک

ابتکار جالب دیگری که برای این افزونه به کار رفته است توانایی برقراری ارتباط با مسنجر شبکه اجتماعی فیس بوک می باشد که شما عزیزان میتوانید با مراجه به مسیر channel > massenger و کلیک روی دکمه connect To Your Facebook Account اقدام به برقراری ارتباط با مسنجر فیس بوک خود نمایید و بوسیله ی این گزینه پاسخگوی مخاطبان خود باشید.

 

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه چت آنلاین سایت وردپرسی 7

 

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *