توانمندی مدیریتی

آیین سخنرانی (مذاکره) چیست؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

یکی دیگر از آیتم های آیین سخنرانی که بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت مذاکره می باشد. با ما در فیبز همراه باشید تا یکی از مهم ترین کاربرد های سخنرانی را مورد برسی قرار دهیم.

مذاکره (یا همان Negotiation) در تعریف امروزی به فرآیندی گفت‌وگو محور اطلاق می‌شود که روی یک موضوع مشخص به منظور حل یک اختلاف یا رسیدن به منافع مشترک بین دو یا چند نفر یا گروه انجام می‌پذیرد. مذاکرات عموماً برای گرفتن امتیاز هستند و در مذاکره‌ای که شما تصمیم به شرکت در آن گرفته‌اید یا باید امتیاز بگیرید و یا باید امتیاز بدهید، اما مذاکره‌ای خوش‌آیند است که شما بتوانید بیشترین امتیازات را بگیرید و کمترین امتیازات را بدهید و در عین حال طرف مقابل را نیز مایل به ادامه همکاری نگه دارید.

 در روش‌ها و فنون مذاکره شما می‌آموزید که چطور یک جلسه را شروع کنید، پی بگیرید و به انتها برسانید، پیشنهادات خود را چطور بیان کنید و در مقابل پیشنهادات طرف مقابل چه واکنشی نشان دهید و چطور در تله‌های مذاکره گرفتار نشوید.

مذاکرات بسیاری را خواهید دید که ممکن است در سازمان و یا محل کار خود شاهد آن باشید اما به جای خوبی ختم نشده باشد. تکنیک ها و مبحث بزرگ سخنرانی را در آینده خواهیم خواند اما اجازه بدهید که بیشتر مفهوم مذاکره را با چند مثال کاربردی روشن تر نشان دهیم:

اولین تکنیک این است که اگر قرار است پیشنهادی رد و بدل شود تحت هیچ شرایطی شما اولین پیشنهاد دهنده نباشید!

تکنیک دیگری که در مذاکره مورد استفاده قرار می گیرد این است که ما اگر در جلسه اشتیاق داریم، اشتیاق خود را نشان ندهیم زیرا این موضوع این حس را در شخص مقابل ایجاد می‌کند که قدرت کافی برای پیروزی مذاکره را دارد و احساس می کند که ما به نتیجه این گفت و گو نیاز داریم که نتیجه آن منفی خواهد شد.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.