مهارت های زندگی

اثرات منفی و حاشیه‌ای کسب پول و روش دوری کردن از آن‌ها

مروری بر تبدیل رویا به ثروت از مایکل مسترسون

blank

زمانی که تصمیم می‌گیرید پول زیادی به دست آورید و این هدف را در اولویت زندگی‌تان قرار می‌دهید؛ ممکن است خود را به قبول هر کاری راضی کنید و بعد از مدتی متوجه می‌شوید هزاران ساعت خوب را که می‌توانستید با خانواده یا دوستان‌تان سپری کنید، از دست داده‌اید و کارهایی که نباید، را انجام داده‌اید و از این که با این کارها کنار آمده‌اید پشیمان می‌شوید. اما شما می‌توانید میلیون‌ها دلار را بدون غفلت از خانواده یا برخوردن به مشکلات قانونی و فدا کردن بقیه‌ی اهداف‌تان کسب کنید و هرگز از کارهای‌تان پشیمان نشوید.

اگر دارید کسب‎وکاری را راه می‌اندازید، شاید فکر کنید؛ ساخت یک کسب‎وکار موفق خیلی سخت است و باید بعضی چیزها را قربانی کنم تا موفق شوم. اما شما مجبور نیستید. شما می‌توانید ایجاد ثروت را هدف‌تان قرار دهید و در عین حال از آن لذت ببرید به شرطی که مرتکب این دو اشتباه نشوید:
۱٫تمایل بیش از حد به نتیجه گرفتن در کوتاه‌مدت.
۲٫نادیده گرفتن احساس‎تان نسبت به کیفیت محصول.

زمانی که در کسب‎وکارتان اهداف بلندمدتی داشته باشید و چشم‌اندازتان ایجاد یک کسب‎وکار باشد که به فرزندان‌تان هم برسد، سودهای کم در ابتدای راه شما را دلسرد نمی‌کند و زمانی که به سود برسید بیشتر سودتان را صرف پیشرفت کار می‎کنید و این سیاست کاری اصلی شرکت‎تان می‌شود. کارمندان اصلی به جای پرسیدن:« کدام تصمیم گیری به ما سریع‌ترین سود را خواهد داد؟» می‌پرسند:« کدام یکی، شرکت ما را در ۵ سال آینده قوی‌تر خواهد کرد؟». این دیدگاه بلندمدت، به صورت ناخودآگاه مانع شما از انجام اشتباهات گفته شده، می‌کند. فقط یک راه برای مطمئن شدن از سود بلندمدت وجود دارد و آن تولید محصول با کیفیتی‌ست که مشتریان دوست دارند مدام و سال‌ها بخرند.

کیفیت خدمات و محصول نهایی

همه در کسب‎وکار درباره‌ی کیفیت خدمات صحبت می‌کنند؛ ولی تعداد کمی تمایل دارند زمان و سرمایه‌شان را صرف کیفیت کنند. کسانی ‎که این کار را می‎کنند به مرغ تخم طلا می‌رسند؛ یعنی کسب‎وکاری که با گذشت زمان، خیلی آسان‌تر تولید درآمد می‌کند. این افراد مجبور نیستند مثل موش‌ها در داخل قفس دایره‌ای، دائم دنبال سود بدوند، تا جایی که یا به خاطر حمله‌ی قلبی بمیرند یا این که کنار گذاشته شوند. پس اگر می‌خواهید هدف اول‌تان را ایجاد ثروت قرار دهید، مطمئن شوید با دیدگاهی طولانی مدت نسبت به کسب سود و تعهدی جدی برای تولید محصولات خوب، سراغ هدف‌تان می‌روید.

اگر این کار را با این روش انجام دهید شروع کار کمی سخت خواهد بود؛ مجبور می‌شوید سرمایه‌ی بیشتری برای بهبود محصول‎تان صرف کنید و کمی بیشتر برای تولیدشان منتظر بمانید. ولی در بلندمدت پول بیشتری در می‌آورید و خوشحا‌ل‌تر می‌شوید چون مشتریان‌تان در کنارتان می‌مانند و به شما با خرید مداوم‌شان پاداش می‌دهند. ثروت‌تان بستگی به این دارد که چند سال می‌توانید درآمد داشته باشید، نه این که در یک سال چقدر پول می‌توانید کسب کنید.

پول یک نتیجه است، نه علت. اگر فقط برای پول وارد کسب‎وکار شوید، شانس‌تان هیچ‌وقت در کاری که دارید انجام می‌دهید، عالی نخواهد شد. به این خاطر است که خیلی‌ها در بازاریابی شبکه‌ای شکست می‌خورند؛ آن‌ها جذب سودی بزرگ می‌شوند، ولی بعد، می‌فهمند کارشان فروش صابون، ویتامین، کرم یا هر چیز دیگری‌ست که نمی‌خواهند آن را انجام دهند. وارد کسب‎وکاری شوید که دوستش دارید، کامل یادش بگیرید و درست انجامش دهید. پول، خود به خود به سمت‌تان خواهد آمد.

پول ریشه‌ی همه‌ی بدی‌ها نیست

پول ریشه همه‎ی بدی‌ها نیست، بلکه ریشه‌ی همه‌ی بدی‌ها، عشق به پول است. عاشق پول نباشید، بلکه عاشق ساخت یک کسب‎وکار پایدار باشید. عاشق فایده‌ای باشید که کسب‎وکارتان به وجود می‌آورد؛ یعنی ارزشی که برای مشتریان‌تان خلق می‌کند و کیفیتی از زندگی که برای کارمندان‌تان به وجود می‎آورد. پول یک شاخص از میزان موفقیت کسب‎وکارتان در انجام تعهدات و حفظ مشتریان است. اگر ارزشی که به وجود می‌آورید، بیشتر از پول دریافتی باشد، مردم چیزی را که می‌فروشید، خواهند خرید. هرچه ارزش بیشتری تولید کنید، پول بیشتری درخواهید آورد.

 

 

 

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.