صنعت و معدن

ارزش صادرات فلز روی به ۱۸۹ میلیون دلار رسید

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، برپایه جداول آماری گمرک ایران، میانگین قیمت صادراتی هرتن فلز روی دو هزار و ۲۲۶ دلار ثبت شده است.

براساس بررسی انجام شده، صادرات فلز روی در ۹ ماهه امسال بین ۳۰ قلم کالای مهم صادراتی در بخش معدن وصنایع معدنی پس از فولاد و مس جای گرفته است.

آمار مقدماتی حجم تجارت کشورمان در دوره مزبور، گویای آن است که ۱۱۰ میلیون و ۲۷۹ هزار تن کالا به ارزش ۵۱ میلیارد و ۹۷۰ میلیون دلار مورد تبادل قرار گرفت که سهم صادرات آن ۸۵ میلیون و ۲۶۳ هزار تن به ارزش ۲۵ میلیارد و ۱۱۲ میلیون دلار ثبت شد.

 میزان استخراج سرب و روی در هشت ماهه امسال به رقم ۶۵۵ هزار و ۸۵۰ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت یک درصدی دارد.

همچنین عملکرد سرب و روی انگورارن (زنجان) و سرب نخلک (اصفهان) حاکی است، بیشترین میزان استخراج دوره این گزارش مربوط به سرب و روی انگوران با ۶۱۸ هزار و ۶۲۵ تن ثبت شد.

 آبان‌ماه مجموع استخراج سرب و روی واحدهای یاد شده به ۷۱ هزار و ۶۰۲ تن رسید که افت ۹ درصدی در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

بزرگترین معدن سرب و روی ایران (مهدی آباد) واقع در استان یزد در مرحله باطله‌برداری است که فعال سازی آن می‌تواند افزایش قابل توجه در استخراج این ماده معدنی را به دنبال داشته باشد.

منبع: ایرنا

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *