مهارت های زندگی

هرگز از این کلمات برای توصیف خود استفاده نکنید!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

دشوار است که خود را در کلمات توصیف کنید و به همین دلیل بسیاری از مردم از این کار مبادرت می‌کنند. چرا باید برای توصیف خود از کلمات مایوس کننده استفاده کنید در حالی که در زبان ما پر از کلمات غنی و جذاب است؟ بهترین راه برای به دست آوردن کمی از چابکی و شخصیت شما این است که داستان خود را بگویید. شما می‌توانید آن را به صورت خلاصه‌ای در بالای رزومه کاری خود و یا در خلاصه مشخصات خود در LinkedIn، و یا …بنویسید مانند این مثال :

“من طراحی وب سایت های کسب و کار کوچک را برای ۱۵ سال انجام دادم. این روزها من در سایت های وردپرسی برای سخنرانان، نویسندگان و انواع دیگر متخصص هستم. هدف من این است که صدا و پیام منحصربفرد خود را به همه کسانی که می خواهند آن را بشنوند، برسانم”.

توجه داشته باشید که طراح وبسایت ما خودش را ستایش نمی‌کند. چه کسی با عزت نفس عادی همیشه خود را ستایش می‌کند؟ هنگامی که شما خود را در رزومه خود و یا نمایه LinkedIn خودتان تعریف می‌کنید، ترس را به جای اطمینان بیان می‌کنید.
در اینجا واژه هایی که هرگز برای توصیف خود نباید استفاده کنید آورده شده است:

۱ – خلاقانه
۲ – مخرب
۳ – رویایی
۴ – باهوش
۵ – استراتژیک
۶ – زرنگ
۷ – با استعداد

این واژه‌های “صفت ستایش” چیست؟ آنها همه توصیفگرهایی هستند که به عنوان استفاده شما برای توصیف خودتان مناسب نیستند، به هر حال! آنها همه چیزهایی هستند که ما می‌توانیم در مورد دیگران بگوئیم، اما نه در مورد خودمان. نوآوری، هوش و دیگر ویژگی‌ها، همه در چشم تماشاگر هستند. لحظه ای که در پروفایل LinkedIn خود بگویید «من باهوش هستم»، بقیه دنیا به طور جمعی می گوید «من در این مورد تردید دارم» زیرا اگر شما واقعا باهوش باشید، کمتر در مورد آن صحبت می‌کنید. دستاوردهای شما برای دیگران نمایان است!

از پروفایل LinkedIn و رزومه خود برای گفتن به داستان خود استفاده کنید – به سادگی، با قاطعیت و با کلمات خودتان -. در این صورت خواننده، هوشمندی، باهوشی و استراتژیکی شما را خواهد فهمید، و حتی درخشندگی و سایر ویژگی های شگفت انگیز شما خود را نمایان می‌کنند.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.