مدیریت محتوی وردپرس

از یواست سئو پرمیوم انتظار چه کارهایی را نداشته باشید !

blank

یواست سئو این کارها را برای شما انجام نمی دهد

در مقالات قبلی اشاره شد که یواست سئو چیست و دقیقا چه کارهایی را برای ما انجام می دهد و حتی در یک مقاله به اقداماتی که افزونه ی یواست سئو پرمیوم به صورت خودکار برای وبسایت وردپرسی ما انجام می دهد اشاره کردیم.

در این مقاله می خوانید :

در این مقاله قصد داریم به یک سری نکات بپردازیم که گاها همراهان گرامی ، انتظار دارند یا فکر می کنند این افزونه برایشان انجام می دهد.

برخی انتظارات انجام ناشدنی که نام افزونه یواست سئو ایجاد کرده است

نام یواست سئو و وجود کلمه ی سئو در این افزونه مقداری گمراه کننده است و برای مدیران سایت و وبمسترانی که مبتدی هستند یا آگاهی کافی در زمینه سئو ندارند، اندکی انتظار ایجاد می کند که تمامی امور مربوط به سئو وبسایتشان از جمله ارتقای رتبه و سایر موارد را انجام می دهد. خب این باوریست که در مورد یواست سئو وجود دارد ولی واقعیت ندارد و قضیه چیز دیگریست که در ادامه قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که این افزونه برای ما انجام نمی دهد.

اولین و مهمترین وظیفه ی افزونه یواست سئو

افزونه یواست سئو ، در درجه اول میزان بهینه بودن صفحات و محتوای سایت شما را بررسی می کند.

ارتقای رتبه در کلمات هدف نیازمند فعالیت های دیگریست

همانطور که برخی از مدیران سایت فکر می کنند، با نصب و فعالسازی افزونه یواست سئو ی وردپرس و نوشتن محتوا و سئوی محتوا و صفحات ، باید در صفحات اول موتورهای جستجو جایگاه های خیلی خوبی بدست خواهند آورد که این یک باور اشتباه است. واقعیت این است که افزونه یواست سئوی پرمیوم برای شما فقط میزان بهینه بودن صفحات سایت و همچنین محتوای موجود در سایت را نشان می دهد و کار خاصی برای ارتقای رتبه ی شما نمی دهد.

نکته ی بسیار مهم :

لازم است بدانید سئو و بهینه سازی وبسایت دارای دو بخش سئوی داخلی و سئوی خارجی است و هردوی این ها هر کدام دارای، مجموعه اقداماتی هستند که باید به بهترین شکل و مطابق با اصولی که منطبق با خواست های گوگل است انجام شود، تا سایت شما در کلمات مورد نظر بتواند صاحب رتبه متناسب شود.

یواست سئو برای سایت شما ساختاری ایجاد نمی‌کند.

گاها تصور می شود یواست سئو به طور خودکار برای سایت ما ساختار مختص به خود را ایجاد می کند و نیازی به اقدامات بعدی نیست. اما این شما هستید که باید بر پایه ی نیاز خود و کمک گرفتن از نکات UX یک ساختار متناسب با نیاز های خود برای سایت خود ایجاد کنید و آن را بکار بگیرید.

خودتان به فکر ساخت صفحات و ساختار سایت خود باشید.

پس توجه داشته داشته باشید افزونه یواست سئو برای شما هیچ ساختار داخلی خاصی ایجاد نمی کند  پس انتظار همچین چیزی را نداشته باشید و خودتان به فکر ساخت صفحات و لینک های موردنیاز خودتان باشید.

افزونه یواست سئو به هیچ وجه کلمات کلیدی را برای محتوای شما پیدا نمی کند.

زمانی که قصد سئوی محتوای خود را دارید می بایست کلمه کلیدی کانونی محتوای خود را در فیلدی که یواست برای این منظور در نظر گرفته است معرفی نمایید تا این افزونه محتوای شما را بدرستی آنالیز کند و موتورهای جستجو راحتتر بتوانند متوجه شوند محتوای شما حول چه موضوع اصلی در حال توضیح است.

یواست سئو بهترین کلمه کلیدی کانونی را برای شما پیدا نمی کند!

در این بین برخی دوستان تصور می کنند یواست سئو به طور خودکار برای آنها بهترین کلمه کلیدی را پیدا می کند و این کار سبب کسب بهترین رتبه ها در نتایج جستجو روی کلمه کلیدی مورد نظر می شود. این باور نیز اشتباه است و شما می بایست با استفاده از اصول موجود همانطور که در مقالات قبلی هم توضیح داده شده است، بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید.

یواست سئو وضعیت رقبای شما و جایگاه شما نسبت به آنها را بررسی نمی کند.

باید بدانید که بررسی رقبا و جایگاه آن ها و همچنین جایگاه شما نسبت به آنها ، اطلاعاتی نیست که در مقیاس این افزونه هر چند قدرتمند بگنجد. یواست سئو به این اطلاعات دسترسی داده نشده است و در این زمینه زیرساختی برایش ایجاد نشده است. این کار از روش های دیگر و با استفاده از ابزارها و اقدامات متفاوت دیگری  قابل انجام است.

بهترین ابزار برای تحلیل داده و ارتقای رتبه

بهترین و قابل اعتمادترین ابزاری که برای این کار می شناسیم پنل سرچ کنسول خود گوگل است. این پنل خدمات بسیار زیادی را به مدیران وب ارائه می کند که یکی از آنها جایگاه های وبسایت شما در کلمات مختلف است.

رفتن به مسیر جایگاه سایت شما در کلمات مختلف

برای استفاده از این خدمت می تواند به سرچ کنسول خود مراجعه نمایید و از طریق مسیر زیر ، تمامی کلماتی که در آنها رتبه مشخصی را دارید مشاهده نمایید که در کنار هر کلمه رتبه یا جایگاه صفحه شما مشخص شده است. مسیر Performance>Position  تمامی کلمات و رتبه ها را برای شما مشخص می کند.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *