راه و مسکن

استاندار: مردم سمنان برای تکمیل طرح‌های راه و شهرسازی توقع ویژه دارند

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر شامگاه چهارشنبه در نشست شورای حمل و نقل و مسکن استان سمنان با حضور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مردم استان توقع توجه ویژه از این وزارت برای پیشرفت پروژه‌های استان سمنان دارند ابراز داشت: در استان سمنان پروژه‌های مربوط به راه و شهرسازی در اولویت توجه است.

وی افزود: برخی از پروژه‌های استان سمنان ملی است و سهم استان سمنان از پروژه‌ها برابر با سهم سایر استان‌ها است.

استاندار سمنان ادامه داد: استان سمنان در محور ارتباطی غرب و شرق و شمال و جنوب کشور واقع شده و هر سال بیش از ۲۰ میلیون مسافر از این استان عبور می کنند که این ضرورت را ایجاب می‌کند برای پیشبرد پروژه‌ها و ارتقاء نقش استان در اقتصاد ملی اقدام شود.

آشناگر گفت: در پیشرفت پروژه آزادراه حرم تا حرم تلاش خوبی شد، موانع رفع شد و پیشبرد آن با قدرت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به کند پیش رفتن پروژه محور سمنان – فیروزکوه بیان کرد: در کل، پروژه‌هایی که با شراکت سایر استان‌ها انجام شود سریع پیش نمی‌رود و یکی از دلایل کند پیش رفتن پروژه ها کمبود بودجه و اعتبار است.

وی افزود: یکی از مشکلات استان سمنان نداشتن زمین در برخی نقاط استان برای ساخت مسکن است و نیاز است محدوده‌ای به برخی شهرها الحاق شود.

آشناگر بیان کرد:  در زمینه تعیین حریم شهرها مشکل وجود دارد و ضرورت دارد تعیین تکلیف شود و در این زمینه گاهی نیاز است به سمت بلند مرتبه سازی رفت. 

وی ابراز داشت: در برخی شهرستان‌ها مشکلات اساسی در تامین زیرساخت‌های مورد نیاز در پروژه مسکن مهر وجود دارد.
استاندار سمنان گفت: کیفیت ساختمان هایی که ساخته می شود خوب نیست و نظارت مستمر بر کار پیمانکارها ضرورت دارد زیرا در غیر این صورت هزینه مضاعف برای مردم در پی دارد.

آشناگر ادامه داد: بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر بعد از ۱۰ سال در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود و این پروژه در زمان وزارت فعلی راه و شهرسازی پیشرفت خوبی داشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از دستورات ریاست جمهوری، تقویت فرودگاه ها است گفت:  فرودگاه سمنان ایرادات جزئی دارد که به راحتی برطرف می‌شود.

آشناگر گفت: یکی از میراث تاریخی با ارزش و مهم در استان سمنان، تپه حصار دامغان است که عبور ریل راه آهن از وسط این محوطه تاریخی موجب لرزش آن و بروز آسیب‌ و غیرقابل مرمت شدن تپه‌حصار می‌شود.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برای بازدید از طرح های زیرساختی در حوزه راه، بافت فرسوده، مسکن و سایر موارد مرتبط با این وزارتخانه ۲ روزه به استان سمنان سفر کرده است. 

منبع: ایرنا

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *