استارت‌اپ و کارآفرینی

ایده هایی که به کسب و کارهای بزرگ تبدیل شدند!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

کسب و کارهای بزرگ چگونه به وجود آمده اند؟ معمولاً وقتی صحبت از نوآوری  به میان می‌آید، ما به فکر تکنولوژی‌های نوین می‌افتیم. اما کافی است به مطالعات و تحقیقاتی سر بزنید که شرکت‌های بزرگ نوآور جهان را مورد بررسی قرار داده‌اند. اکثر گزارش‌ها و تحقیقات، ۵۰ تا ۷۰ درصد شرکت‌های معروف به نوآوری و کسب و کارهای بزرگ را، بیش از آنکه در حوزه‌ی فن‌آوری و دانش تخصصی نوآور بدانند، آنها را به عنوان شرکت‌هایی نوآور در حوزه‌ی مدل کسب و کار، شناسایی کرده‌اند.

 

JustRide

این استارت‌آپ هندی، سرویس به‌ اشتراک‌گذاری سفر را در این کشور و با کاهش ۲۵ درصدی هزینه‌های کرایه تاکسی راه‌اندازی کرده است. استفاده از اینترنت اشیا نیز به این استارت‌آپ کمک کرده تا رفتار راننده‌ها را زیرنظر بگیرد و آنها را رد یا تایید صلاحیت کند.

 

Exponent

این استارت‌آپ، امکان توسعه آسان نسخه‌های اندرویدی و iOS برنامه‌های کدنویسی شده به زبان جاوا اسکریپت را امکان‌پذیر می‌کند. این استارت‌آپ از فریمورک React Native برای این کار استفاده می‌کند.

 

Airfordable

این استارت‌آپ که رشد ماه به ماه آن ۵۳ درصد اعلام شده، به‌کاربرانی که بودجه کمی برای سفر دارند امکان می‌دهد تا با پرداخت هزینه سفر به‌صورت هفتگی بتوانند به شهرهای دیگر سفر کنند.

 

GoGoGrandparent

موضوع سالمندان بسیار مورد توجه بخشی از استارت‌آپ است و این استارت‌آپ نیز، واسطه‌ای میان سالمندان و تکنولوژی‌های جدید است. با استفاده از سرویس‌های GoGoGrandparent امکان درخواست تاکسی یا حتی خرید مواد غذایی و دارو، با یک تماس برای فرد سالمند مهیا می‌شود.

 

ZeroDB

امنیت موضوعی است که همواره مشتریان خود را دارد. ZeroDB در قالب ارائه سرویس‌های رایانش ابری با قابلیت رمزگذاری، از داده‌های حساس شرکت‌ها یا کاربران به‌صورت کاملا امن محافظت می‌کند.

 

Fabric

بازهم یک ایده دیگر در زمینه سالمندان. در دنیای امروز که منابع زیادی صرف مبارزه با بیماری‌های مرتبط با کهولت سن نظیر از دست دادن حافظه می‌شود، Fabric با ایجاد پایگاه داده‌ای قابل جست‌وجو شامل تعاملات و موقعیت‌های مکانی افراد، حافظه قابل‌جست‌وجویی را برای سالمندان و افراد دارای اختلالات حافظه بازسازی می‌کند.

 

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.