مدیریت محتوی وردپرس

تغییر پسورد وردپرس در هاست و لوکال هاست با دو روش متفاوت

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

blank

 در مقاله تغییر پسورد وردپرس در هاست و لوکال هاست ” از سایت فیبز می خوانید:

در این مقاله  از پایگاه دانش وردپرس سایت فیبز با شما همراهان گرامی هستیم تا با استفاده از عناوین اصلی ذیل نحوه ی تغییر دادن پسورد وردپرس را روی هاست و لوکال هاست و  آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

عناوین اصلی :

 • روش های تغییر پسورد وردپرس در هاست و لوکال هاست
 • ملاحظات تغییر رمز سایت وردپرسی
 • روش اول : بازیابی و تغییر پسورد وردپرس در لوکال هاست از طریق ایمیل
 • در صورت دسترسی نداشتن به ایمیل برای تغییر پسورد سایت وردپرسی چکار باید کرد؟
 • روش دوم : بازیابی و تغییر پسوردوردپرس از طریق پایگاه داده
 • پیدا کردن محل تغییر رمز سایت در phpmyadmin یا تغییر پسورد وردپرس از دیتابیس
 • نحوه مراجعه به PhpMyAdmine  در لوکال هاست

گاهی اوقات برای طراحان و مدیران وبسایت پیش آمده است که در مدت زمان طراحی پروژه خود روی لوکال هاست، رمز یا پسورد ورود به پیشخوان را فراموش کرده اند. این موضوع باعث استرس شدید دوستان می شود و فکر می کنند همه زحماتشان بر باد رفته و به سایت دسترسی نخواهند داشت. اما اینگونه نیست و به قول انسان های خوشفکر یا راهی هست یا راهی خواهیم ساخت!

برای این مشکل ما ادعا نمی کنیم راهی ساخته ایم چرا که این مشکل را قبلا توسعه دهندگان وردپرس پیش بینی کرده اند و راهکاری را برای این اشکال، تعبیه کرده اند. در ادامه قصد داریم روش حل این موضوع رابه شما همراهان گرامی آموزش دهیم .

روش های تغییر پسورد وردپرس در هاست و لوکال هاست

برای تغییر پسورد وردپرس دو روش مرسوم و قابل اتکا وجود دارد؛ که می توان از آن ها برای تغییر رمز وردپرس استفاده نمود. عنایت داشته باشید که هر کدام از این روش را می توان برای تغییر پسورد هم در هاست و هم در لوکال هاست استفاده نمود.

ملاحظات تغییر رمز سایت وردپرسی

مضاف بر این ها گفتنی است که برای عمل به هر کدام از روش ها باید هم اطلاعات کافی در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست و هاست اطلاعات کافی و وافی را داشته باشید. اگر اطلاعات شما در زمینه ی نصب وردپرس روی لوکال هاست و هاست کافی نیست می توانید به مقالات آموزشی ما (آموزش نصب وردپرس روی هاست) در این زمینه مراجعه نمایید و آموزش های لازم را کسب نمایید.  بسیار خوب ! به ادامه ی مبحث می پردازیم.

 

روش اول : بازیابی و تغییر پسورد وردپرس در لوکال هاست از طریق ایمیل

معمولترین کاری که می توان برای بازیابی و تغییر رمز وردپرس انجام داد این است که از طریق ایمیل آن را بازیابی کرد.

به این صورت که شما در صفحه ورود به سایت وردپرس یا به اصطلاح صفحه ی ورود، که در آنجا رمز و پسورد وردپرس را وارد می کنید، مطابق تصویر ذیل مراجعه نمایید و با وارد کردن رمز اشتباه می توانید روی گزینه ی ” رمز خود را گم کرده اید؟ ” کلیک کنید. در صفحه ی جدید مطابق بخش دوم تصویر از شما خواسته می شود که ایمیل کاربری یا همان ایمیلی که در هنگام نصب وردپرس معرفی کرده اید وارد نمایید تا وردپرس برای شما یک رمز جدید دسترسی به پنل وردپرس را ارسال نماید و بدینگونه با مراجعه به ایمیل خود می توانید رمز جدید خود را دریافت نمایید.

 

 

تغییر رمز وردپرس با ایمیل
تغییر رمز وردپرس با ایمیل

 

 

در صورت دسترسی نداشتن به ایمیل برای تغییر پسورد وردپرس چکار باید کرد؟

اما زمان هایی هست که شما به ایمیلتان دسترسی ندارید یا وردپرس شما قادر به ارسال ایمیل نیست یا که این قضیه دلایل متعددی دارد و یکی از آن ها نصب بودن سایت روی لوکال هاست است. در این گونه مواقع روش دومی نیز موجود است که می توانید برای بازیابی پسورد وردپرس خود از آن بهره مند شوید. در ادامه برای آموزش روش دوم با ما همراه باشید.

 

روش دوم : بازیابی و تغییر پسورد وردپرس از طریق پایگاه داده

همانطور که اشاره شد در مواقعی که وردپرس قادر به ارسال ایمیل نباشد یا شما به ایمیلتان دسترسی نداشته باشید، باید از روش دوم  یا مراجعه به پیاگاه داده ، برای بازیابی یا تغییر پسورد وردپرس استفاده نمایید.

برای این منظور می بایست به کنترل پنل هاست خودتان مراجعه نمایید و در این پنل روی گزینه ی phpmyadmin کلیک نمایید. حال شما در بخش پایگاه داده ی سایت خود قرار دارید و تمامی جداول مربوط به داده های شما در این بخش قرار دارد که یکی از این جدول داده ها ، اطلاعات کاربری شما می باشد.

 

 

تغییر پسورد وردپرس در پایگاه داده
تغییر پسورد وردپرس در پایگاه داده

 

 

پیدا کردن محل تغییر پسورد وردپرس در phpmyadmin یا تغییر پسورد وردپرس از دیتابیس

برای پیدا کردن و تغییر پسورد وردپرس از دیتابیس خود می بایست مطابق تصویر زیر :

 1. در لیست سمت چپ بر روی نام پایگاه داده ی خود کلیک نمایید تا تمام جداول آن در بخش سمت راست این برگه برای شما نمایش داده شود.
 2. حال در جداول باز شده می بایست به دنبال گزینه  wp_users  جستجو نمایید.
 3. با پیدا کردن این جدول می بایست روی گزینه Browse در سمت راست این آن کلیک نمایید .
 4. در برگه باز شده می بایست روی گزینه ی Edite کلیک نمایید.
 5. در این بخش فیلدهای اطلاعات کاربری برای شما به نمایش در می آیند که هدف ما در این جا ویرایش فیلدهای بخش User_pass می باشد.
 6. فیلد اول یا سمت راست را مطابق تصویرروی MD5 تنظیم نمایید و در فیلد دوم پسورد قبلی را حذف و پسورد دلخواه و جدید خود را وارد نمایید.
 7. بعد از اتمام گزینه Go  در پایین صفحه و سمت راست را بزنید و در این لحظه کار ما به پایان رسیده و پسورد سایت وردپرسی ما تغییر نموده است.

 

 

تغییر رمز وردپرس با ایمیل2
تغییر رمز وردپرس با ایمیل2

 

 

نحوه مراجعه به PhpMyAdmine  در لوکال هاست

برای زمانی که سایت ما روی لوکال هاست است نیز روش همان روش بالاست فقط باید بدانیم چگونه به PhpMyAdmin خود دسترسی داشته باشیم که در ادامه این مبحث را توضیح خواهیم داد.

ابتدا می بایست در مرورگر خود لینک  http://localhost را وارد نمایید و مطابق تصویر زیر به گزینه PhpMyAdmin مراجعه نمایید و در ادامه تمامی مراحل بالا را پیاده نمایید.

 

تغییر پسورد وردپرس در لوکال هاست
تغییر پسورد وردپرس در لوکال هاست

 

دوستان و همراهان گرامی

بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم. امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید. سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.