موفقیت و انگیزه

مارک کوبان نشان می دهد که چگونه تبدیل به یک میلیونر خود ساخته شوید!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

مارک کوبان می‌گوید چگونه تبدیل به یک میلیونر خود ساخته شوید! بدیهی است که مارک کوبان فوق العاده موفق و بسیار باهوش است. مارک کوبان دارای ارتباطات زیاد، سرمایه، ثروت و تجربه است، اما یک چیز هست که او ندارد و نمی‌خواهد داشته باشد:

آرامش

مارک کوبان در “نحوه پیروزی ورزش در کسب و کار” نوشت: “آرامش برای دیگران است.” ” ممکن است من در مقابل تلویزیون نشسته باشم، اما آن را تماشا نمی‌کنم مگر اینکه فکر کنم چیزی است که می‌توانم از آن یاد بگیرم. من در مورد چیزهایی که می‌توانم در کسب و کارم استفاده کنم فکر می‌کنم و تلویزیون فقط در آنجا وجود فیزیکی دارد. “

این، به طور خلاصه، “راز” موفقیت کوبان است. او می‌گوید: “این در مورد پول و ارتباطات نیست.” “این در مورد بیشتر کار کردن و بیشتر یادگرفتن همه افراد است.” موفقیت در ابتدا روی سخت کارکردن قرار می گیرد .

برخی از من “در مورد تعادل کار و زندگی ” می‌پرسند، مردم می‌گویند : “این احمقانه است: کار دقیق‌تر درست است، نه سخت‌تر” . خب نه. شما نمی‌توانید هر دو راه را داشته باشید. می‌توانید دقیق کار کنید، البته، اما شما نیز باید سخت کار کنید.

کارآفرینان موفق را نگاه کنید، بیل گیتس ظاهرا هرگز نخوابیده، هیچ‌وقت لباس عوض نکرده، هرگز چیزی جز کد و مانور و استراتژی انجام نداده. در یک صنعت پر از مردم فوق العاده باهوش – جاییکه باهوش بودن عادی است – او با سخت کار کردن به سمت بالا ارتقا یافت.
در واقع، موضوع مشترک تقریبا در هر داستان از موفقیت کارآفرینی، فردی است که بیش از ۱۸ تا ۲۴ ساعت در روز کار می‌کند. حتی Tim Ferriss، صاحب کارگاه چهار ساعته، با تمام پروژه‌هایش به طرز باور نکردنی مشغول است.

یا افراد موفق و میلیونر خود ساخته را در حرفه‌های دیگر در نظر بگیرید. جفری املت ( Jeffrey Immelt )، مدیر عامل GE، بیش از ۲۰ سال ، ۱۰۰ ساعت در هفته کار کرده است . ماریس مایر در Google در کنار میز خود می‌خوابید. تام برادی احتمالا زمان بیشتری را صرف تماشای فیلم از بقیه از ما در کار می‌کند. در یک محیط ورزشی پر از ورزشکاران فوق العاده با استعداد، او یک روز در تالار مشاهیر حضور خواهد داشت، زیرا او نیز فوق العاده سخت کار می‌کند.

سخت کار کردن قطعا برای کسانی مثمر ثمر خواهد بود که افراد مردم دوستی باشند. با این حال به نوعی مردم فکر می‌کنند کار سخت برای آنها جوابگو نخواهد بود. شاید این به خاطر کار “دقیق‌تر” است؟ شاید نه. افراد موفق در حال حاضر دقیق‌تر کار می‌کنند. آنها بدون فکر یا ناکارآمد و یا غیرموثر کار نمی‌کنند. تلاش آنها قهرمانانه است، بازپرداخت آنها اغلب افسانه‌ای است.

می‌گویند “شانس نقش بزرگی در موفقیت دارد، بنابراین در صورتی که زمان‌بندی نیز انجام می‌شود، پس بسیاری از عوامل دیگر نیز وجود دارد.”
اما شما نمی‌توانید شانس را کنترل کنید. شما همیشه نمی توانید زمان‌بندی را کنترل کنید. شما همیشه نمی‌توانید تمام عوامل دیگر را کنترل کنید. اما همیشه می‌توانید کنترل کنید که چقدر سخت کار کنید.

شما ممکن است دقیق‌تر از هر کس دیگری نباشید. شما ممکن است به اندازه کافی بااستعداد نباشید. شما ممکن است ارتباطات یکسانی را نداشته باشید، همان محیط بزرگ و یا همان آموزش عالی را نداشته باشید. اگر شما مزیت خاصی را نداشته باشی قطعا هیچ کدام از این شاخص‌ها را نخواهی داشت.

اما می‌توانید همیشه همیشه، همیشه همیشه سخت تر از هر کس دیگری کار کنید. کار سخت همیشه می‌تواند تفاوت شما باشد.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.