بازاریابی و مدیریت بازار

تکنیک های فروشندگان موفق ! (بخش دوم)

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

در ادامه مبحث تکنیک‌های فروشندگان موفق . فروش شروع یک رابطه بلندمدت با مشتریان است هر مشتری نیازهای ناخودآگاه عمیقی دارد که باید قبل از اتخاذ تصمیم خرید برطرف شود. دلایل خرید محرک‌هایی هستند که باعث تصمیم فوری برای خرید می‌شوند، آنها فورا به این نیازهای ناخودآگاه ربط داده می‌شوند و استفاده از این محرک‌ها فرایند خرید آنها را کوتاه‌ می‌کند.

همه افراد استعداد و توانایی ذاتی برای فروش دارند، روش استفاده از آن استعدادها و توانایی‌های ذاتی تعیین‌ کننده موفقیت است . فروشندگی، مجبور ساختن مشتری به خرید نیست . فروشندگان موفق امروزی با برخورداری از مهارت فنی و تخصصی و مهارت برقراری ارتباط و تعامل با دیگران باید در تماس نزدیک با مشتری بوده و نقش راهنما و مشاور او را داشته باشد یعنی بتواند به منظور انتخاب صحیح، مشتری را صادقانه راهنمایی نماید و سرانجام قادر باشد توافق و اعتماد مشتری را برای خرید جلب نماید ، باید با فهم و شناخت نیاز مشتری، آن نیاز را با محصول خود تطبیق داده و سپس مشتری را برای خرید ترغیب کند. چرا که این فروشندگان هستند که حلقه مهم ارتباطی زنجیره کسب و کار با مشتری می باشند.

 

فروشندگان موفق :

راه‌های روبرو شدن با موانع را از قبل آموخته‌اند و در جستجوی راه حل‌های جدید هستند.

برای دستیابی به هدف جدی هستند. آنها می‌دانند چه می‌خواهند و برای دستیابی به آن نقشه می‌کشند و مشخص می‌کنند چگونه به اهدافشان دست می‌یابند و هر روز بر آن مبنا پیش می‌رود.

از کیفیت کار می‌پرسند یعنی پرسش‌هایی از مشتری‌هایشان می‌پرسند تا کاملا مشخص شود به چه چیزی احتیاج دارند. هدف آنها فهمیدن اهداف مشتری‌هایشان است. بدین وسیله این فرصت را درمی‌یابند که درباره ویژگی‌ها و فواید محصولات و خدماتشان که بیشترین ارتباط را با مشتری دارد به طور موثری بحث وگفتگو کنند و همزمان خوب گوش می‌دهند.

آنها عاشق کار خود هستند و هنگامی که از تولیدات و خدماتشان صحبت می‌کنند این موضوع، سبب مباهات آنها می‌شود. هرچه بیشتر در کسب و کار خود شور و اشتیاق داشته باشید، شانس موفقیت‌تان بیشتر است. دلیلش واضح است وقتی به آنچه انجام می‌دهید عشق دارید در کار خود تلاش بیشتری می‌کنید. وقتی درباره خدمات یا محصولاتی که عرضه می‌کنید شور و ذوق دارید اشتیاق و علاقه شما در هر گفتگویی می‌درخشد. مشتری شما از ادامه ارائه آنچه ذوقی به آن ندارید هیچ منفعتی عایدش نمی‌شود.

آنها دارای روحیه‌ای مثبت هستند حتی در زمان سختی‌ها و هنگامی که با وضعیت ناخوشایندی روبرو می‌شوند، به جای اینکه به خود اجازه بدهند که از پا درآیند به روی نقاط یا عناصر مثبت تمرکز می‌کنند و زمانی که مسئولیت نتایج کارشان را به عهده می‌گیرند. اگر در سهمیه فروش خود شکست خوردند، مسائل داخلی، سازمان یا رقبا را مقصر نمی‌دانند. بلکه آگاهند که تنها عمل خودشان است که نتایج کارشان را تعیین می‌کند و آنچه که لازم است انجام می‌دهند تا جبران نمایند.

بیشتر در دسترس مشتری‌هایشان بوده و بیشتر پیگیر مشتری هستند، با ارتباط دائمی با مشتری‌ها به نگه داشتن آنها کمک می‌کند پس زمانبندی قانونمندی را جهت «در دسترس بودن» اعلام می‌دارند.

همیشه به دنبال روش‌هایی برای ابراز لطف و محبت به مشتریان هستند مثلا : به هر مناسبتی کارت‌های تشکر می‌فرستند تا حسن‌ نیت ایجاد کنند.

افرادی سخت کوش‌اند و منتظر نمی‌نشینند تا تجارت به طرف‌شان بیاید خودشان دنبال آن می‌روند.

آنها بیانگر ارزش هستند می‌دانند که یک اطلاع رسانی خوب به خریدار می‌تواند ایجاد ارزش کند. پس می‌دانند با هر مشتری که روبرو می‌شوند چگونه این ارزش را ایجاد کنند.

 

تکنیک های یک فروشنده موفق! (بخش اول)

تکنیک های یک فروش موفق! (بخش سوم )

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.