اگاهی و اطلاعات

مدیر ارشد expedia، دارا خسروشاهی مدیر عامل اوبر شد!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

جستجو برای مدیر عامل جدید اوبر به پایان رسید: دارا خسروشاهی ، مدیرعامل کنونی Expedia ، برای این سمت انتخاب شد. او تعدادی از مدیران برجسته از جمله مدیر عامل شرکت hp، مگ ویتمن و مدیر عامل شرکت یاهو، ماریسا میر، را شکست داد. در اینجا چیزهایی است که ما تاکنون در مورد او می دانیم:

 

1 – او یک مهاجر ایرانی است.

دارا خسروشاهی و خانواده اش در زمان انقلاب از ایران خارج شدند. او به بلومبرگ گفت: «پدرم مجبور شد به ایران برگردد برای نگهداری از پدرش زمانی که من ۱۳ ساله بودم و پدرم برای مدت شش سال بازداشت شده بود. مادرم سه بچه را بدون پدر بزرگ کرد.»

 

2 – او طرفدار رئیس جمهور دونالد ترامپ نیست.

با توجه به ممنوعیت ترامپ برای مهاجران از کشورهای مسلمان به ویژه ایران، مهاجرت به این کشور غیرممکن بود. Expedia در بلویو و واشنگتن مستقر است و این شرکت همراه با آمازون اعلامیه های اولیه در مورد دعوی ایالتی علیه ممنوعیت سفر را پخش کردند.

وی به بلومبرگ گفت: ” آنچه که برخی از آمریکایی ها نمی دانند این است که چقدر رویای آمریکا در سراسر جهان قوی است.” “من نمونه ای از محصول این رویای قدرتمند هستم و اکنون رئیس جمهور ما تلاش می کند تا آن را از مردمی از مبدأ خاص و اعتقادات مذهبی دور بیاندازد. من آن را غم‌انگیز می دانم و بسیار مخالف آنچه که بنیانگذاران برای ما ساختند هستم. “

 

3 – او دارای سابقه و رزومه متنوع است که برای Uber عالی است.

دارا خسروشاهی یک مدرک لیسانس مهندسی از براون کسب کرد و سپس هفت سال را در شرکت سرمایه گذاری آلن گذراند. بری دیلر شخص بزرگ و با نفوذ در دیلر که خسروشاهی در ابتدا مشتری این شرکت بود و او به سرعت تصمیم گرفت که می‌خواهد برای او کار کند.

وی در ابتدا در شبکه دولتی دیلر آمریکا و سپس در یکی دیگر از شرکت‌های دیلر، IAC Travel ، که Expedia را در سال ۲۰۰۱ خریداری کرد و در سال ۲۰۱۵ به آن متصل شد، اولین وظیفه خود را انجام داد. خسروشاهی در سال ۲۰۰۵ مدیر عامل Expedia شد. همچنین هیئت مدیره نیویورک تایمز، جایی که ناشر آرتور سلزبرگر جونیور، تخصص خسروشاهی را در امور دیجیتال، مالی و بین المللی ستایش می کند.

 

4 – Expedia به او ۹۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ پرداخت کرد – تا وعده ماندن در شرکت را بدهد.

دارا خسروشاهی در سال ۲۰۱۵ ، ۹۰٫۸ میلیون دلار را به عنوان جایزه از Expedia دریافت کرد. گزینه‌های سهام پرداخت شد، زیرا او قرارداد کاری را امضا کرده بود که تا سپتامبر ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت. به نظر می رسد که او برای Expedia خوب بوده است. در همان سال، سهام این شرکت ۴۷ درصد افزایش یافت، گرچه بازار به طور عمده مسطح بود. درآمد نیز به میزان ۱۶ درصد افزایش یافت.

 

5 – او یک شخصیت جالب دارد.

دارا خسروشاهی مدیر عامل اوبر و همسرش سیدنی شاپیرو در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۲ (۱۲/۱۲/۱۲) در لاس وگاس ازدواج کردند. عروس لباس Slayer را پوشید. او گفت:”این به شما نشان می‌دهد که من با چه نوع زنی خوشبخت هستم.”

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.