اگاهی و اطلاعات

دایلمر اگ بزرگترین شرکت خودروسازی آلمانی !

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

دایلمر اگ ( Daimler AG ) شرکت خودروسازی آلمانی و چند ملیتی است، که از لحاظ میزان درآمد سالیانه، پس از تویوتا و گروه فولکس‌واگن ، سومین خودروساز بزرگ جهان به‌ شمار می‌آید. این شرکت، از نظر تعداد خودروهای تولید شده، در رتبه چهاردهم قرار دارد، همچنین تاکنون به ‌عنوان بزرگترین کامیون‌ساز جهان، شناخته می‌شود.

ریشه‌های تأسیس شرکت دایملر آگ به تاریخ ۱ مه ۱۹۲۴ بازمی‌گردد ، که قرارداد همکاری سه جانبه‌ای میان گوتلیب دایملر ( مالک شرکت دایملر-موتورن-گیزلشافت ) ، کارل فردریش بنز ( مالک شرکت بنز اند سیه ) و ویلهلم مایباخ ( مالک شرکت مایباخ ) به امضا رسید. این قرارداد در ۲۸ ژوئیه ۱۹۲۶ به ادغام دو شرکت دایملر-موتورن-گیزلشافت و بنز اند سیه و تشکیل دایملر-بنز انجامید، که از آن پس، بر پایه آن هر دو شرکت تولیدات خود را با برند مرسدس بنز عرضه می‌کردند.

شرکت دایملر-بنز در سال ۱۹۹۸ میلادی شرکت آمریکایی کرایسلر را به ارزش ۳۸ میلیارد دلار خریداری کرد، که تا آن زمان ، بزرگترین معامله میان شرکت‌ های خودروسازی محسوب می‌شد. سپس نام شرکت به دایملرکرایسلر آگ تغییر پیدا کرد. در سال ۲۰۰۷ در پی خریداری گروه کرایسلر توسط شرکت مدیریت سرمایه سربروس و جدایی کرایسلر از شرکت ادغامی ، نام این شرکت نیز به دایملر اگ تغییر یافت.

شرکت دایملر اگ هم ‌اکنون مالک چندین شرکت تابعه و برند بزرگ خودروسازی همچون؛ مرسدس-آام‌گ ، مرسدس بنز، دایملر تراکس و اسمارت می‌باشد، همچنین دارای سهام در چندین شرکت خودروسازی است، که برای نمونه می‌توان به: کاماز ، رنو-نیسان آلیانس و پکن اتو اشاره کرد. این شرکت ، خط تولید برند مایباخ را نیز ، در سال ۲۰۱۲ متوقف نمود.

دوره های مختلف دایلمر اگ

بنز و شرکا ، ۱۸۸۳ تا ۱۹۲۶
دایملر موتورن گزلشافت ، ۱۸۹۰ تا ۱۹۲۶
دایملر بنز آ گ ، ۱۹۲۶ تا ۱۹۹۸
دایملر کرایسلر آ گ ، ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۷
دایملر آ گ ، ۲۰۰۷ تا هم‌اکنون

 

منبع
ویکی پدیا

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.