رشد و توسعه فردی

دلایل و ضرورت یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

در سراسر جهان زبان آموزان سنین مختلف در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، اما دلایل آنها برای یادگیری این زبان می‌تواند متفاوت باشد. البته بعضی از زبان آموزان فقط  انگلیسی را یاد می‌گیرند چون در برنامه درسی آنهاست، اما برای دیگران، مطالعه کردن زبان نوعی انتخاب است.

بسیاری از مردم زبان را یاد می‌گیرند زیرا به جایی نقل مکان کرده اند که جامعه آن انگلیسی زبان است و باید بتوانند در این جامعه موفق عمل کنند. جامعه انگلیسی زبان کشورهایی هستند که انگلیسی در آنجا زبان ملی است به عنوان مثال بریتانیا، کانادا، نیوزیلند و غیره، یا کشورهایی که انگلیسی یکی از اصلی‌ترین زبانهای فرهنگ و تجارت است مانند هند.

بعضی از زبان آموزان به خاطر یک هدف خاص نیاز به یادگیری این زبان دارند. به عنوان مثال یکی از محبوب ترین رشته ها یادگیری زبان‌انگلیسی کسب و کار است که دانش آموزان یاد می‌گیرند چگونه انگلیسی را در دنیای تجارت و کسب و کار بکار گیرند. بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در یک دانشگاه یا کالج انگلیسی زبان، یا به دلیل دسترسی به متون علمی  انگلیسی، نیاز به این زبان برای اهداف تحصیلی دارند و عده دیگری از مردم آن را برای کمک به ارتباطات بین المللی و سفر یاد می‌گیرند.

اهداف زبان آموزان برای یادگیری، بر آنچه که آنها می خواهند و نیاز دارند یاد بگیرند و در نتیجه بر آنچه که آنها می آموزند تاثیر می گذارد. برای مثال، زبان آموزان انگلیسی کسب و کار می خواهند زمان زیادی را صرف تمرکز بر زبان مورد نیاز برای معاملات و شرایط خاص کسب و کار کنند و زبان آموزانی که در یک جامعه انگلیسی زبان زندگی می‌کنند، از این زبان برای رسیدن به نیازهای اجتماعی و ضروری خود استفاده می‌کنند. بنابراین دلیل یادگیری زبان ، اهداف مختلف زبان آموزان است.

یادگیری زبان‌انگلیسی به این دلیل بسیار مهم است زیرا رایج ترین زبان در جهان است، زبان رسمی ۵۳ کشور است و توسط ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود. انگلیسی زبان علم، هواپیما، کامپیوتر، تجارت، و گردشگری است. دانستن این زبان شانس شغل شما را در یک شرکت چند ملیتی در داخل کشور خود یا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می دهد.

اگر شما انگلیسی صحبت می کنید، دیگر نیازی به ترجمه و زیرنویس برای لذت بردن از کتاب ها، آهنگ ها، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی خود ندارید چون زبان‌انگلیسی صنعت رسانه است. بسیاری از وب سایت ها به این زبان نوشته شده‌اند و با یادگیری این زبان شما قادر خواهید بود آنها را درک کنید و در انجمن ها و بحث ها شرکت کنید.

از آنجا که انگلیسی در بسیاری از کشورهای مختلف صحبت می‌شود، هزاران مدرسه در سراسر جهان وجود دارد که برنامه‌های زبان‌انگلیسی را ارائه می‌دهند. اگر شما انگلیسی صحبت می کنید، فرصت‌های زیادی برای پیدا کردن یک مدرسه و دوره مناسب برای نیازهای دانشگاهی شما وجود دارد. و همچنین یادگیری انگلیسی، شما را با فرهنگ‌های دیگر و همچنین ارزش ها، عادت ها و شیوه زندگی آنها آشنا خواهد کرد.

بنابراین یادگیری این زبان بسیار ارزشمند است، ممکن است چالش برانگیز و وقت گیر باشد، ولی می‌تواند بسیاری از فرصت‌ها را ایجاد کند.

 

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.