مهارت های زندگی

راه هایی برای انجام بهتر کسب و کار

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

زمانی که صحبت از استارتاپ، به میان می‌آید، میزان “بهره‌وری افراد” کلید موفقیت، شمرده می شود. همچنین با حداقل منابع و نیاز به دست‌یابی به موفقیت در سریع‌ترین حالت ممکن، “زمان” نقش حیاتی دارد. برای بهره‌وری بیشتر نیز، فعال نگه داشتن کارمندان ضروری است. در این میان همیشه روشی وجود دارد که بتوانید کسب و کار خود را به صورت روزانه، بهبود ببخشید. در این مقاله از کارآفرین‌ها در مورد بهترین روش‌ها برای کارآمد شدن تلاش‌های روزانه در کسب و کار سوال پرسیده شده است، در ادمه نگاهی به پاسخ‌های آنها خواهیم داشت.

 

۱ – از نرم افزار مدیریت وظایف استفاده کنید.

یکی از این کارآفرینان معتقد است که ایمیل، روش ایده آلی برای ارتباطات و یا همکاری در تیم نیست. استفاده از نرم افزارهای مدیریت کار ، باعث می شود که همکاری، منسجم‌تر شده و ارتباطات و پیشرفت‌های کاری، در یک مکان قرار گیرد. این نوع نرم افزارها باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شوند. در ایمیل مجبور خواهید بود که ایمیل مورد نظر را در میان ایمیل‌های ارسال شده بیابید که این خود زمان‌بر است. همچنین اینکه نرم افزارهای مدیریت وظایف، باعث می شود که پیشرفت کار را به صورت موثرتری، دنبال کنید.

 

۲ – هر آنچه را که می‌توانید اتوماسیون کنید.

کسب و کار اتوماسیون، نه تنها به کار، ظاهری شیک می‌دهد، بلکه در محیط رقابتی امروز، ضروری است. انجام خودکار وظایف مربوط به کسب و کار، در زمان کارکنان شما صرفه‌جویی کرده و به آنها این امکان را می‌دهد که بهره‌ورتر شده و تفکر موثرتری داشته باشند. علاوه بر تقویت بهره‌وری در کسب و کار، اوتوماسیون می‌تواند هزینه‌ها را در بلند‌مدت، کاهش دهد.

 

۳ – افراد را برای برقراری تعامل رو در رو تشویق کنید.

اسکایپ، گوگل چت و دیگر ابزارهای ارتباطی آنلاین، زمانی که به دنبال ارسال پیام کوتاه به همکاران خود هستید، بسیار مفید خواهند بود. با این حال، تعامل چهره به چهره، به روند حل یک مشکل، سرعت می‌بخشد و پاسخ یک سوال و یا روشن کردن موضوع را موثرتر می‌سازد. کارمندان خود را تشویق کنید تا زمانی که نیاز به حل مشکلی دارند و یا به دنبال کسب اطلاعات هستند، با یکدیگر صحبت کنند.

 

۴ – برگزاری جلسات روزانه

برخی از این کارآفرینان گفته‌اند که هر روز یک جلسه‌ی ده دقیقه‌ای با کارکنان خود، ترتیب می‌دهند. در این جلسات اطلاعاتی منتقل می‌شود که هر فرد برای ماندن در مسیر و چرخه کاری، به آن نیاز دارد. به طور مثال شاخص‌های کلیدی عملکردشان، شناسایی فرصت ها برای بهبود اوضاع، جشن موفقیت‎ها و مرور وظایف روزانه از جمله محتوایی است که در جلسات کوتاهی که هر روز برگزار می‌شود، انتقال می یابد.

 

۵ – برای انجام کار بیشتر، روی یک کار متمرکز شوید.

یکی از این کارآفرینان می گوید که در شرکت آنها این قانون وجود دارد که همه‌ی افراد باید بر روی یک کار متمرکز شوند و به اصلاح تک کاره باشند، در واقع تا زمانی که پروژه‌ای به اتمام نرسیده نمی‌توانند به سراغ پروژه‌ی بعدی بروند. چند کاره بودن، بهره‌وری شما را کاهش می‌دهد. در مقابل تک کاره بودن این امکان را بوجود می‌آورد که کارها را با سرعت بیشتری انجام دهید و در پروژه وقفه ایجاد نمی‌کند. زمانی که روی ۱۰ پروژه به طور همزمان کار می‌کنید، حقیقتا هیچ کدام به درستی پیش نخواهد رفت.

 

۶ – به روندی که بیان شد تکیه کنید.

اگر طبق روندی که گفته شد، پیش روید، شاید در شروع کار چیزهایی را از دست بدهید، ولی در ادامه با سرعت بخشیدن به فرآیند کاری و افزایش میزان بهره‌وری، آنچه از دست داده اید، اعم از سرمایه و زمان را بار دیگر بدست خواهید آورد. در واقع، با سرعت بخشیدن به امور در دراز مدت، در زمان شما نیز صرفه‌جویی خواهد شد. البته باید تغییراتی، بسته به ارتباطات و تیم شما روی این روند، اعمال شود.

 

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.