بازاریابی و مدیریت بازار

ربع نقدینگی چیست؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

اکثر افراد جامعه صرف نظر از شغل و کسب و کاری که دارند اغلب با مشکلات مختلف مالی دست به گریبان هستند. و ما تمام کسب و کارها را بر اساس نوع نگرش صاحبان ( ربع نقدینگی ) آن به چهار قسمت تقسیم کرده ایم:

 

ربع اول Employee یا ربع کارمندی :

افراد شاغل در این گروه ربع نقدینگی به دنبال شغل دائمی و مطمئن با در آمدی متوسط ولی مستمر می‌باشند، این دسته از افراد همیشه در حال کار کردن برای دیگران هستند و به ازای میزان کارکردشان دستمزد دریافت می‌کنند. این گروه سعی می‌کنند با بیشتر یا بهتر کار کردنشان درآمدشان را افزایش دهند.
ارزش اصلی این گروه امنیت می‌باشد ، امنیت در کار ، امنیت در درآمد ، امنیت در دوران بازنشستگی.

 

ربع دوم Small business کسب و کار کوچک :

افراد شاغل در این دسته صاحبان مشاغل خویش فرما و کوچک می‌باشند ، صاحبان فروشگاه‌ها ، موسسات کوچک ، خرده فروشان و …
این افراد بر اساس آرمان‌ها و ارزش‌های خود می‌گویند : اگر میخواهی کاری درست انجام شود خودت انجامش بده و بر این اساس سعی دارند همیشه کار را مستقل انجام دهند. در این گروه بیشترین مسئولیت‌ها بر دوش صاحبان کسب و کار می‌باشد و کیفیت کار بر اساس میزان توانایی فردی آنهاست.
ارزش این افراد حفظ درآمد متوسط در کسب و کار می‌باشد.

 

ربع سوم Big business یا کسب و کار بزرگ :

افرادی مثل بیل گیتس ، این گروه سعی دارند با راه اندازی بنگاه‌ها ، شرکت‌ها ، و موسسات بزرگ به درآمدی ایده آل برسند ، افراد مدیر در این گروه حداقل ۵۰۰ کارمند را در خدمت شرکت خود دارند و سعی می‌کنند با استفاده از تعدادی افراد خبره ، توانمند و با تجربه کارهای شرکت خود را انجام دهند و به صورت گروهی به درآمدی بالا برسند.
شعار افراد این گروه این است : سیستم مناسب ، شبکه کار گروهی قوی ، استفاده از باهوش‌ترین و بهترین افراد ، دقیقا بر خلاف گروه دوم که می‌خواهند خودشان همه کارها را انجام دهند.

 

ربع چهارم Investors یا گروه سرمایه گذاران :

افراد مربوط به این گروه با شناسایی بازارها ، مطالعات دقیق ، معاملات ، تغییرات بازار ، بورس‌ها و با سرمایه گذاری‌های کوچک و بزرگ سعی می‌کنند از پولشان بهترین استفاده را کنند. این گروه سعی دارند از پول ، پول بسازند.
این گروه بر این باورند : سرمایه گذاری مناسب و به موقع مساوی است با سود بالا و باورنکردنی.

دسته چهارم از پول بیشترین استفاده را می‌بردند ، دسته سوم از افراد و کار گروهی بیشترین سود را می‌بردند اما دسته اول و دوم در خدمت این دو گروه هستند.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.