بازاریابی و مدیریت بازار

ربع نقدینگی چیست؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

اکثر افراد جامعه صرف نظر از شغل و کسب و کاری که دارند اغلب با مشکلات مختلف مالی دست به گریبان هستند. و ما تمام کسب و کارها را بر اساس نوع نگرش صاحبان ( ربع نقدینگی ) آن به چهار قسمت تقسیم کرده ایم:

 

ربع اول Employee یا ربع کارمندی :

افراد شاغل در این گروه ربع نقدینگی به دنبال شغل دائمی و مطمئن با در آمدی متوسط ولی مستمر می‌باشند، این دسته از افراد همیشه در حال کار کردن برای دیگران هستند و به ازای میزان کارکردشان دستمزد دریافت می‌کنند. این گروه سعی می‌کنند با بیشتر یا بهتر کار کردنشان درآمدشان را افزایش دهند.
ارزش اصلی این گروه امنیت می‌باشد ، امنیت در کار ، امنیت در درآمد ، امنیت در دوران بازنشستگی.

 

ربع دوم Small business کسب و کار کوچک :

افراد شاغل در این دسته صاحبان مشاغل خویش فرما و کوچک می‌باشند ، صاحبان فروشگاه‌ها ، موسسات کوچک ، خرده فروشان و …
این افراد بر اساس آرمان‌ها و ارزش‌های خود می‌گویند : اگر میخواهی کاری درست انجام شود خودت انجامش بده و بر این اساس سعی دارند همیشه کار را مستقل انجام دهند. در این گروه بیشترین مسئولیت‌ها بر دوش صاحبان کسب و کار می‌باشد و کیفیت کار بر اساس میزان توانایی فردی آنهاست.
ارزش این افراد حفظ درآمد متوسط در کسب و کار می‌باشد.

 

ربع سوم Big business یا کسب و کار بزرگ :

افرادی مثل بیل گیتس ، این گروه سعی دارند با راه اندازی بنگاه‌ها ، شرکت‌ها ، و موسسات بزرگ به درآمدی ایده آل برسند ، افراد مدیر در این گروه حداقل ۵۰۰ کارمند را در خدمت شرکت خود دارند و سعی می‌کنند با استفاده از تعدادی افراد خبره ، توانمند و با تجربه کارهای شرکت خود را انجام دهند و به صورت گروهی به درآمدی بالا برسند.
شعار افراد این گروه این است : سیستم مناسب ، شبکه کار گروهی قوی ، استفاده از باهوش‌ترین و بهترین افراد ، دقیقا بر خلاف گروه دوم که می‌خواهند خودشان همه کارها را انجام دهند.

 

ربع چهارم Investors یا گروه سرمایه گذاران :

افراد مربوط به این گروه با شناسایی بازارها ، مطالعات دقیق ، معاملات ، تغییرات بازار ، بورس‌ها و با سرمایه گذاری‌های کوچک و بزرگ سعی می‌کنند از پولشان بهترین استفاده را کنند. این گروه سعی دارند از پول ، پول بسازند.
این گروه بر این باورند : سرمایه گذاری مناسب و به موقع مساوی است با سود بالا و باورنکردنی.

دسته چهارم از پول بیشترین استفاده را می‌بردند ، دسته سوم از افراد و کار گروهی بیشترین سود را می‌بردند اما دسته اول و دوم در خدمت این دو گروه هستند.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *