توانمندی مدیریتی

روشهای تشویق تیم کاری چیست؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

بحث تشویق تیم کاری و قدردانی آنقدر مهم است که بعضی از صاحب نظران آن را مهم ترین اصل مدیریت می‌دانند و علت این امر آن است که شما به عنوان یک رهبر درست همان رفتاری را که به دیگران تقدیم می کنید از آنها دریافت خواهید کرد.

همه ما به تشویق نیاز داریم و کلید تشویق درست آن است که انگیزه های دیگران را بشناسیم. باید بدانیم که هرکسی ممکن است در آن برهه از زمان نیاز خاصی به تشویق داشته باشد که با دیگری متفاوت باشد. اعضای تیم زمانی که ارتباط مناسبی بین کاری که می‌کنند و تشویق و قدردانی که دریافت می‌دارند نداشته باشند، تمام توان خود را به کار نمی‌گیرند.

در ادامه مهم ترین شیوه‌های تشویق و پاداش ذکر می گردد:

پول:

قطعا پول موثر است، چراکه اعضای تیم به این ترتیب ارزیابی می کند که چقدر برای کارفرمایش ارزشمند هستند.

 

قدردانی و قدرشناسی:

اعضای تیم شما نیاز دارند بفهمند که مفید هستند، کارشان را خوب انجام می دهند و شما آنها را می بینید.

 

مرخصی دادن:

اگر همکار شما ساعات طولانی روی یک پروژه وقت گذاشته است و کار را به اتمام رسانده است با یک مرخصی تشویقی و البته یک تشکر ویژه و صمیمانه می توانید او را تشویق کنید.

 

پیشرفت در مدارج سازمانی:

اگر در سازمان کار می کنید، می توانید حوزه مسئولیتی همکاری که از وی راضی هستید را گسترده کنید و وی را در سلسله مراتب تیم و سازمان رشد دهید.

 

آزادی عمل:

بهترین پاداش برای بسیاری از افراد ارائه آزادی عمل و اختیار برای تجربه کارشان به شیوه ای که راحت هستند می باشد. به خصوص افرادی که کار خلاقانه می کنند به این نوع تشویق احتیاج دارند.

 

زمان ویژه برای با هم بودن:

به عنوان یک رهبر یک پاداش خاص و ویژه ای که می توانید به دیگران بدهید وقت گذاشتن برای صرف ناهار یا شام با آن فرد است.

 

هدایای خاص:

خیلی خوبه که هدایای ارزان و خوبی برای افراد خود تهیه کنید. توجه کنید که هرچه این هدیه بیشتر، خاص آن فرد باشد و برای او معنا دارتر باشد این روش تشویق اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.