مدیریت محتوی وردپرس

زمانبندی نوشته ها در وردپرس یا موکول کردن انتشار آنها به یک زمان خاص

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

در این مقاله از سایت فیبز می خوانید :

در این مقاله از پایگاه دانش وردپرس سایت فیبز با شما همراهان گرامی هستیم تا با استفاده از عناوین اصلی ذیل که در ادامه ذکر خواهیم کرد، قابلیت زمانبندی نوشته ها در وردپرس یا زمانبندی انتشار نوشته به شما آموزش دهیم و اهمیت زمانبندی کردن نوشته در وردپرس را برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

عناوین اصلی :

  • امکانات مخفی در وردپرس !
  • ایجاد زمانبندی در وردپرس ، قابلیتی که مخفی است .
  • زمانبندی و انتشار پست های وردپرس
  • زمان های پیک یا اوج مراجعات به سایت
  • اهمیت زمانبندی انتشار نوشته کردن مطالب برای انتشار
  • اهمیت زمانبندی کردن نوشته در وردپرس و بروزرسانی منظم برای کسب رتبه های اول گوگل
  • چگونه یک نوشته را در سایت وردپرسی زمانبندی کنیم.

 

امکانات مخفی در وردپرس !

خیلی از افرادی که با وردپرس آشنا هستند، از یک سری امکانات وردپرس بی خبرند و نه کاربرد آن ها را می دانند و نه جای آن ها را در پنل بلدند. وردپرس یک سری از امکانات خود را طوری تعبیه کرده است که ناخواسته شاید هم عمد از دید کاربران مخفی هستند مگر آنکه کاربر، خود اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشد. یکی از این امکانات ایجاد زمانبندی برای نوشته های وردپرس است. شاید خیلی وقت ها افرادی که با وردپرس آشنایی عمیقی ندارند آرزو کنند که ای کاش وردپرس در مورد این نیاز الان من تدبیری کرده بود؛ تا من الان به راحتی کارم را انجام می دادم یا اینکه افزونه ای برای این کار در سایتم نصب نمی کردم.

ایجاد زمانبندی در وردپرس ، قابلیتی که مخفی است.

قابلیت ایجاد زمانبندی برای پست ها در وردپرس به این گونه است و زمانی که شما می خواهید پستتان در تاریخ و ساعت خاصی از شبانه روز منتشر شود، این زمانبندی را برای آن ایجاد می کنید و خیالتان راحت است که اگر در آن تایم به سایت هم دسترسی نداشته باشید، این پست حتما منتشر خواهد شد. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که شما روزانه پست منتشر می کنید و به دلیل مشغله نمی توانید سر آن ساعتی که باید، به سایت و پیشخوان آن دسترسی داشته باشید. در این زمان ، تعیین زمانبندی دقیق برای انتشار پست ها بهترین گزینه است.

 

 

زمانبندی نوشته در وردپرس

زمانبندی و انتشار پست های وردپرس

همانطور که از ابتدا هم اشاراتی داشتیم، زمانبندی نوشته ها در وردپرس یکی از امکانات ویژه و بسیار کاربردی وردپرس است که آنچنان که باید، وردپرس آن را در دید کاربران قرار نداده است و در عمل می شود گفت که مخفی است . این ویژگی شاید خیلی ساده باشد و شاید گفت که یک گوشی ساده تلفن همراه قدیمی نیز این امکان را داشته است، اما برای یک وبسایت که می خواهد نظم مشخصی در انتشار پست داشته باشد این ویژگی بسیار کارساز است و به راحتی به انتشار نوشته های شما نظم می دهد.

در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه نوشته های خود را به سادگی انجام چند کلیک زمانبندی کنید و مسئولیت خود را در قبال حاضر بودن در زمان خاصی پای سیستم و رفتن به پیشخوان و انتشار یک پست، کم کنید و زمان خود را برای رسیدگی به سایر امورات خود یا سایت تخصیص دهید.

زمان های پیک یا اوج مراجعات به سایت

هر سایت بر اساس موضوعی که دارد و برحسب محتوا و خدمتی که ارائه می کند دارای زمان های مشخصی است که در آن اوقات بخصوص، کاربران بیشتری برای مطالعه و بهره گیری از مطالب سایت به آن سر میزند و در اصطلاح می توان به این اوقات، زمان های پیک بازدید کاربران گفت.

اهمیت زمانبندی نوشته ها در وردپرس برای انتشار

گاهی پیش می آید که شما به دلیل مشغله کاری و یا اینکه رفتن به مسافرت کاری و یا تفریحی نمی توانید در زمان های خاصی که کاربران به سایت شما سر می زند، مطالب و محتوای جدید بارگذاری کنید . اینجاست که وردپرس با این خدمت می تواند به شما کمک کند. کافی است که مطالب خود را از قبل آماده کنید و آن ها را پس از ویرایش نهایی به وردپرس بدهید تا در زمانبندی که اعمال کرده اید آن ها را برای شما منتشر کند.

اهمیت نظم در بروزرسانی و انتشار محتوا یک سایت

نظم در بروزرسانی و انتشار محتوای سایت یکی از اموری است که بسیار کاربرپسند است و همچنین موتورهای جستجو نیز به این کار بشدت اهمیت می دهند و آن را در امتیازاتی که به سایت شما می دهند، لحاظ می کنند.

اهمیت زمانبندی کردن نوشته در وردپرس و بروزرسانی منظم برای کسب رتبه های اول گوگل

همانطور که در مقالات دیگر در بخش سئو عنوان کردیم، گوگل بسیار به بحث بروزرسانی محتوای سایت اهمیت می دهد و این نظم بسیار برایش اهمیت دارد. با نظم در انتشار و بروزرسانی مقالات سایت شما در واقع در زمان و هزینه ها برای گوگل صرفه جویی کرده اید؛ چرا که ربات های خزنده ی گوگل می دانند در چه ساعاتی برای دریافت بروزرسانی سایت شما در پایگاه داده ی خود، به سایت شما مراجعه کنند و اطلاعات خود را بروز کنند. مطمئن باشید که بروزرسانی منظم و زمانبندی که شما برای نوشته های خود تعیین خواهید کرد، در زمان مناسب محتوای شما را در صدر نتایج قرار خواهد داد و از این خدمت خود به سایتتان لذت خواهید برد.

چگونگی زمانبندی نوشته ها در وردپرس

برای زمانبندی یک نوشته در وردپرس می بایست پس از ویرایش کامل یک نوشته و آماده شدن برای انتشار، قبل از اینکه کلید آبی انتشار را در سمت چپ ویرایشگر بزنید، مطابق تصویر ذیل به بالای کلید انتشار سری بزنید و از این بخش در کنار گزینه ی انتشار، روی لینک آبی ویرایش کلیک کنید. مطابق تصویر با باز شدن زیر منو شما می توانید در سمت چپ تاریخ میلادی که می خواهید نوشته ی شما منتشر شود را وارد کنید و در سمت راست نیز ساعت دقیق انتشار پست را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات این فیلد شما می توانید در سمت راست همانطور که در تصویر می بینید گزینه ی قبول را انتخاب کنید تا زمانبندی ایجاد شود.

مراحل زمانبندی نوشته در وردپرس
مراحل زمانبندی نوشته در وردپرس
نکته بسیار مهم : دقت داشته باشید ، همانطور که مشاهده می کنید شما هنوز دستوری مبنی بر انتشار این پست را صادر نکرده اید لذا حتما باید گزینه انتشار را بزنید تا مطلب در صف انتشار قرار بگیرد .

اکنون کار شما پایان رسیده و می توانید مطمئن باشید که در تاریخ درج شده مطلب شما نوشته ی شما در سایت منتشر خواهد شد.

 

 

دوستان و همراهان گرامی

بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم. امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید. سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.
سوالی دارید؟ چت از طریق واتساپ