رشد و توسعه فردی

زمینه‌های مختلف یادگیری زبان انگلیسی

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

یادگیری زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف و کلاس‌های متفاوتی آموخته شده و آموزش داده می‌شود که چنین تفاوت هایی تأثیر قابل توجهی بر چگونگی آنچه ما می‌آموزیم دارد. ما بین افرادی که زبان انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی مطالعه می‌کنند و کسانی که آن را به عنوان یک زبان دوم می‌آموزند تمایز قایل می‌شویم.

کسانی که انگلیسی را به عنوان زبان خارجی می‌آموزند، تمایل دارند هنگام مسافرت یا برقراری ارتباط با افراد انگلیسی زبان از کشورهای مختلف، از این زبان استفاده کنند . از سوی دیگر زبان آموزانی که این زبان را به عنوان زبان دوم مطالعه می‌کنند معمولا در جامعه انگلیسی زبان زندگی می‌کنند و نیاز به یادگیری خاص تر از این زبان دارند.

آنها ممکن است نیاز به ترکیب یادگیری زبان انگلیسی با دانش نحوه انجام یکسری فعالیتها در جامعه‌ی هدف، مانند رفتن به یک بانک، اجاره یک آپارتمان، دسترسی به خدمات بهداشتی، و غیره داشته باشند، به این ترتیب زبان انگلیسی که آنها یاد می‌گیرند، متفاوت است از زبان آموزانی که انگلیسی را به عنوان زبان خارجی می‌آموزند.

تعداد زیادی از زبان آموزان، انگلیسی را در کلاس‌های ابتدایی و متوسطه در سراسر جهان آموزش می‌بینند. آنها خودشان انتخاب نکرده‌اند که این زبان را یاد بگیرند زیرا زبان انگلیسی در برنامه درسی آنهاست و با توجه به کشور، منطقه و خود مدرسه، ممکن است آنها از آخرین تجهیزات و فناوری اطلاعات کلاس درس ،برای یادگیری بهره‌مند شوند یا ممکن است، مانند بسیاری از نقاط جهان، در سطوح مختلف در کلاس‌های درس با تخته سیاه نشسته و هیچ وسیله کمک آموزشی دیگر نداشته باشند.

برخی دیگر از زبان آموزان ترجیح می‌دهند جلسه خصوصی با معلم داشته باشند ،اما بطور کلی انگلیسی در مدارس به گروه های بیش از ۱۰ نفر و در یک زمان آموزش داده می‌شود. واضح است که اندازه کلاس به نحوه آموزش تاثیر می‌گذارد.

در کلاس‌های بزرگ اغلب از کار گروهی استفاده می‌شود تا دانش آموزان شانس بیشتری برای تعامل داشته باشند و با آموزش کامل‌تری در کلاس درس قرار می‌گیرند ولی در کلاس‌های خصوصی معلم درس را با نیازهای خاص فرد اختصاص می‌دهد، در حالیکه در گروه‌های بزرگتر، باید میان گروه و افراد درون آن توافق حاصل شود و این کار گروهی باعث می شود کلاس بسیار عملی تر و کارآمد باشد.

علاوه بر مدارس، کالج ها و دانشگاه ها، اکثر کلاس‌های زبان در جهان در مؤسسات آموزشی برگزار می‌شوند. در چنین شرایطی، معلمان باید از سیاست موسسه آگاه باشند و روش تدریس آنها مطابق با برنامه آموزشی و سرفصل درسی موسسه باشد. در این کلاس‌ها، زبان آموزان برای امتحانات خاصی آماده شوند و نتایج خوبی بدست می‌آورند.

 

تا اینجا تمام محیط‌های یادگیری زبان به روشهای سنتی گفته شدند که شامل یک معلم و یک دانش‌آموز یا چندین دانش‌آموز در یک فضای فیزیکی است. اما توسعه دسترسی سریع به اینترنت کمک کرده است تا محیط جدید با عنوان یادگیری مجازی فراهم شود، که زبان‌آموزان می‌توانند حتی زمانی که با فاصله هزاران مایل (و در منطقه زمانی متفاوت) از یک معلم یا همکلاسی‌های دیگر هستند، انگلیسی را یاد بگیرند.

بعضی از مسائل برای محیط‌های یادگیری واقعی و مجازی یکسان هستند مثلا زبان آموزان باید انگیزه داشته باشند و ما هنوز هم باید در این زمینه به آنها کمک کنیم. به عنوان یک نتیجه‌گیری، بهترین سایت‌های آموزش مجازی ، آموزگاران آنلاین هستند که با دانشجویان خود از طریق ایمیل یا انجمن‌های چت آنلاین ارتباط برقرار می کنند. همچنین ممکن است برای افزایش انگیزه آنها، گروه‌هایی از زبان‌آموزان که همه یک برنامه آنلاین را دنبال می‌کنند، ایجاد کنند تا به این ترتیب آنها بتوانند با همدیگر صحبت کنند.

 

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.