مهارت های زندگی

طراحی اهداف و اولویت زندگی در هشت منطقه !

مروری بر بهترین سال زندگی تو از دارن هاردی

blank

وقت به چالش کشیدن توانمندی های درونی، فتح کردن باورهای محدود و جان بخشیدن به رویاهایتان است. در بخش آموزشی طراحی بزرگ، می خواهیم اهداف و اولویت زندگی را در هشت منطقه ، طبقه بندی کنیم. این هشت اولویت را برایتان مشخص می کنیم:

کسب و کار

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهداف و اولویت زندگی برسید ؟

افکار کمکی: رشد درآمد، سود و منفعت، موقعیت شغلی در بازار کار، پروژه های مهم، شهرت برند، سیستم مدیریتی، رضایت مشتری، تیم توسعه، مهارت های جدید، بهبود عملکرد، یافتن یک منبع الهام و هزاران موارد مشابه دیگر. یادتان باشد هیچوقت خودتان را محدود نکنید.

مالی

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهداف و اولویت زندگی برسید ؟

افکار کمکی: درآمد، پس انداز، ارزش خالص اموالتان، شروع یک برنامه پس انداز، شروع سرمایه گذاری موفق، نبود دغدغه خرج کردن، حساب بازنشستگی، خرید خانه، پس انداز برای آینده فرزندان، خیرات و مواردی از این قبیل.

جسمانی

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهدافی برسید ؟

افکار کمکی: وزن ایده آل، شرکت در یک مسابقه ورزشی، افزایش قدرت بدنی، انعطاف پذیرشدن، بالابردن انرژی، پایین آورد سطح کلسترول و قند خون، بهبود شاخصه سلامت بدن، تمرین های تمرکزی، تغییر در اندام و ظاهر، زود بیدارشدن و زود خوابیدن و ….

ذهنی، روانی

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهدافی برسید ؟

افکار کمکی: 30 دقیقه مطالعه روزانه، گوش دادن به برنامه های آموزشی در طول روز به مدت 30 دقیقه، رفتن به کلاس های متنوع، رفتن به همایش های متفاوت، استخدام یک مربی، آموختن یک مهارت و هنر نوین، قرار دادن تفریح در برنامه زمانی خود، حرفه ای شدن در یک مورد ویژه و مواردی از این دست.

خانواده

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهدافی برسید ؟

افکار کمکی: وقت بیشتری را با خانواده گذراندن، هرشب برای شام در منزل بودن، شب ها برای فرزندان کتاب خواندن، بیرون رفتن با همسرتان در آخر هفته، ملاقات پدر و مادر، دیدار با فامیل، برنامه ریزی برای یک گردش بزرگ، وقت گذراندن برای تک تک فرزندان.

معنوی

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهدافی برسید ؟

افکار کمکی: تمرین عقاید مذهبی با صداقت بیشتر، داوطلبانه به عبادتگاه رفتن، به گروههای معنوی ملحق شدن، خواندن کتاب های عرفانی، به دیگران آموزش دادن، مطالعه زندگی اسطوره هایی که به آنها علاقه مندید، عمیق تر مطالعه کنید و مواردی از این دست.

سبک زندگی

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهدافی برسید ؟

افکار کمکی: سفر، ماجراجویی، زندگی تجملاتی، عادت های متنوع، آموختن زبان های مختلف، آموختن ساز های مختلف و نواختن آنها، هرکجا که دوست دارید زندگی کنید، به هرشکل که دوست دارید زندگی کنید، خانه ای را که دوست دارید داشته باشید، وقتی برای احساس آزادی کردن، چه کسی را دوست دارید ملاقات کنید و موارد مشابه دیگر.

ارتباطات

در سالی که پیش رو دارید، دوست دارید به چه اهداف و اولویت زندگی برسید ؟

افکار کمکی: وقت گذراندن با دوست صمیمی خود، ایجاد یک رابطه متفاوت با افرادی که هم فکر شما هستند، فرستادن کارت تبریک تولد برای دوستان خود، وقت گذراندن با دوستی که برایتان مهم است، رابطه جدیدی که خواهان ساخته شدن آن هستید، روش هایی که می توان این رابطه جدید را توسعه داد، روابطی که خواهان محدود شدن و حذف آن هستید و مواردی از این دست.

ده هدف اصلی

از بین تمامی اهدافی که یادداشت کرده اید، حالا باید فقط ده مورد از مهم ترین اهدافتان را انتخاب کنید. همین طور زیرشاخه هدفتان را در سمت راست جدول و آخرین مهلت دست یابی به آن را در سمت چپ جدول یادداشت کنید.

       مهلت دستیابی           هدف            زیرشاخه هدف

برجسته ترین هدف

باید روی مهم ترین و باارزش ترین اهداف و اولویت زندگی تمرکز کنید. بعضی وقت ها خیلی به خودمان فشار می آوریم ولی دست‌آورد کمی نصیبمان می شود.اهدافتان را درنهایت به سه اولویت اصلی طبقه بندی کنید و این سه هدف، برجسته ترین اهدافتان خواهد بود.

1) ……

2) ……

3) ……

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.