رشد و توسعه فردی

عناصر مهم در یادگیری موفق زبان انگلیسی چیست؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

عناصر مهم در یادگیری موفق زبان انگلیسی چیست؟ مراحل تدریس زبان انگلیسی باید ویژگی‌ها و عناصر خاصی داشته باشد. این عناصر مشارکت، مطالعه کردن و فعالیت هستند(ESA).

 

مشارکت (E)

اکثر ما می توانیم درس هایی را که در مدرسه بیشتر یا کمتر به آنها توجه می‌کردیم را به یاد بیاوریم. برای مثال اگر با آنچه که در کلاس درس در جریان بوده، نتوانستیم ارتباط برقرار کنیم و برای یادگیری هیجان و انگیزه نداشتیم، در خاطرمان ثبت شده است. از این رو یادگیری موثر و موفق زمانی اتفاق می‌افتد که بتوانیم هم ذهن و هم قلب‌مان را بکار گیریم.

فعالیت‌هایی که غالبا باعث می‌شوند دانش‌آموزان بهتر با درس ارتباط برقرار کنند و در موضوع درس مشارکت داشته باشند عبارتند از: بازی‌ها (بسته به سن یادگیرندگان و نوع بازی)، موسیقی، گفتگو (زمانی که به صورت چالش برانگیز بکار می‌رود)، تصاویر متحرک، داستان‌های سرگرم کننده و غیره.

حتی وقتی این فعالیت‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، معلمان باید بتوانند بوسیله مبحث درس، تمرین‌ها یا مرتبط کردن مطالب کلاس درس به زندگی دانش آموزان، آنها را با موضوع درس درگیر و توجه آنها را جلب کنند. البته، این مساله به خیلی چیزها بستگی دارد، به این که دانش آموزان از نظر فردی چگونه هستند، و چگونه معلم باعث تحریک و تشویق آنها می‌شود. به همین دلیل است که این عنصر در تدریس بسیار مهم است و مشارکت بیشتر و فعالیت بیشتر دانش آموزان در مراحل مطالعه باعث می‌شود تا یادگیری بطور قابل توجهی افزایش پیدا کند.

 

مطالعه (S)

فعالیت‌های مطالعاتی هستند که توسط معلمان به دانش آموزان آموزش داده می‌شود تا بوسیله آن بر روی زبان و ساختار آن تمرکز کنند. این فعالیت‌ها می‌توانند شامل خواندن یک متن طولانی، تمرین یک زمان فعل (گرامر)، تمرین تلفظ صحیح کلمات، یا یک رونوشت برای بحث در مورد سبک گفتاری باشد.

 

فعالیت(A)

این عنصر تمرینات و فعالیت‌هایی است که کمک می‌کند تا دانش آموزان بتوانند آموخته‌های خود از زبان انگلیسی را به صورت آزادانه برای یک وضعیت یا موضوع خاص استفاده کنند. به این طریق، دانش آموزان فرصتی برای استفاده از زبان انگلیسی در دنیای واقعی دارند و تمرینات این بخش شامل نقش‌هایی می‌شود که در آن دانش آموزان، واقع‌بینانه عمل می‌کنند، به عنوان مثال تبادل بین یک آژانس مسافرتی و مشتری، پرسیدن آدرس، نوشتن داستان ، نوشتن ایمیل و غیره.

در این مرحله دانش آموزان همچنین از زبان مورد مطالعه برای صحبت کردن در مورد خودشان و زندگی روزمره، تجربیات و علایقشان و … استفاده می‌کنند. و به این طریق کاربرد زبان انگلیسی را در زندگی روزمره می‌آموزند.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام!خوده سه حرف ESA مخفف شده چه کلماتی در انگلیسی هستند؟! امکانش هست دقیق بنویسید؟! ممنون❤️

        1. Engage هم میتونه باشه در حقیقت :دی واقعیتش مطلب برای سال 96 هست و دقیق یادم نمیاد که E رو برای Engage استفاده کرده باشم یا Entirety اما در هر صورت هر دو معنی اغوی خودشون رو دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.