اگاهی و اطلاعات

فهرست میلیاردر های سال ۲۰۱۷ در فوربز!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

سال ۲۰۱۷ رکورددار ثروتمندترین مردم جهان بود، به طوری که تعداد  میلیاردر ها نسبت به سال گذشته با ۱۳٪ افزایش به ۲،۰۴۳ نفر رسیدند، که از سال ۱۸۱۰ میلادی،اولین بار است که فوربز بیش از ۲،۰۰۰ لیست ده رقمی ثروتمندان را در اختیار دارد. ارزش کل خالص آنها با ۱۸٪ افزایش به ۷٫۶۷ تریلیون دلار رسید که این یک رکورد است. فوربز امسال شاهد بزرگترین تغییر در تعداد میلیاردرهای جهانی نسبت به ۳۱ سال اخیر بوده است.

 

فهرست میلیاردر های جهان

 

بیل گیتس ( Bill Gates ) به عنوان اولین ثروتمند جهان برای چهارمین سال متوالی است و ثروتمندترین فرد در جهان به مدت ۱۸ سال از ۲۳ سال گذشته است . دارایی او از سال گذشته که ۷۵ میلیارد دلار بود به ۸۶ میلیارد دلار در امسال رسیده است.

 

 

جف بیسوس ( Jeff Bezos ) آمازون بهترین سال را نسبت به هر فرد دیگری داشته است که به ثروتش ۲۷٫۶ میلیارد دلار اضافه کرد، در حال حاضر ارزش ثروت او ۷۲٫۸ میلیارد دلار است. او برای اولین بار به سه نفر اول جهان پیوست که یک سال پیش در رده پنجم قرار داشت.

 

 

وارن بافت ( Warren Buffett ) دومین نفریست که امسال بهترین سال را داشته است و بیشترین سود را از ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، داشته است.وارن بافت با ۱۴٫۸ میلیارد دلار افزایش ثروت در ۱۲ ماه گذشته توانست رده دوم میلیاردرهای جهان را از آمانسیو اورتگا بگیرد.

 

 

ثروت آمانسیو اورتگا  ( Amancio Ortega ) ، بنیانگذار زنجیره لباس اسپانیایی زارا، از سال گذشته ۴٫۳ میلیارد دلار افزایش داشته است، اما هنوز هم به چهارمین میزان در جهان رسیده است و نمی تواند با سود بیشتر با دیگران دست و پنجه نرم کند.

 

 

بنیان گذار فیس بوک، مارک زاکربرگ ( Mark Zuckerberg ) ، پس از آن که ثروت او در ۱۲ ماه اخیر ۱۱٫۴ میلیارد دلار افزایش یافت برای اولین بار به رده پنجم رفت. در همین حال کارلوس اسلیم هولو ( Carlos Slim Helu )، که زمانی ثروتمندترین مرد جهان بود، به رده ششم نزول کرد، که این اولین بار برای او درپنج سال گذشته بوده است.

 

۱۹۵ نفر از این تعداد میلیاردر ها تازه وارد بودند.که ۷۶ مورد با ثروت ده رقمی از سرزمین چین بودند. ایالات متحده با دومین عنوان ،۲۵ مورد بود.

افراد جدید قابل توجه شامل، یون شوییانارد، بنیانگذار Patagonia Sportswear؛ تورتسین هاگن از نروژ، بنیانگذار وایکینگ کروز؛ و جان و پاتریک کولیسون شهروندان ایرلندی که خطوط مبتنی بر سان فرانسیسکو را تأسیس کردند، که امکان پرداخت آنلاین را فراهم می کند.

جان کالیسون، با ۲۶ سال سن، در حال حاضر جوانترین میلیاردر خود ساخته در جهان است، فقط دو ماه جوانتر از اوان اسپیگل Snapchat است. کالیسون ها دو نفر از چهار میلیاردر خود ساخته در سن ۲۰ سالگی خود هستند (دو نفر دیگر بنیانگذار Snapchat هستند). در ۶۶ سال اخیر تعداد ۵۶ میلیاردر در رده سنی زیر ۴۰ سال وجود داشته اند.

 

همچنین ۱۵ نفر از زنان خود ساخته هستند که تنها یکی از آنها از آسیا و اقیانوسیه است. ده نفر از این افراد از چین و بقیه برای اولین بار از ویتنام هستند. تازه ترین عضو زن آمریکایی که خود ساخته است به نام تای لی ، او در تایلند متولد شده است، اما در دوران کودکی به ایالات متحده نقل مکان کرده است و در حال حاضر فروش عمده تکنولوژی SHI را در دست دارد.

در مجموع ۲۲۷ زن در فهرست وجود دارند، از جمله ۱۰ نفر که با همسر یا برادرشان مشارکت یا کسب و کار دارند و بنابراین ثروت را به اشتراک میگذارند. تعداد میلیاردرها در ایالات متحده آمریکا همچنان بیشتر از هر کشور دیگری است.

هفتاد و هشت نفر از فهرست میلیاردر ها حذف شدند، از جمله ۳۳ نفر از چین، ۷ آمریکایی و ۹ نفر که هنوز هم فوق العاده ثروتمند هستند، اما ثروت خود را در میان اعضای خانواده بزرگ خود به اشتراک می گذارند و بنابراین برای این صفات واجد شرایط نیستند. علاوه بر این، ۲۰  میلیاردر در سال گذشته جان خود را از دست دادند، از جمله بنیانگذار شرکت اجاره اتومبیل Jack Taylor ، و همچنین Michael Ilitch، که پیتزا کوچک سزار را با همسرش ماریان راه اندازی کرد.

 

برای دیدن فهرست کامل از میلیاردرهای جهان در سایت forbes اینجا را کلیک کنید.

 

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.