کشاورزی

مرکز مدیریت جامع آبخیز، راهی برای توسعه کشاورزی

« کاظم خاوازی » روز سه شنبه در مراسم امضا توافقنامه تاسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک در ایران که با حضور نماینده ایران در یونسکو و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد، افزود: اکنون در کشور محققان و دانشمندان زیادی در حوزه آبخیزداری داریم که می توان از این ظرفیت ها بهره برد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در کشور پتانسیل‌های علمی بسیار بالایی وجود دارد، افزود: این ظرفیت ها می‌توانند مرکز بین المللی مدیریت حوزه آبخیز را به سمت رشد سوق دهند تا از مرحله مقدماتی بگذریم.

خاوازی با بیان اینکه دانش بومی حوزه آبخیز را در مناطق روستایی کشور داریم تصریح کرد: انتظار می رود با تلفیق دانش بومی و دانش جدید کمک زیادی به این مرکز بین الملی خواهد شد تا تبادل علمی بین ایران و کشورهای دیگر انجام گیرد.

وی گفت: سالهای اخیر باوجود بارندگی هایی که انجام شد، توانستیم با اقدام های زیربنایی در حوزه آبخیزداری، مانع از بروز سیل در بسیاری از مناطق کشور شویم.

 وزیر جهاد کشاورزی درباره ترویج فرهنگ آبخیزداری به کشورهای همسایه گفت: این مرکز بین المللی می‌تواند فرهنگ آبخیزداری را به کشورهای همسایه اشاعه دهد که امیدواریم که این کار استمرار یابد.

خاوازی برای تحقق اهداف این مرکز از تمامی زیرمجموعه های بخش کشاورزی خواست تا به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و  سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی در این امر مهم یاری دهند.

منبع: ایرنا

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره خدمات ما سوالی دارید؟