توانمندی مدیریتی

معرفی ابزارهایی برای همکاری بهتر تیم با همدیگر!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

همکاری بین اعضا می تواند تفاوت بین موفقیت یا شکست در یک سازمان باشد. در واقع، یک نظرسنجی نشان داد که ۸۶ درصد از شکست سازمان ها از عدم همکاری در محل کار ناشی می شود. امروزه تکنولوژی نقش مهمی در همکاری تیم های توزیع شده و کارمندان از راه دور، ایفا می کند؛ که می تواند وضع موجود را به یک راه و روش خوب سوق دهد.

blank

در اینجا پنج ابزار جهت همکاری بهتر اعضا معرفی میکنیم:

ابزارهای کنفرانس ویدیویی

در گذشته ای نه چندان دور، کنفرانس های ویدئویی برای تنظیم بسیار سخت بود و بنابراین به ندرت استفاده می شد.اما امروزه با پیشرفت سریع به یک روش معمول برای همکاری تبدیل شده است. بعضی از کسب و کارهای کوچک و ادارات از آن به صورت روزانه استفاده می کنند، به دلیل اینکه هزینه استفاده از این برنامه ها کاهش یافته است، افزایش سرعت شبکه و پهنای باند ، اتصال مطمئن و همچنین استفاده از آن نیز بسیار آسان شده است.

بهترین مزیت این است که ابزارهای کنفرانس ویدئوی امروزه تقریبا بر روی هر وسیله ای قابل استفاده است . شما میتوانید در یک کنفرانس روی گوشی هوشمند، تبلت ، کامپیوتر و یا تلویزیون شرکت کنید.

ابزارهای محبوب عبارتند از WebEx و Zoom که با عملکرد کامل و عالی مناسب برای هر کسب و کاری هستند. GoToMeeting، Join.me و Skype for Business از دیگر ابزارهای پرکاربرد هستند. اگر می خواهید چیزهایی را در جلسات ویدئویی با گروه خود در Facebook Live به اشتراک بگذارید – برنامه هایی مانند Zoom به شما اجازه پخش فوری را به صفحه فیس بوک خود می دهند.

 

ابزارهای همکاری صوتی

چندین بار در طول روز پیش می آید که شما فقط نیاز به یک پاسخ سریع از کسی دارید. اما اگر شما در طبقه ی دیگر از یک ساختمان یا در یک شهر دیگر باشید، چه میکنید؟ مطمئنا، می توانید تلفن ثابت یا موبایل خود را برای برقراری ارتباط انتخاب کنید یا یک ایمیل بفرستید، اما پس از آن ممکن است پست صوتی دریافت کنید یا مجبور باشید ساعت ها را برای پاسخ صبر کنید.

امروزه کارآفرینان پرآوازه شما را به استفاده از اپلیکیشن های پیامرسان صوتی تشویق میکنند. این برنامه ها می توانند در هنگام کار شما همچنان باز و پایدار باشند. این برنامه ها معمولا به شما نشان می دهند که آیا فردی که میخواهید به آن دسترسی پیدا کند، در دسترس است یا خیر، و هر دو پیام فوری و تماس صوتی را ارائه می دهند.

همچنین امکان اشتراک صفحه نمایش وارسال فایل ها و پیام های شما را دارد که بسیار راحت تر و سریع تر از ارسال ایمیل و یا تماس تلفنی است. این برنامه ها شامل : Nextiva , Skype , GoogleHangouts

 

ابزارهای همکاری طراحی بصری

آیا هنوز هم فرایند وقت گیر تماس گرفتن ، مسافرت و یا ارسال ایمیل ها را انجام می دهید؟ این که آیا شما یک توسعه دهنده و طراح وب سایت یا یک برنامه، یا یک عکاس، معمار، طراح منظره و یا طراح داخلی هستید، ابزارهای همکاری طراحی بصری قدرت تعیین نحوه ی کار شما با مشتریان را دارد.

یکی از چالش هایی که متخصصان خلاق با آن روبرو هستند، پیدا کردن زمینه مشترک با مشتریان و دیگر اعضای تیم خود در طول فرآیند طراحی است. همکاری آسان و گرفتن بازخورد در محصول بصری، از عوامل کلیدی است. به طور کلی ، InVision ،  Mural ، Concept Board و Prevue نمونه هایی از ابزارهای همکاری طراحی بصری امروز هستند.

 

موبایل

امروزه با بهره برداری از ویژگی های تلفن همراه و تبلت میتوانیم تقریبا هرجایی از آنها استفاده کنیم.
شما میتوانید گزینه های زیادی اعم از فرستادن ایمیل ، مخاطبین ، تقویم و … را در حین نظارت پروژه از طریق موبایل خود مدیریت کنید. Avaya Mobile و IBM Mobile Collaboration Services ، ۸X8، Asana و Huddle  نمونه هایی از ابزارهای قدرتمند هستند که میتوانید با موبایل خود از آنها استفاده کنید.

 

در نهایت، به یاد داشته باشید که بسیاری از ابزارهایی که لازمه ایجاد همکاری است وجود دارند. با انجام تحقیقاتی مبنی بر اینکه چه تغییری میتوانید در راه همکاری هر چه بهتر تیم خود انجام دهید ، میتوانید ابزارهای کاربردی بسیاری را پیدا کنید.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.