مدیریت محتوی وردپرس

معرفی فوق العاده ترین افزونه های کش وبسایت های وردپرس

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

blank

معرفی فوق العاده ترین افزونه های کش وبسایت های توسعه یافته با وردپرس… 

چرا بارگذاری سریع یک صفحه برای صاحبان وبسایت اهمیت دارد ؟

جلب رضایت مخاطب وبسایت و همچنین موتور های جستجو دو عاملی اصلی است که لود سریع صفحات یک سایت را مورد توجه قرار می دهد . زمانی که مخاطب وارد سایت شما می شود ، یکی از عوامل موثر و دخیل  برای اینکه در کمترین زمان ممکن نظر او را به خدمات خودتان جلب کنید ، سرعت لود صفحات و بارگذاری بخش های مختلف آن صفحه می باشد. از این رو همواره می بایست در این رابطه هوشیار بود چرا که این نکته برای موتورهای جستجو در رتبه دادن به سایت شما بسیار موثر و مهم است.

روش های زیادی برای بالا بردن سرعت لود صفحات یک وبسایت وجود دارد از جمله استفاده از افزونه های مختلف و موجود در این زمینه که گاها پولی و در مواردی هم به صورت رایگان وجود دارد. افزونه های تجاری یا پولی موجود اغلب مواقع سرعت سایت شما را بهبود می بخشند اما بیشتر اوقات باعث ایجاد ناهماهنگی با سایر افزونه های وبسایت می شوند. اما یکی از اقدامات اساسی که در زمینه بالا بردن سرعت بارگذاری صفحات می شود انجام داد ، استفاده از افزونه های کش کردن سایت می باشد که در این زمینه افزونه های کارآمد و رایگان بسیار خوبی موجود است.

در این مقاله از سایت فیبز قصد داریم بهترین افزونه های موجود کش کردن صفحات وبسایت وردپرسی را به شما معرفی کنیم و شما در پایان می توانید با برررسی ویژگی های هر کدام ، متناسب ترین افزونه کش وردپرس را برای سایت خودتان نصب و راه اندازی نمایید . اما ابتدا بهتر است در مورد خود مفهوم کش کردن مواردی بیاموزید البته اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید . در ادامه با ما همراه باشید .

 

 

معرفی فوق العاده ترین افزونه های کش وبسایت های وردپرس

 

 

مفهوم کش و نحوه ی عمل کرد آن در بالا بردن سرعت بارگذاری صفحات سایت وردپرسی

کش کردن سایت به معنی ذخیره کردن اطلاعاتی  از وبسایت در حافظه ی رایانه یا موبایل کاربر به طوری که در مراجعات بعدی ، مرورگر همان کاربر نیازی به دریافت فایل های ثابتی که در مراجعه ی اول در سیستم خود دارد نداشته باشد و از اطلاعات موجود در سیستم او مرورگر بخش های مختلف را بارگذاری نماید و این کار زمان بارگذاری را بسیار کاهش می دهد.

به عنوان مثال زمانی که کاربری سایتی را برای اولین بار ، باز می کند، فایل های موجود در سایت داخل مرور گر او به صورت HTML بارگذاری می شوند. حال اگر افزونه کش سایت فعال باشد اطلاعات ثابتی ( مانند : عکس هایی از سایت مانند لوگو و بخش های دیگری مثل فایل های CSS که تغییری نمی کنند و ثابت هستند ) از سایت در حافظه ی مرورگر کاربر ذخیره می شوند. در مراجعات بعدی کاربر به این سایت ، مرورگر او دارای اطلاعات ثابت سایت است و دیگر نیازی به فراخوانی آن ها از سرور ندارد و با کاهش درخواست ها به سرور، سرعت بارگذاری صفحه افزایش می یابد.

بهترین افزونه های کش وردپرس

مخزن وردپرس همانطور که از نامش پیداست خزانه ای بسیار بزرگ از افزونه هاست. هر افزونه به منظور انجام یک فعالیت در سایت های وردپرسی ایجاد شده است. ممکن است برای انجام یک عملیات چند افزونه در مخزن وردپرس موجود باشد که روش کار آن ها با یکدیگر متفاوت باشد اما در آخر همگی آن ها کار مورد نظر را انجام می دهند.

برای کش وردپرس هم افزونه های متعددی وجود دارند که همگی کار کش وردپرس را انجام می دهند اما روش ها و امکانات متفاوتی برای انجام دارند. اما برای کش وبسایت افزونه های کش دارای ویژگی هایی هستند که باید با نرم افزارهای به کار رفته و ویژگی های سرور شما هم خوانی داشته باشند و در اینجا این وظیفه بر عهده شماست که قبل از نصب افزونه ویژگی های آن را بررسی نموده و در صورت تطابق با امکانات سایت شما اقدام به نصب و استفاده از آن نمایید. در ادامه به معرفی بهترین افزونه های کش موجود و ویژگی های آنان خواهیم پرداخت.

۱- افزونه کش ورد پرس WP-FFPC

یکی از برترین های دنیای افزونه های کش وردپرس افزونه  WP-FFPC  می باشد که با بهره گیری از روش های مختلف کش کردن ( APC، APCu، xCache، PHP memcached و Nginx memcached ) که در سرورها موجود می باشد اقدام به کش سایت وردپرسی شما می نماید . افزونه  WP-FFPC تا به امروز توانسته بیش از ۴ هزار نصب فعال در مخرن وردپرس داشته باشد. یکی از دلایل موفقیت این افزونه در مقابل دیگر افزونه های کش ، سازگاری آن با وب سرور های مختلف است که این گزینه شانس انتخاب بسیار بالایی برای این افزونه بوجود آورده است. از دیگر موارد و مزیت های بکارگیری شده در این افزونه، طراحی آن فقط به منظور کش کردن است که این مورد باعث شده افزونه حجم بسیار پایینی داشته باشد . آموزش نصب و بکارگیری این افزونه رو می توانید از بخش وردپرس ما جستجو نمایید. (بدون تصویر)

 

 

افزونه w3 total cache

 

 

۲- افزونه w3 total cache

افزونه  w3 total cache یکی دیگر از افزونه های معروف کش سایت وردپرسی می باشد که تاکنون موفق شده است بیش از ۱ میلیون نصب فعال در مخزن ورد پرس داشته باشد. این افزونه با توجه به تست های انجام شده قادر است تا حدود ۲۱ درصد سرعت بارگذاری سایت رو افزایش بده که میزان قابل توجهی است. این افزونه علاوه بر کش کردن سایت قابلیت های دیگری نیز در این زمینه دارد که در ذیل به آنها اشاره کرده ایم  :

  • ترکیب و فشرده سازی  فایل‌های HTML ،CSS و JS
  • کش دیتابیس
  • کاهش زمان اجرای دیتابیس
  • کش Browser
  • استفاده از CDN در وردپرس
  • بهینه سازی کش برای SSL وردپرس
  • و

 

آموزش نصب و بکارگیری این افزونه رو می توانید از بخش وردپرس ما جستجو نمایید.

افزونه wp super cache 1

 

 

۳- افزونه wp super cache

این افزونه یکی از رقبای سرسخت افزونه ی  w3 total cache می باشد و کاربران همواره میان این دو افزونه دچار شک می شوند . این افزونه در تست های انجام شده توانسته تا ۲۸ درصد سرعت لود را افزایش دهد و به خاطر همین توانایی توانسته بیشتر از ۲ میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس داشته باشد. آموزش نصب و بکارگیری این افزونه رو می توانید از بخش وردپرس ما جستجو نمایید.

 

 

افزونه wp rocket 2

 

 

۴- افزونه wp rocket

یکی دیگر از بهترین افزونه های موجود برای کش کردن وبسایت های وردپرسی افزونه ی  wp rocket می باشد که البته این افزونه به صورتی تجاری توسط سایت سازنده ی آن فروخته می شود . در ایران نسخه های فارسی از این افزونه پرقدرت ترجمه و فارسی سازی شده که به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم از این نسخه ها تهیه و استفاده نمایید . بهترین راه این است که نسخه ی اصلی این افزونه را حتما از سایت سازنده و به صورت خرید ارزی تهیه نمایید . در تست های این افزونه در سایت های مختلف مانند   GTmetrix و  Pingdom توانسته به ترتیب ۳۴ و ۳۵ درصد  زمان لود صفحات سایت را کاهش دهد که عدد بسیار خوبی است برای انتخاب یک افزونه ی کش حرفه ای  .آموزش نصب و بکارگیری این افزونه رو می توانید از بخش وردپرس ما جستجو نمایید.

 

 

افزونه wp fastest cache 3

 

 

۵- افزونه wp fastest cache

افزونه ی آخری که در این جا معرفی خواهیم کرد افزونه ی کارآمد wp fastest cache می باشد. این افزونه تاکنون توانسته بیش ۱ میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس داشته باشد و جزو افزونه های پرطرفدار و معروف است. روند کارکرد این افزونه از ابتدای انتشار تا کنون روندی افزایشی و رو به رشد داشته است وهمچنان در حال پیشرفت است. علاوه بر کش این افزونه امکان استفاده از CDN در وردپرس رو هم برای شما فراهم میکنه و همچنین این افزونه برای فشرده سازی فایل های CSS  و JS گزینه ی مناسبی است.

دوستان و همراهان گرامی بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم . امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید . سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *