توانمندی مدیریتی

معلمان خوب چگونه توصیف می شوند!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

معلمان خوب چگونه توصیف می شوند! اکثر مردم می توانند در تصور خود به روزهای مدرسه برگردند و معلمانی را که فکر می کردند خوب هستند شناسایی کنند. اما به طور کلی سخت است که بگوییم چرا بعضی از معلم ها برایمان خاص تر هستند. شاید به خاطر شخصیت آنهاست یا شاید به این دلیل است که آنها روشهای جذابتری برای آموزش داشتند. یا دلیل های دیگری مثل اینکه به نظر می رسید آنها شغلشان را دوست دارند و بسیار به پیشرفت دانش آموزانشان علاقه مندند.

یکی از دلایلی که توصیف کلی معلمان خوب دشوار است این است که معلمان مختلف، اغلب با روش های متفاوتی موفق هستند. به عنوان مثال، بعضی از معلمان، درونگرا و بعضی دیگر برونگرا هستند و معلمان مختلف دارای نقاط قوت و ضعف متفاوتی هستند. و در کل تمام اینها بستگی به این دارد که چگونه دانش آموزان، معلمی را منحصر به فرد ببینند و در اینجا دوباره، همه دانش آموزان نظرات مشابهی را به اشتراک نمی گذارند.

گفته می شود که «معلمان خوب ساخته نمی شوند بلکه متولد می شوند» و به نظر می رسد که برخی از افراد دارای شایستگی طبیعی برای این کار هستند. اما شاید بعضی دیگر نیز وجود دارند که بطور طبیعی این موهبت را ندارند اما معلمان موثر و محبوبی هستند. چنین معلمانی شیوه های خود را از طریق ترکیبی از شخصیت، هوش، دانش و تجربه (و نحوه تفکر در مورد آن) فرا می گیرند.

تدریس کار ساده ای نیست، اما ضروری است و وقتی که پیشرفت دانشجویانمان را می بینیم و میدانیم که ما یکی از دلایل این پیشرفت هستیم، می تواند بسیار جالب باشد. با وجود اینکه ارتباط برقرار کردن و تدریس به بعضی دانش آموزان می تواند بسیار سخت و استرس زا باشد اما بطور کلی آموزش بسیار لذت بخش است. در مقاله های بعدی در فیبز نگاهی خواهیم کرد به آنچه که برای آموزش موثر و تحریک موفقیت لازم است ، به طوری که برای هر دو زبان آموز و معلم یادگیری زبان انگلیسی بتواند مفید و لذت بخش باشد.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.