مدیریت محتوی وردپرس

نقشه سایت وردپرس چیست؟ تاثیر آن در سئو و شیوه ی فعالسازی آن

blank

در این مقاله از سایت فیبز می خوانید : در این مقاله از پایگاه دانش وردپرس سایت فیبز برای شما همراهان گرامی در قالب عناوین ذیل نقشه سایت وردپرس و نحوه ایجاد آن را توضیح خواهیم داد و در پایان این مقاله شما نقشه سایت خود را به گوگل معرفی کرده اید. با ما همراه باشید.

عناوین اصلی :

  1. گوگل مسافر شهر سایت شما
  2. تعریف نقشه سایت و اینکه چگونه می توان در وردپرس آن را راه اندازی کرد؟
  3. فرآیند معرفی نوشته ها و صفحات جدید به گوگل توسط افزونه XMLSitemap
  4. معرفی نقشه XML به گوگل با استفاده از افزونه یواست سئو
  5. ایجاد سایت مپ یا نقشه ی سایت برای وبسایت های استاتیک یا قالب های html
  6. ثبت نقشه ی سایت در گوگل سرچ کنسول

شما معمولا با ورود به یک شهری که برای مسافرت به آنجا رفته اید معمولا از طریق گوگل مپ یا از طریق دانلود نقشه های شهر سعی می کنید مسیرهایی که مد نظرتان هست را پیدا کنید و برای ماندن در شهر یا خروج و گذر از آن تعیین مسیر کنید.

گوگل مسافر شهر سایت شما

گوگل را به عنوان مسافری در نظر بگیرید که برای بازدید از سایت شما مراجعه می کند و شما می بایست برای راهنمایی ربات های خزنده گوگل به زبان خودشان یک نقشه تهیه نمایید و در اختیار آن ها قرار دهید.

تعریف نقشه سایت و اینکه چگونه می توان در وردپرس آن را راه اندازی کرد؟

همانطور که در بالا گفته شد نقشه سایت برای ربات های خزنده گوگل دقیقا شبیه نقشه یک شهر برای شما در ورود به یک شهر است که شما اطلاعاتی در مورد اماکن موجود در آن ندارید.

فرآیند معرفی نوشته ها و صفحات جدید به گوگل توسط افزونه XMLSitemap

با توجه به اینکه بحث اصلی ما در اینجا وردپرس است شما همراهان گرامی می توانید با استفاده از افزونه ی XMLSitemap نقشه ی سایت خود را به راحتی به گوگل معرفی کنید . این افزونه قابلیت این را دارد که پس از انتشار هر مطلب یا پیج جدید به صورت لحظه ای این بخش جدید را به نقشه سایت اضافه نماید تا این بخش از طریق نقشه سایت شما به ربات های گوگل برای ایندکس توسط آنها معرفی شود .

معرفی نقشه XML به گوگل با استفاده از افزونه یواست سئو

همچنین می توانید با استفاده از افزونه ی بسیار معروف و پرکاربرد سئوی وردپرس تحت عنوان  yoast seo که  دارای بخشی برای معرفی نقشه سایت است ، استفاده نمایید و نقشه سایت خود را به گوگل معرفی کنید. اگر از افزونه یواست سئو پریمیوم استفاده می کنید می توانید برای مشاهده نقشه سایت خودتان از طریق پیشخوان وردپرس به مسیر  سئو > عمومی مراجعه نمایید . لازم به ذکر است که افزونه یواست سئو به صورت خودکار با اضافه شدن برگه یا نوشته به سایت شما ، آن ها را به نقشه سایت خواهد افزود.

برای رفتن به مسیری که گفته شد باید به تب امکانات مراجعه کنید و  همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، در این قسمت باید روی علامتی که کنار کلمه نقشه های سایت قرار دارد کلید کنید و در مرحله بعد روی مشاهده نقشه سایت کلیک کنید تا نقشه XML سایت مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

فعالسازی نقشه سایت
فعالسازی نقشه سایت در افزونه یواست سئو

ایجاد سایت مپ یا نقشه ی سایت برای وبسایت های استاتیک یا قالب های html

اگر شما همراهان گرامی احیاناً از سایت های کد نویسی شده توسط خودشان و اختصاصی و خارج از سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنید می توانید برای ایجاد نقشه های سایت از ابزار  Sitemap generator  لینک خارجی استفاده نمایید و براحتی نقشه ی سایت خودتان را تهیه نمایید.

ثبت نقشه ی سایت در گوگل سرچ کنسول

شما می توانید به راحتی با استفاده از سرچ کنسول گوگل نقشه XML سایت خود را راه اندازی کنید . برای این کار مطابق تصویر زیر باید به بخش Add a new sitemap  مراجعه کنید و اقدام به پر کردن این فرم نمایید و پس از تکمیل می بایست به گوگل زمان بدهید تا تمامی لینک های موجود در سایت شما را ایندکس کند و این زمان بستگی به تعداد محتوا و لینک هایی است که در سایت شما ایجاد شده اند . لازم است که همیشه به گوگل زمان لازم را برای بررسی و ایندکس محتوای خود بدهید تا پس از آن نتایج برای شما ظاهر شود.

فعالسازی نقشه سایت
فعالسازی نقشه سایت در سرچ کنسول

دوستان و همراهان گرامی

بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم. امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید. سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *