مدیریت محتوی وردپرس

نقش برچسب ها در وردپرس و بهترین شیوه بکارگیری آنها در محتوا!

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

blank

نقش برچسب ها در وردپرس و بهترین شیوه بکارگیری آنها در محتوا !؟

اهمیت محتوا برای موتورهای جستجو

همانطور که می دانید بحث محتوا و پاسخگویی به نیاز کاربران مهمترین بخش از یک سایت است. چرا که گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز با استفاد از ربات های خزنده ی خود دائما در حال چک کردن وبسایت ها هستند تا ببینند آیا یک سایت مشخص در حوزه ی فعالیتی که دارد، آن طور که باید و شاید پاسخگوی نیازهای کاربران خود هست یا خیر!

انوع محتوا و بخش های مختلف آن

محتوا می تواند به شکل های مختلفی تولید شود که معمولا شامل محتوای متنی، تصویر و ویدیو می باشد؛ که ترکیبی از این ها معمولا در تولید محتوا بکار گرفته می شود. یک محتوا شامل بخش های فنی مختلفی از جمله عنوان ها، دسته بندی و برچسب ها می شود که می بایست هر کدام از این بخش ها برای یک محتوای خوب و در شان مخاطب باید به درستی به کارگیری شوند.

در این مقاله از فیبز می خوانید :

در این مقاله از ” پایگاه دانش وردپرس سایت فیبز ” با شما هستیم تا خاصتا به موضوع نقش برچسب ها در وردپرس در تولید محتوا بپردازیم. قصد داریم ابتدا این بخش غیر قابل چشم پوشی در تولید یک محتوای خوب را به شما بشناسانیم و پس از آن که کارکرد این عنصر مهم محتوا را بیان کردیم، شیوه ی صحیح استفاده از آن را نیز برای شما همراهان گرامی عنوان کنیم. در ادامه با عناوین زیر با ما همراه باشید.

شناخت محل درج برچسب ها در وردپرس

شما همراهان گرامی هنگامی که به بخش افزودن یا ایجاد نوشته جدید در وردپرس وارد می شوید، در قسمت چپ ویرایشگر محتوا، تعدادی بخش مختلف به صورت باکس های جدا از هم وجود دارند که کارشان ایجاد و اعمال تنظیمات برای بخش های مختلف یک محتوا در وردپرس می باشد. بخش هایی مانند دسته بندی، نوع محتوا و همچنین برچسب ها که موضوع بحث ما است. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید یکی از بخش های سمت چپ در ویرایشگر، مربوط به ایجاد برچسب برای محتوا است و اگر داخل فیلد این قسمت یک سری کلمات در رابطه با موضوع محتوای خودتان بنویسید و دکمه اضافه کردن برچسب را بزنید، برای شما یک برچسب به ازای هر کلمه ایجاد می کند. این بخش به شما اجازه می دهد تا برچسب های زیادی اضافه کنید.

 

 

نقش برچسب ها در وردپرس 1

 

 

برچسب ها و الگوریتم پاندایک سوال بسیار مهم ؟

اما برچسب های چه ویژگی از محتوا هستند و به کاربر و محتوا و سایت ما چه کمکی خواهند کرد . برای درک بهتر  این موضوع در ادامه با ما همراه باشید.

 

تعریف برچسب ها و کاربرد آنها

برچسب ها کلماتی هستند که برای مخاطب، توانایی دسترسی سریع به مطالب با موضوعات مرتبط را فراهم می آورد و تعداد جستجوها و میزان سردرگمی مخاطب را کاهش می دهد. با در دسترس بودن مطالب مرتبط برای مخاطب، تجربه شیرینی در وبسایت شما خواهد داشت و مدت زمان بیشتری را با شما خواهد ماند و این اقدام او به طور مستقیم در سئوی سایت شما موثر خواهد بود و محتوا و سایت شما رتبه ی بالاتری نزد موتورهای جستجو خواهد داشت.

 

شیوه ی بهینه برای استفاده از برچسب ها در تولید محتوا

گاها مشاهده می شود برخی از مدیران سایت و محتوا نویسان سایت های مختلف به تعدادی زیادی برای یک محتوای خود، برچسب می نویسند و همراه با محتوا منتشر می کنند. اما آیا این موضوع در سئوی آنها تاثیر مثبتی دارد یا اینکه کمک خاصی به کیفیت محتوا می کند؟

 

برای مثال :

وبسایتی با موضوع  فروش آنلاین لباس زنانه در یک مطلب خود برچسب های زیادی تولید می کند مانند :

فروش لباس زنانه ، لباس زنانه ، لباس زنانه ترک، فروش عمده لباس زنانه ترک ، تولیدی لباس زنانه ، فروش تکی لباس زنانه ، فروش لباس پاییزی زنانه ، باکیفیت ترین لباس زنانه و …

همانطور که مشاهده کردید به تعداد زیادی برچسب را مورد استفاده قرار داده است.

الگوریتم پاندای گوگل سد راه برچسب های نجومی

موتور جستجوی گوگل در سال های اخیر الگوریتم های زیادی برای کنترل بیشتر و تعیین چارچوب هایی خاص برای محتوای وبسایت ها، تعریف کرده است. یکی از این الگوریتم ها، الگوریتم پاندای گوگل است که بنا بر اصول این الگوریتم، محتوا نویسان وبسایت ها نباید به هیچ وجه از برچسب های زیادی در محتوا استفاده نمایند. دلیل ایجاد این محدودیت بازهم کاربر محوری گوگل است و معتقد است برچسب های زیاد باعث سردرگمی کاربر می شود و او را از رسیدن به هدف خود در یک وبسایت منحرف می کند.

 

 

نقش برچسب ها در وردپرس 2
برچسب ها و الگوریتم پاندا

 

 

بهترین تعداد برچسب برای یک محتوای استاندارد !

این موضوع باعث شد که کارشناسان سئو و بهینه سازی بر این نکته تاکید کنند که در تولید یک محتوا تعداد برچسب ها ما بین ۵ تا ۱۰ برچسب باشد و بیشتر از این تعداد برچسب را به هیچ وجه توصیه نمی کنند. ما نیز در جلسات مشاوره سئو به مشتریانمان بیشتر از این تعداد برچسب را اصلا توصیه نمی کنیم و همیشه این موضوع را گوشزد کرده ایم.

سولات مطرح در این بخش !

سوالی که همیشه برای مدیران سایت پیش می آید این است که حالا که گوگل تعداد برچسب ها را محدود کرده، می بایست برچسب محتوا های قبلی را حذف کنیم و این سوال که، آیا در بروزرسانی های بعدی وردپرس قسمت برچسب ها حذف می شود؟ پاسخ به این سوالات  را در ادامه بحث خواهید یافت. با ما همراه باشید.

اول از همه این نکته را مد نظر قرار دهید بهتر است که به مرور برچسب مطالب قبلی خود بپردازید و برای اصلاح هدفمند آن وقت بگذارید. لازم است بدانید گوگل به شدت از ویرایش و بروزرسانی مطالب گذشته شما خوشحال می شود و در امتیاز بندی ها برای رتبه دادن به سایت شما این مورد را حتما به عنوان یک نقطه قوت در نظر خواهد گرفت!

برچسب ها عامل بهبود معماری سایت شما

بعد از روی کار آمدن الگوریتم پاندای گوگل و روشن شدن نقش برچسب ها و حذف متاکیوردها یا کلمات کلیدی از سئو، مشخص شد که برچسب ها را نباید برای بهتر شدن سئوی سایت استفاده کرد بلکه باید از آن برای بهبود معماری سایت و دسترسی بهتر کاربران وبسایت شما از آن ها استفاده کرد.

شیوه صدمه زدن برچسب های انبوه به سایت شما

دقت داشته باشید با اضافه کردن هر برچسب یک آرشیو در وردپرس برای برچسب ایجاد می شود و این یعنی هر برچسب یک صفحه ی خالی! حال تصور کنید یک محتوا با مثلا تعداد ۲۰ برچسب در وردپرس ایجاد کنید. نتیجه این می شود که شما ۲۱ صفحه محتوا را برای یک موضوع  ایجاد کرده اید؛ که ۲۰ صفحه از آن برایش محتوا تولید نشده است و با کلیک کاربر روی آن ، یک صفحه خالی مشاهده می شود . این یک ضربه بزرگ به وبسایت شما خواهد بود پس لازم است حتما دقت نظر داشته باشید و برچسب ها را در تعداد خیلی کم و بیشتر از یک برچسب تعیین کنید تا یک دسترسی ویژه و بسیار سریع برای مخاطبان خود ایجاد نمایید. این موضوع قطعا به صورت غیر مستقیم در بالا رفتن رتبه ی سایت و محتوای شما موثر خواهد بود.

کلام آخر

به عنوان کلام آخر در این رابطه باید گفت برچسب ها کارایی اصلیشان جلوگیری از ایجاد دسته بندی های زیاد در وردپرس است و شما با بکارگیری آنان به محتواهای خود دسترسی سریع می دهید و کاربر می تواند سریع به تمامی موضوعات مرتبط دسترسی پیدا کند.

 

دوستان و همراهان گرامی

بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم. امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید. سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *