راه و مسکن

نماینده آستارا: تامین قیر آسفالت معابر شهرها در مجلس پیگیری می‌شود

غلامرضا مرحبا روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح تخصیص قیر رایگان در مجلس یازدهم تصویب شد اما شورای نگهبان ملاحظاتی بر آن وارد کرد و پس از اصلاح در مجلس، دوباره به شورای نگهبان ارجاع شده است.

وی اظهار امیدواری کرد این طرح پس از تایید در شورای نگهبان و بررسی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، جهت نهایی شدن دوباره به صحن علنی مجلس بازگردد.

وی ادامه داد: منبع تأمین اعتبار و موارد استفاده قیر رایگان، از سوی نمایندگان مجلس مشخص شده و در خصوص رانت‌ خواری و استفاده از آن در بازار آزاد نیز، جای نگرانی وجود ندارد.

مرحبا اظهار کرد: برخی راه های روستایی بخش های مرکزی و لوندویل آستارا نیز وضعیت مناسبی ندارند و با توزیع قیر رایگان، به آسفالت و بهسازی آنها اقدام خواهد شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: سودآوری راه‌ آهن قزوین-رشت در گرو اتصال به خط ریلی آستارا-آستاراست و قرارگاه خاتم ‌الانبیا با هدف زیرسازی و آزادسازی مسیر آن در آستارا مستقر شده اما سرعت اجرا کند است.

وی بیان کرد: ‌استقرار نیافتن کامل گمرک و نبود فنس و تجهیزات حفاظتی از نواقص بارانداز ریلی آستارا-آستاراست و از دولت جمهوری آذربایجان انتظار داریم هرچه سریع‌ تر به تعهدات خود در تکمیل بارانداز عمل کند.

راه آهن آستارا – آستارا بین ایران و جمهوری آذربایجان در فروردین ۹۷ افتتاح و جمهوری آذربایجان به ۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در تکمیل بارانداز و راه آهن آستارای استان گیلان در قبال بهره برداری از آن متعهد شد و با تکمیل آن و اتصال به ریل قزوین – رشت، کریدور ریلی شمال – جنوب ایران تکمیل خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی با جمهوری آذربایجان در ارتباط است.

منبع: ایرنا

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره خدمات ما سوالی دارید؟