مهارت های زندگی

نکاتی برای ایجاد عادت جدید در زندگی!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

ایجاد عادت جدید سالم می تواند یک کار بسیار دشوار باشد، حتی با وجود تمام انگیزه هایی که ممکن است دنیا به شما بدهد، باز هم امکان شکست فرایند تغییر شما در زندگی وجود دارد.

با وجود اینکه شما در زندگی شخصی خود عادات مناسبی را از قبیل تغذیه سالم ،آبیاری گل و گیاه های اطراف خانه تان داشته باشید، باز هر کسی خواهان این است که عادتی را که دوست دارد به زندگی شخصی خود اضافه کند و تغییر جدیدی را اعمال کند.

من فکر می کنم اغلب ما برای پیدا کردن عادات جدید خیلی عجله می کنیم، این امرمی تواند یک اشتباه بزرگ باشد چرا که عدم برنامه ریزی، باعث شکست خوردن در فرایند برنامه ما خواهد شد.

 

۱ – ایجاد یک برنامه که شامل نقاط عطف کوچک است:

شما می دانید که “رم در یک روز ساخته نشده است”؟ خوب، این قطعا برای ایجاد یک عادت جدید نیز کاربرد دارد. مهم است که نقاط عطف کوچکی را که به شما در دستیابی به یک هدف بزرگ کمک می کند، تعیین کنید.می توانید قصد ایجاد یک عادت جدید را داشته باشید.

به عنوان مثال، به طور ناگهانی تصمیم بگیرید که می خواهید برای یک ماراتن تمرین کنید بروید، این عالی است.اما عاقلانه نیست که فردا صبح ۱۳ مایل را اجرا کنید. شما نیاز دارید که بطور آهسته استقامت خود را بالا ببرید. و خودتان را آموزش دهید تا بتوانید به طور عادی به کار خود ادامه دهید. شما باید ابتدا فقط شروع به راه رفتن کنید و سپس به آرامی مسافت پیموده شده را اضافه کنید و در آخر شروع به دویدن کنید. مطمئن باشید زمانی که از کارهای کوچک شروع می کنید راه برای رسیدن به هدف برگ و اصلی آسان تر می شود.

 

۲ – از هر وسیله ای به عنوان یک یادآور استفاده کنید:

هدف از این کار این است که به شما یادآوری کند تا عادت جدید خود را به زندگی روزانه خود اضافه کنید. این می تواند چیزی ساده ای باشد برای مثال لباس های تمرینی خود را بر روی تخت خود قرار دهید و به عنوان یادآوری برای رفتن به تمرین هنگامی که از محل کار خود به خانه می آیید به آن نگاه کنید.

این یک یادآوری فیزیکی است که به شما در ایجاد این عادت کمک میکند.از این به بعد شما به طور خودکار به محض اینکه از سر کار برمیگردید حتی بدون نیاز به تصویری از لباس روی تخت به عنوان یادآور، به سراغ تمرین می روید و این برای شما تبدیل به عادت می شود. همچنین می توانید چیزی شبیه به اینکه هر روز پس از خوردن صبحانه ، مقداری از وقت خود را برای برنامه ریزی کسب و کار جدید خود بگذارید. شما اکنون عادت جدید خود را با تکمیل یک عادت در حال حاضر مرتبط کرده اید. بنابراین عادت موجود در خوردن صبحانه به عنوان یک یادآور ساخته شده است تا بعد از میل صبحانه، وقت خود را صرف کسب و کار خود کنید.

 

۳ – محیط اطراف خود را مثبت نگه دارید:

محیط اطراف خود را مثبت نگه دارید، این یک راه عالی برای حفظ الهام شما و انگیزه ای برای دنبال کردن عادت هایی که می خواهید ایجاد کنید است. صرف وقت با کسانی که قبلا عادتی ایجاد کرده اند که شما هم سعی در ایجاد آن دارید، می تواند راه خوبی برای دیدن هدف جدید خود در یک نور مثبت باشد.

به عنوان مثال، اگر میخواهید بیشتر از یک دونده شوید، این انگیزه عالی برای احاطه کردن خود با دوستانی است که در این زمینه موفق هستند. این نوع شور و شوق واقعا می تواند شما را در رسیدن به هدف خود هیجان زده کند. یکی دیگر از ایده های بزرگ این است که برخی از نقل قول هایی را که برای شما الهام بخش است در سراسر خانه خود قرار دهید، تا به طور مداوم در تلاش برای ایجاد عادت هایتان انگیزه ای ایجاد کنید.

 

 

۴ – پاسخگو باشید.

یک دوست یا گروه پاسخگویی برای کمک به خود در سفر برای رسیدن به هدف داشته باشید. مهم این است کسی را که می توانید پیشرفت خود را به او گزارش دهید یک دوست، همسر یا حتی یک گروه آنلاین از غریبه ها باشد که هدف مشابهی با شما دارند، شما باید نوعی سیستم پاسخگویی را داشته باشید. این آسان است که به خودتان بگویید خوب است که امروز را در آشپزخانه غذا بخورید و تلویزیون را تماشا کنید و فردا به تمرینات خود برگردید .اما بسیار دشوار است که به دوستانتان پاسخگو باشید. پاسخگو بودن شما به شخص دیگری انگیزه زیادی را درون شما به وجود می آورد.

 

۵ – به خودتان جایزه بدهید.

این بسیار مهم است تا اطمینان حاصل کنید که ایجاد یک عادت جدید یک فرایند سرگرم کننده است و شما در طول مسیر برای رسیدن به هدف لذت می برید. در طول فرایند خودتان را با رفتارهای کوچکی پاداش دهید و سپس زمانی پاداش های بزرگتری به خود بدهید که در نهایت به هدف خود برسید. سیستم پاداش هر کس متفاوت به نظر می رسد ، به خصوص بسته به نوع عادتی که شما در تلاش برای دستیابی به آن هستید.

 

 

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.