مهارت های زندگی

نکاتی که نشان می دهد رئیس شما، شما را نادیده می گیرد!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

“شما به مردم یاد می دهید چگونه با شما رفتار کنند.” – اپرا وینفری. وقتی در شغلی هستیم که از عدم احترام مدیر خود رنج می بریم، اولین کاری که انجام می دهیم این است که در مورد نقل قول مشهور اوپرا بحث کنیم. چه آن را دوست داشته باشیم چه نه، درست است. اگر در جایی که کار میکنید احترامی نداشته باشید ، به این دلیل است که به رئیس خود اجازه دادید که به روش خاصی با شما رفتار کند.

از اولین تعامل خود با رئیستان تا کنون، شما نحوه رفتار او را با خود درک کرده اید. خبر خوب این است که شما می توانید این وضعیت را تغییر دهید. اما برای انجام این کار، باید نشانه هایی را دریافت کنید که مطمئن شوید مدیر شما به شما احترام نمی گذارد. این موارد را در نظر بگیرید:

۱ – آنها مدام درباره آنچه که می خواهند شما بر روی آن کار کنید ، ذهن خود را تغییر می دهند.
۲ – آنها خواهان بررسی هر کار شما هستند.
۳ – آنها به شما می گویند که کارهای غیر ضروری و خسته کننده انجام دهید.
۴ – آنها دائما جلسات را با شما لغو می کنند و مجددا برنامه‌ریزی می کنند.
۵ – شما باید آنها را برای دریافت پاسخ مدام دنبال کنید.
۶ – آنها سوالات و نگرانی های شما را رد می‌کنند.

 

می‌توانیم لیست بیشتری از این موارد ارائه بدهیم، اما اگر شما به بیش از دو مورد از موارد بالا برخوردید، به این معنی است که رئیس شما به این نتیجه رسیده است که شما یک منبع قابل اعتماد نیستید و با شما با احترام برخورد نخواهد کرد. اکنون وقت آن رسیده است تا استراتژی ارتباطات را به کار ببندید تا همه چیز را عوض کنید.بهترین راه برای افزایش احترامی که از رئیس خود دریافت می‌کنید این است که بدانید مدیرتان بیشترین ارزش را در یک رابطه کاری دارد.

به سادگی، مردم به کسانی که احساس می‌کنند به طور موثر با آنها ارتباط برقرار می کنند، اعتماد دارند. فقدان احترام، نشانه این است که در جایی در مسیر، رویکرد شما برای برقراری ارتباط با رئیس شما ناکام مانده است. در موارد بسیاری دیده شده است که یک کارمند احساس می‌کند توسط مدیر خود نادیده گرفته شده است. اگر کارمندی نمی‌داند چگونه با رئیس خود ارتباط برقرار کند، احترامی را که برای بدست آوردن موفقیت نیاز دارد را دریافت نمیکند.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.