اگاهی و اطلاعات

نگاهی به شرکت جی پی مورگان چیس !

مروری بر آیین پیروزی جک ولش مدیر عامل اسبق جنرال الکتریک

blank

جی پی مورگان چیس ( JP Morgan Chase ) شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی است، که ریشه‌های تأسیس آن، به سال ۱۷۹۹ بازمی‌گردد. این مؤسسه در نتیجه ادغام شمار زیادی بانک و شرکت خدمات مالی تشکیل شده است، ولی فرم کنونی آن، حاصل ادغام کمیکال بانک و چیس منهتن بانک، سپس خریداری هر دو بانک توسط  شرکت جی پی مورگان اند کو. و درنهایت، ادغام هر سه مؤسسه در سال ۲۰۰۰ می‌باشد. شعبه مرکزی این بانک نیز، در منهتن نیویورک قرار دارد.

در سال ۲۰۰۴ بانک وان ( Bank One ) که مستقر در ایالت ایلینویز در شهر شیکاگو بود توسط جی پی مورگان چیس خریداری شد و در این شرکت ادغام گردید. یک سال پس از تصاحب بانک وان توسط جی پی مورگان چیس، در سال ۲۰۰۵ بخش بانکداری بانک وان، به‌طور کامل در این مؤسسه ادغام شد و از دارایی‌های بخش سهام اختصاصی‌ آن شرکت وان اکوتی پارتنرز راه اندازی گردید که هم‌اکنون زیرمجموعه‌ای از جی پی مورگان چیس می‌باشد.

جیمی دیمون ( متولد ۱۳ مارس ۱۹۵۶) مدیرعامل بانک جی پی مورگان که در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ در فهرست ۱۰۰ فرد پرنفوذ مجله تایم در دنیا حضور داشت با بیل هریسون ارزش و رفتارهای جدیدی را برای شرکت جدید حاصل از ادغام بانک وان و جی پی مورگان چیس تعیین کردند که در اینجا به برخی از این رفتارها اشاره خواهد شد.

” ما با مشتریان همان‌طور رفتار می‌کنیم که دوست داریم با ما رفتار شود.”

” هرگز اجازه ندهیم مغایرت با سوددهی، مانع از انجام کاری شود که برای مشتری مناسب است. “

” با مشتری منصفانه عمل کنید. ایجا روابط عالی با مشتریان زمان می‌برد. به فکر حداکثر کردن سودهای کوتاه مدت نباشید تا چنین روابط پایداری ایجاد شود. “

” همیشه به دنبال راه‌هایی باشید که کار با ما را برای مشتریان آسانتر کند. “

” به صورت روزانه با مشتریان در تماس باشید، اگر در حال صحبت کردن با ما باشند، نمی‌توانند با رقبا صحبت کنند. “

” تشکر کردن را فراموش نکنید. “

“ما به شدت تلاش می‌کنیم از طریق عملیات کارآمد و عالی، تأمین کننده‌ای با هزینه پایین باشیم.”

بعضی از رفتارهای تجویز شده برای این ارزش عبارتند از:

” سود کمتر، بهتر است. “

” تشزیفات اداری را از میان بردارید. “

” به شدت از ضایعات جلوگیری کنید. “

” عملیات باید سریع و ساده باشند. “

” برای وقت یکدیگر ارزش قائل شوید. “

” در ساختن زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنید. “

” ما باید کارمان را بهتر از هرکسی بشناسیم، نیاز نداریم که مشاوران به ما بگویند چه باید بکنیم. “

زمانیکه سند پنج صفحه‌ای و فشرده‌ی ارزش‌ها و رفتارهای جیمی را ببینید یکه میخورید، اما پس از خواندنش، به قدرت آن پی خواهید برد. تحقیقاتی که در دانشگاه آکسفورد منتشر شده، سبک رهبری دیمون را به عنوان پارادایم ” مرکز بنیان‌گذار” معرفی نمود. دیمون یکی از معدود مدیران ارشد بانک است که به یک میلیاردر تبدیل شد. او در سال مالی ۲۰۱۱، مبلغ ۲۳ میلیون دلار به عنوان حقوق دریافت کرد؛ که این مبلغ بیش از هر مدیر اجرایی دیگری در ایالات متحده آمریکا بود.

این شرکت در سال ۲۰۱۱ میلادی، بالغ بر ۲۲۶۵ تریلیون دلار دارایی داشت. جی پی مورگان چیس هم‌اکنون بزرگ‌ترین بانک ایالات متحده آمریکا بر پایه میزان دارایی، به شمار می‌اید. این بانک در سال ۲۰۱۲ بر پایه رتبه بندی مجله فوربز، پس از اچ‌اس‌بی‌سی به‌عنوان دومین بانک بزرگ جهان شناخته شده است.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.