استارت‌اپ و کارآفرینی

ویژگی اصلی یک کارآفرین واقعی با نقل یک داستان !

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

گاهی اوقات از من در مورد تعریف مشخصه های یک کارآفرین واقعی می پرسند. به اعتقاد من، آنچه که واقعا میخواهند بدانند، مشخصه ای است که کارآفرین واقعی را از هر شخص دیگری متمایز میکند. من در این مورد بسیار فکر کردم که اگر قرار است آن را به یک ویژگی محدود کنم، آن ” توانایی متفاوت دیدن چیزها” خواهد بود. یک کارآفرین واقعی می تواند به یک شرایط خاصی نگاه کند و فرصت ها را شناسایی کند و یا راه حلی را برای یک مشکل پیدا کند که به هر دلیلی هر کس دیگری آنها را پیدا نکرده است.

اخیرا با یک کارآفرین به نام Linda Pagan ملاقات کردم، او کلاه های زنانه می سازد و آنها را می فروشد. فروشگاه او ، واقع در نیویورک سیتی در خیابان تامپسون در ناحیه SoHo منهتن است، که آن را Hat Shop NYC نامیده است. من و همسرم در محله در حال قدم زدن بودیم، وقتی که به فروشگاه رسیدیم تصمیم گرفتیم وارد شویم. همسرم میخواست برای شرکت در یک جلسه کلاه بخرد ، او یک کلاه انتخاب کرد که متوجه جعبه های جالبی شد که کلاه را درون آن جعبه ها به مشتری تحویل می دادند.

فروشنده توضیح داد که “همه کلاه های ما دارای جعبه های خاصی هستند. یک کارخانه بسته بندی کاغذی در بروکلین وجود دارد که جعبه های ما را می سازد، در حقیقت این جعبه ها تبدیل به یک فروش عالی برای آنها شده است.”

او توضیح داد که تقاضاهای خیلی زیادی برای کلاه های با لبه های بزرگ دریافت کرده اند، عمدتا از طرف زنان که قصد داشتند در کنسرت و یا پارادایز عید پاک نیویورک شرکت کنند. اما ما جعبه های بزرگ و به اندازه کافی عمیق برای نگه داشتن کلاه های بزرگ نداشتیم. Linda Pagan با صاحب کارخانه بسته بندی کاغذ ملاقات کرد و انواع جعبه هایی که مورد نیاز بود را توضیح داد. متأسفانه، صاحب کارخانه گفت که وسیله مورد نیاز برای که برای برش و ساخت جعبه هایی در آن اندازه لازم است سالها پیش از کار افتاده است و هرگز آن را تعمیر نکرده ایم زیرا تقاضای کافی برای جعبه های بزرگ وجود نداشت.

اما بدون جعبه های مناسب، لیندا نمیتوانست کلاه های بزرگ خود را که مشتریان زیادی داشت به فروش برساند، این به معنی قربانی کردن منبع مهمی از درآمد بود. او از صاحب کارخانه پرسید که چقدر هزینه برای تعمیر این دستگاه لازم است، او پاسخ داد :چند صد دلار. لیندا گفت که من با کمال میل هزینه تعمیر را پرداخت میکنم.

لیندا چند ماه بعد سفارش جعبه های خود را از کارخانه دریافت کرد بدون درخواست برای پرداخت هزینه تعمیر دستگاه. لیندا با مدیر کارخانه صحبت کرد و او گفت که باید زودتر اقدام به تعمیر دستگاه میکردیم زیرا بازار رو به رشدی داشته است و تا کنون تعداد بسیار زیادی از این جعبه ها به فروش رفته است و او از لیندا برای شناسایی فرصتی که او کاملا از آن ناآگاه بود، سپاسگزار بود.

توانایی او برای دیدن این فرصت باعث شد تا من متوجه شوم که لیندا چیزی بیش از یک سازنده کلاه و یا یک مغازه دار بود. او یک کارآفرین واقعی بود.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.