صنعت و معدن

پیشنهاد افزایش ۳۰‌ درصدی قیمت تایر از سوی سازمان حمایت

«عباس تابش» امروز (یکشنبه) ‌ در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تایر جزو اقلامی است که باید قیمت آن در سامانه ۱۲۴ وزارت صنعت درج شود.

وی از برگزاری سه جلسه مشترک با انجمن تایرسازان خبر داد که در آخرین جلسه (۱۱ روز پیش) مقرر شد شرکت‌های تایرساز در مدت ۴۸ ساعت صورت‌های مالی‌شان را برای بررسی افزایش قیمت ارائه کنند.

تابش خاطرنشان‌کرد:‌ حتی برای سهولت کار و افت نکردن جریان تولید، از تایرسازان خواسته شد تا صورت‌های مالی مربوط به سال ۹۰ خود را ارائه کنند تا سازمان حمایت با به‌روز کردن متغیرها سریع‌تر بتواند به درخواست افزایش قیمت آنها ترتیب اثر دهد، اما تا امروز هیچ سندی تحویل سازمان حمایت نشده است.

وی ادامه‌داد: با هدف ضرر و زیان ندادن تایرسازان و کاهش نیافتن تولیدشان، سازمان حمایت افزایش علی‌الحساب ۳۰‌درصدی قیمت تایر را برای این شرکت‌ها پیشنهاد کرده که در جلسه فردا (دوشنبه) ‌ ستاد تنظیم بازار مطرح خواهد شد.

 رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد:‌ بدیهی است اعلام قیمت قطعی و نهایی انواع تایر منوط به ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت‌ها خواهد بود و صرف ارائه بررسی قیمت‌ها نمی‌تواند مبنایی برای قیمت‌گذاری‌های جدید باشد.

به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای تایرسازان کشور حاکی از تولید ۴۲ هزار و ۴۵۲ تن انواع تایر و تیوب در دو ماهه ماه امسال و رشد ۱۸ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

آمار وزنی تولید تایر در فروردین و اردیبهشت سال جاری، معادل تولید ۶ میلیون و ۳۶۳ هزار و ۲۵ حلقه تایر است.

منبع: ایرنا

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره خدمات ما سوالی دارید؟