اگاهی و اطلاعات

چگونه درآمد اضافه داشته باشیم؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

افزایش درآمد مزایای بسیاری برای شما و خانوادتان به همراه دارد و به بهبود کیفیت زندگیتان کمک خواهد کرد، پس در صورتی که مشکل مالی غیر منتظره ای برایتان پیش بیاید شما به راحتی مشکل را مدیریت می کنید و به کمک دیگران نیاز پیدا نمی کنید. قابل انکار نیست که پول یکی از واقعیت های زندگی است که می تواند استرس زا باشد، استرس پول می تواند بر روی سلامتی شما تاثیر بگذارد که می توانید برخی از این استرس های مالی را با افزایش درآمد از بین ببرید.

 

در اینجا چند روش را برای افزایش درآمد بیان می کنیم:

 

۱- سرمایه گذاری کنید :
در صورتی که به دنبال اهداف بلند مدت برای افزایش درآمد اضافه هستید باید از روش هایی استفاده کنید که سرمایه شما را افزایش دهد. به عنوان مثال سرمایه گذاری در بورس و خرید اوراق بهادار گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است.

 

۲- بیشتر کار کنید:
ساده ترین راه برای افزایش درآمد بیشتر کار کردن است، سعی کنید در محل کار خود ساعات بیشتری را کار کنید و اضافه کار بیشتری را انجام دهید تا بعدها به ارتقای شغلی دست یابید. البته این روش برای مدت کوتاهی جوابگو است و نباید به عنوان یک روش بلند مدت از آن استفاده کرد زیرا در درازمدت به سلامت شما لطمه وارد خواهد کرد.

 

۳- دنبال شغل دوم بگردید:
اگر در شغل اول خود همراه با اضافه کار درآمد چندانی ندارید باید به دنبال شغل دوم باشید. به دنبال شغل هایی باشید که در مدت زمان کوتاهی درآمد مناسبی داشته باشد چون این روش هم مانند روش قبلی کوتاه مدت است. این نکته را به یاد داشته باشید که تمرکزتان را علاوه بر شغل دوم، بر روی شغل اول نیز قرار بدهید و سعی کنید شغل اول خود را از دست ندهید.

 

۴- کسب و کار خود را داشته باشید:
شاید بهترین کار برای افزایش درآمد راه‌اندازی کسب و کار خودتان باشد. البته این کار معایب خود را هم دارد و به احتمال زیاد در چند تجربه‌ی اولتان با شکست روبرو خواهید شد. بهتر است قبل از شروع کسب و کارتان برای مدت کمی دنبال شغل ثابتی باشید تا منبع مناسبی برای تامین مخارج چند ماه اولتان پیدا کنید.

با این کار در صورت مواجهه با شکست زندگیتان دچار مشکل نخواهد شد. سعی کنید برای ایجاد کسب و کارتان دنبال کارهایی بروید که از انجام آن‌ها لذت می‌برید. در چند ماه اول امیدتان را از دست ندهید و در صورتی که نیاز بود به کار در شغل ثابتتان ادامه دهید. با گام برداشتن در مسیر هدفتان، دیر یا زود نتیجه‌ی تلاش‌های خود را می‌بینید و دیگر نیازی نیست نگران هزینه‌های زندگی‌تان باشید!

 

۵- ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا در یک وبسایت:
شروع و ساخت یک وبسایت بسیار ساده است، در واقع ساده و درعین حال مفید است. که با قراردادن محتوایی منحصر به فرد و با ارزش درون وبسایت خود و همچنین قرار دادن محصولاتی برای فروش ، قدرت وب سایت خود را بالا می برید. در واقع ایجاد یک وبسایت یکی از بهترین راه هایی است که می توانید به مرور زمان قدرت را در کسب و کار تجاری خود بدست آورید و مخاطبان خاصی را جذب کنید.

 

۶- با افراد نفوذگرا و تاثیرگذار ارتباط داشته باشید:
مفهوم تاثیرگذار مجذوب کننده است و گرایش بسیار زیادی به سمت آنها برای کشف چگونگی ایجاد چنین مخاطبان عظیمی وجود دارد.

آسان نیست که تبدبل به یک انسان تاثیرگذار و نفوذگر شوید، اما اگر یک بودجه کوچک داشته باشید، یک راه نزدیک و لحظه ای که می توانید کسب و کارتان را توسعه ببخشید، این است که در هیئت مدیره تاثیر گذار باشید، تا قهرمان محصولات یا خدمات خود شوید. این یک راه سریع است تا جلوی مخاطبان بسیار بزرگ خودی نشان بدهید. اما ارزان ترین راه نیست.

 

 

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *