رشد و توسعه فردی

چگونه در خانه شروع به آموزش زبان انگلیسی کودکان خود کنید!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

بسیاری از والدین دوست دارند به فرزندان زبان انگلیسی آموزش دهند، اما نمی دانند چگونه شروع به کار کنند. پیشنهادات ما را برای پیدا کردن راه حل بخوانید.

چگونه می‌توانم به کودک خود در خانه انگلیسی آموزش دهم ؟

مهم نیست که زبان انگلیسی شما کامل نیست. مهمترین چیز این است که شما مشتاق هستید و فرزندان خود را بسیار تشویق و تحسین می کنید. نگران نباشید اگر فرزند شما بلافاصله شروع به گفتن زبان انگلیسی نکرد. آنها نیاز به زمان مشخصی برای جذب شدن به زبان دارند. صبور باشید آنها زمانش که برسد شروع به صحبت خواهند کرد.

 

ایجاد یک برنامه منظم

یک زمانی را بطور روزمره به انگلیسی اختصاص دهید. بهتر است که جلسات کوتاه اما پیوسته داشته باشید. مثلا پانزده دقیقه برای بچه های بسیار کوچک کافی است. بتدریج با بزرگتر شدن کودکتان و افزایش سطح تمرکزش، می توانید جلسات را طولانی تر کنید. فعالیت های خود را کوتاه و متنوع نگه دارید تا توجه کودک خود را حفظ کنید.

سعی کنید جلسات هر روز در زمان مشخصی باشد. بچه ها احساس راحتی و اطمینان بیشتری می کنند وقتی می دانند چه چیزی در انتظار آنهاست. به عنوان مثال، می توانید هر روز پس از مهد کودک یا مدرسه یک بازی انگلیسی کنید، یا قبل از خواب، یک داستان انگلیسی برای کودک خود بخوانید.

اگر در خانه فضا دارید، می توانید یک گوشه ای را مخصوص آموزش زبان انگلیسی درست کنید که هر چیزی را که مربوط به زبان انگلیسی است در آنجا قرار دهید، به عنوان مثال کتاب ها، بازی ها، دی وی دی ها یا چیزهایی که فرزندانتان ساخته اند. تکرار ضروری است – کودکان اغلب نیاز دارند بارها کلمات و جملات را بشنوند تا یادگیری آنها کامل شود.

 

بازی کردن

کودکان وقتی در حال بازی کردن هستند، بطور طبیعی یاد می گیرند. فلش کارت‌ها یک راه عالی برای یادگیری و اصلاح واژگان هستند و بازی‌های متنوعی با فلش کارت‌ها وجود دارند که شما می‌توانید با کودکان، بازی کنید. انواع مختلفی از بازی‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید با فرزندان خود بازی کنید که به آنها برای تمرین انگلیسی کمک می کند.

 

استفاده کردن ازمحیط و شرایط روزمره

مزیت تدریس زبان انگلیسی در خانه این است که شما می توانید از شرایط روزمره و اشیاء واقعی در اطراف خانه استفاده کنید تا زبان را به طور طبیعی و در محیط تمرین کنید. به عنوان مثال:

در مورد لباس ها صحبت کنید. هنگامی که کودک شما لباس می پوشد یا وقتی که لباس ها را مرتب می‌کنید.

زمانی که شما به فرزند خود کمک می کنید تا اتاق خواب خود را مرتب کند، کلمات و جمله های مرتبط با محیط را با او تمرین کنید مثلا: ماشین آبی کجاست ؟ (‘Let’s put your teddy bear on the bed!’, ‘Where is the blue car?’)

هنگام غذا خوردن یا رفتن به خرید، واژگان غذایی را آموزش دهید. هنگامی که به سوپرمارکت می روید، فهرستی از چیزهایی را برای پیدا کردن برای فرزند خود آماده کنید (با استفاده از تصاویر و کلمات، بسته به سن آنها) در راه برگشت به خانه نیز واژگان را مرور کنید.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.