توانمندی مدیریتی

چگونه می توانید ایده جدید برای کسب و کار خود پیدا کنید؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

ایده های خوب کسب و کار گاهی زمانی که شما انتظار آن را ندارید به ذهنتان می رسند. اما گاهی اوقات، شما باید ذهن خود را به کار بیندازید تا یک ایده پایدار پیدا کنید. هنگامی که شما فکر می کنید ایده جدید پیدا کرده اید، باید یک سری تحقیقات انجام دهید تا مطمئن شوید که این ایده قانونی است و بازار کار برای آن وجود دارد. می توانید از مواردی که در ادامه گفته می شود کمک بگیرید.

اگر این ایده کسب و کار جدید باشد، در زیر برخی از سؤالاتی مطرح می شود که شما باید از خودتان بپرسید تا مطمئن شوید در مسیر درست قرار گرفته اید.

 

چه مشکلی نیاز به یک راه حل دارد؟

یک شروع خوب برای پیشبرد یک ایده جدید کسب و کار، این است که برای یک مشکل که شما می دانید وجود دارد یا آن را تجربه کرده اید بهترین راه حل را پیدا کنید و آن را به یک کسب و کار سودآور تبدیل کنید.

 

در چه کاری خوب هستید؟

اگر شما در زندگی خود کارهای خاص یا وظایف خاصی را انجام می دهید، ممکن است این بهترین فرصت برای شما باشد. پیدا کردن یک ایده جدید کاری مرتبط با آن وظیفه و کار خاصی که شما در آن مهارت دارید، یک راه عالی است برای اطمینان از این که شما نه تنها قادر به انجام آن کار خواهید بود، بلکه از انجام آن لذت خواهید برد.

 

دیگران می گویند که شما در انجام چه کاری خوب هستید ؟

شاید شما یک استعداد پنهانی داشته باشید که دیگران در شما ببینند که شما هرگز به آن توجه نکرده باشید. اگر این مهارت همان چیزی است که شما می توانید در آن به خوبی توانایی خود را نشان دهید، می تواند یک ایده کسب و کار عالی باشد.

 

چه خدماتی می خواهید در اطراف شما وجود داشته باشد اما نیست ؟

همیشه اتفاق می افتد که شما در فروشگاهی بزرگ به دنبال محصول خاصی هستید که فکر می کنید این محصول وجود دارد، اما آن را پیدا نمی کنید. این برای شما یک شانس است که به عنوان یک ایده جدید برای کسب و کار این محصول را خودتان تولید کنید.

 

آیا اینها واقعا ایده خوبی هستند ؟

هنگامی که چند ایده به ذهنتان می رسد، آنها را در گروه های مختلف و افراد مختلف مطرح کنید، به این ترتیب می توانید نظرات متفاوتی از افراد مختلف بگیرید و آگاهی بیشتری در مورد ایده کاری خود بدست آورید که آیا ایده سودآوری می تواند باشد یا خیر؟

 

آیا محصولی را تولید می کنم که می توانم آن را به فروش برسانم ؟

گاهی اوقات بهترین ایده های کسب و کار میتواند سرگرمی و یا مهارت های هنری و دستی شما و بازاریابی فروش آن در یک پلتفرم بزرگ باشد . اگر شما ساخت و طراحی لباس، جواهرات، و سایر هنرهای دستی را انجام می دهید، سایت های مختلف تجارت الکترونیک را برای فروش کالاهای دست ساز بررسی کنید که در آنجا متقاضیان برای این موارد وجود دارد و اگر شما بتوانید محصول منحصر به فردی تولید کنید، سودآوری آن می تواند بسیار عالی باشد.

 

منابع مفید برای ایده گرفتن

گاهی شما نیاز به منابعی دارید تا جرقه ای در ذهن شما ایجاد شود و بتوانید ازآنها برای بدست آوردن ایده الهام بگیرید.

 

گوشی های هوشمند

اگر شما در حال ایجاد یک اپیلیکیشن هستید، گوشی های هوشمند می تواند به شدت به شما کمک کند. اگر می دانید می خواهید یک برنامه ایجاد کنید اما دقیقا نمی دانید که چه چیزی می خواهید بسازید، از طریق اپ استور جستجو کنید. دسته های مورد علاقه خود را جستجو کنید و برنامه های مختلف را ببینید تا متوجه شوید چه چیزی را از قلم انداخته اید یا اینکه چگونه می توانید برنامه خود را بهبود دهید.

 

موتورهای جستجو

اینترنت به طور باورنکردنی مفید است، زمانی که محصولات و خدماتی که شما ارائه می کنید را به متقاضیان آن نشان میدهد. آیا تا به حال محصولی را در اینترنت جستجو کرده اید که آن را پیدا نکرده باشید؟

 

رسانه های اجتماعی

افراد در رسانه های اجتماعی اغلب به مطرح کردن مسائل و مشکلات موجود در محصولات، مکان ها و خدماتی که به آنها ارائه می شوند، می پردازند. اما افراد کمی برای یافتن راه حل زمان می گذارند. خواندن نظرات و انتقادات مردم می تواند بینش شما را نسبت به مشکلاتی که در حیطه ایده کاری شما وجود دارد و شما باید آنها را حل کنید، بیشتر کند. سایت های بررسی آنلاین نیز می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

مکان های دیگر مانند دفتر کار شما، فروشگاه های مواد غذایی، مدرسه یا مهد کودک، حتی خانه شما، می تواند به شما در ارائه یک ایده کسب و کار جدید کمک کند. نگاهی دقیق تر به چیزهایی که روزانه با آنها تعامل می کنید و دیدن آنها از زاویه متفاوت می تواند به شما کمک کند تا یک ایده جدید برای کسب و کار خود پیدا کنید.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.