تِد تاکس

چگونه کنترل وقت آزاد خود را در دست بگیرید؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

چگونه کنترل وقت آزاد برای کاری که از همه بیشتر اهمیت دارد را پیدا کنیم؟

هر هفته ۱۶۸ساعت است.زمان تنها منبعی است که به تمام انسانها به شکل مساوی داده می شود. اما نحوه استفاده از این منبع بی نظیر تاثیر بسزایی در زندگی شخصی و حرفه ای انسانها دارد. موفقیت در مدیریت زمان وابسته به تشخیص کارهای مهم است که در وقت آزاد خود کارهای مهم را انجام بدهید.

با مدیریت زمان تعیین می کنید که کدام یک از کارهایی که انجام می دهید مهم تر است این عمل کمک می کند به برخی از فعالیتها اولویت زیادی داده و برخی از فعالیتها را حذف کنید. پس زمانی که دارید کار مهمی را انجام می دهید واقعا کار کنید و حتی یک دقیقه وقت را هم تلف نکنید. این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که کیفیت کارهایی که انجام می دهید مهم تر از کمیت آنهاست.

متخصص مدیریت زمان « لورا وندرکم » به مطالعه‌ی اینکه افراد پرمشغله چگونه زندگی خود را می‌گذرانند پرداخته است. او پی برده است که خیلی از ما هر هفته بیش از حد به تعهدات‌مان ارزش می‌دهیم در حالی‌که به زمانی که برای خودمان داریم هیچ اهمیتی نمی‌دهیم. وی چند استراتژی کاربردی برای کمک به ما در پیداکردن وقت کافی برای رسیدگی به آنچه برای‌مان اهمیت دارد پیشنهاد می‌کند، تا ما بتوانیم زندگی‌ای که می‌خواهیم را در زمانی که داریم بسازیم.

منبع
TED
برچسب ها

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن