توانمندی مدیریتی

چگونه یک آموزش متنوع در سازمان ایجاد کنیم؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

ممکن است فکر کنید که تعصب مربوط به گذشته است، این در حالی است که ما در قرن گذشته پیشرفت زیادی کرده ایم، و هنوز راه طولانی وجود دارد. در محل کار، مردم تعصبات مختلفی مانند رنگ پوست یا تعصبات جنسی دارند. بعضی از کارکنان یا رهبران ممکن است حتی تعصباتی که توسط تمایلات اعتقادی یا مفاهیم نهادینه شده در ناخودآگاهشان ایجاد شده است را تشخیص ندهند. خوشبختانه، این الگوها و رفتارها را می توان با یک آموزش متنوع و مناسب اصلاح کرد.

از نویسندگان مطالعات آموزش متنوع منتشر شده در بولتن روانشناختی و استادیار دانشکده مدیریت دانشگاه بوفالو Bezrukova Katerina ، در پایان بیان کرد، آموزش متنوع می تواند پتانسیل لازم برای ایجاد تاثیر مثبت در رفع تعصبات و پیش داوری ها ی درون سازمان ها را داشته باشد. با این وجود، اطمینان حاصل کردن از آموزش صحیح ،کلید اصلی است.

در بیانیه ای Bezrukova بیان کرد: ” این آموزش در بهترین حالت، می تواند زنان و افراد گوناکون را در محل کار جذب و حفظ کند، و در بدترین حالت، می تواند سبب عقب افتادگی و تقویت کلیشه ها شود”. آموزش متنوع می تواند برای هر کسب و کاری ایده ای عالی باشد ، به شرطی که مسئولانه انجام شود. در اینجا چند نکته ای برای استفاده بهتر از آموزش متنوع شما ارائه شده است.

 

گسترش و حفظ آن در طول زمان

با توجه به مطالعه سال ۲۰۱۶ بیروکوف، آموزش متنوع تاثیر مثبتی بر دانش، نگرش و رفتارهای گروه های متفاوت کارکنان دارد، اما زمانی که دانش فرهنگی کارکنان به همان شکل باقی بماند یا افزایش یابد؛ در طول زمان، نگرش آنها نسبت به آنچه قبل از آموزش رخ داده است، پس رفت خواهد کرد.

Bezrukova بیان کرد: نگرشهایی که این گونه فعالیتهای آموزشی انجام می دهند ، عمدتاً تغییرات بزرگ و احساسی هستند و به هویت های شخصی ما وابسته اند و پایداری اثرات دراز مدت آنها کم است.” با این حال، زمانی که مردم سناریوهای آموزشی همکاران یا حتی رسانه‌ها را به یاد بیاورند، قادر به حفظ یا گسترش اطلاعات بدست‌آمده از آن‌ها هستند.”

برای اینکه آموزش متنوع تا حد امکان موفقیت آمیز باشد، باید در طول زمان تحقق یابد. Shane Green نویسنده (Culture Hacker (Wiley, 2017 بیان کرد: “مانند تمام آموزشها، تعصب و تنوع آموزشی نمی تواند یک رویداد یک ساله باشد .” “تنوع آگاهی و تمرکز باید بخشی ازفرهنگ سازمانی در همه جنبه ها باشد … به منظور مؤثر بودن آموزش ،پیام باید به طور منظم تقویت شود و مدیران باید بر کارمندان خود زمانی که رفتارها و نگرشهایی که در تناقض با یک محیط فراگیر است را دارند نظارت داشته باشند.

 

ترکیب کردن با طرح ها ی دیگر

نویسندگان مطالعات تنوع آموزشی دریافتند که کارکنان نسبت به روشهای مختلف آموزشی مانند سخنرانیها، بحثها و تمرینها بیشتر پاسخ مثبت میدهند. به عبارت دیگر، کارفرمایان باید چگونگی ارائه آموزش را تغییر دهند.

Bezrukova بیان کرد که بیشترین تأثیر برنامه های متنوع زمانی است که به عنوان بخشی از مجموعه ی ابتکارات مربوطه، مانند گروه های مشاوره یا گروه شبکه های اجتماعی برای اقلیت افراد حرفه ای ارائه شوند.  Bezrukova بیان کرد: “زمانی که سازمان ها نیاز به تنوع را بیان می کنند، کارکنان انگیزه بیشتری برای یادگیری و درک این مسائل اجتماعی دارند و در تعاملات روزانه خود آن را اعمال می کنند.”

با این وجود، برای تأثیربیشتر، آموزش متنوع باید یک برنامه مستقل باشد. جرمی گرینبرگ، بنیانگذار Avenue Group، بیان کرد: این آموزش را با جلساتی که در مورد تنوع و فرهنگ شرکت، رضایت کارکنان، حفظ، توسعه شغلی و….. مورد بحث قرار می گیرند، می توان ادغام کرد.

 

شامل کارکنان در همه سطوح شدن

آموزش نباید فقط برای کارکنان سطح پایین شرکت برگذارشود. هر کارمند، صرف نظرازجایگاهی که در شرکت دارد، می تواند از جلسات استفاده کند.
Greenberg بیان کرد: “همه کارکنان ازجمله مدیران اجرایی باید در این آموزش شرکت کنند.” ” رهبری تنوع محل کار در سطح ضعیفی است … رهبران تمام نژادها، جنس ها و گرایش های جنسی باید در هر برنامه آموزشی برای بهره بردن از آن شرکت کنند و نشان دهند که سازمان متعهد است.”

حتی اگر مدیرکسب و کارخود هستید، باید مانند افراد دیگر دراین آموزش شرکت کنید. با این کارنه تنها میزان جدیت خود درباره این موضوع را به دیگران نشان میدهید بلکه ، تصدیق می کنید که تعصب همیشه یک مشکل آگاهانه نیست و هر کس می تواند با آموزش جایگاه خود را بهتر کند.

Green بیان کرد: “ما همه به نحوی تعصباتی داریم، بنابراین با آگاهی شروع کنید و سپس افراد بر روی تعصبهایی که برایشان ساده اما برای دیگران بیشتر بحث برانگیز است کارمیکنند.” “هدف آموزش متنوع کمتردرمورد پذیرش دیدگاه یا جهت گیری افراد دیگراست، در مورد پذیرفتن اینکه همه ما متفاوت هستیم، و این تفاوت ها نباید مانع از توانایی، فرصت ها و یا بخشی ازیک تیم شدن ما شود.”

استخدام یک متخصص

برای ارائه کیفیت، آموزش حرفه ای به کارکنانتان ، به فردی متخصص برای اجرای برنامه نیاز دارید. Greenberg بیان کرد: “تعیین کردن یک عضو تیمی مانند HRO یا CFO برای رهبری جلسه وسوسه انگیز است، اما همیشه بهترین روش نیست.”در عوض ،انتخاب فردی مستقل ، با تجربه برای رهبری جلسات ویژه و ارائه خدمات به عنوان یک شخص معتبر و متخصص و به کار نبردن هیچ نهادی “baggage’ به دلیل اینکه آنها کارمند نیستند.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.