مدیریت و رهبری

چگونه یک رهبر باهوش ،ایده های جدیدی را از تیم خود به ارمغان می آورند!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

شما چه کاری برای تبدیل شدن به یک رهبر باهوش می توانید انجام دهید؟ افرادی را پیدا کنید که شما را به چالش میکشند، اگر خودتان را با “بهترین و درخشان ترین” افراد محاصره کنید و محیطی امن را برای آنها برای تست تفکر خود ایجاد کنید، شما یک رهبر برتر خواهید شد.

یک رهبر باهوش ، لازمه ایجاد یک محیط کاری که در آن تنوع اندیشه ترویج می شود، است. این نوع رهبران به صراحت درک می کنند که عنوان آنها به این معنا نیست که آنها باید تمام وقت پاسخگو باشند. در عوض، آنها می دانند که داشتن یک تیم که با وجود احساس راحتی آنها را با تفکر بهتر به چالش میکشد و نتایج کسب و کار را به طور چشمگیری بهبود می بخشد.

این که آیا شما دارای هوش عاطفی بالایی هستید یا خیر، در اینجا ایده هایی وجود دارد که می توانید از آن برای شکل دادن به تیم خود برای به چالش کشیدن و تبدیل شدن به یک رهبر برتر استفاده کنید:

 

تیمی داشته باشید که دیدگاه های گوناگونی ایجاد می کند و در تفکرات مختلف غنی باشد.

افرادی را که کپی از عملکرد شما را دارند استخدام نکنید. در عوض، در جست و جوی افرادی باشید که فکر و عمل متفاوتی دارند. در اینجا، پس زمینه ها و داستان های زندگی می تواند نقش مهمی ایفا کند. یکی از مواردی که باید از کاندیدهای شغلی بپرسید در مورد داستان زندگی آنها است. سعی کنید کسانی را به تیم خود اضافه کنید که روایت های زندگی و تجربیات مختلفی دارند.

 

از افرادی که از دایره درونی شما نیستند، دعوت کنید تا نظر بدهند و نگران از دست دادن سطح خود نباشید وقتی به دنبال چشم اندازهای جدید می روید.

این تکنیک در یک مورد اخیر خیلی خوب عمل کرده است، یکی از مدیران خواهان ورود ایده های نو به تیم توسعه محصول تحت نظارتش بود، او ایده نابی را از یکی از کارمندانش دریافت کرد و از او خواست که در جلسه مطرح کردن ایده ها برای توسعه محصول که با اعضای تیمش برنامه ریزی کرده بود شرکت کند.

او ۱۰ دقیقه قبل از معرفی یک مفهوم طراحی، که بعد از اجرای آن، هزینه های بسته بندی و حمل و نقل را به میزان قابل توجهی کاهش می داد، نبود. از آنجایی که او هیچ تجربه رسمی طراحی محصول نداشت، اما فرآیندهای بسته و حمل و نقل را درک می کرد، توانست نسبت به طراحان دیگر به طور متفاوت فکر کند. در نتیجه، او توانست تغییراتی را در طراحی محصول پیشنهاد دهد که نقدینگی شرکت را حفظ کند.

 

رهبری نباشید که نسبت به ایده ها بی توجه است.

همه ما این نوع رهبران را در عمل دیده ایم. آنها رهبرانی هستند که به ندرت نقطه بحث را می پذیرند و اغلب ایده های جدید را رد میکنند با این عنوان که هرگز در عمل کار نخواهند کرد.

در عوض، برای ایجاد یک محیط کار مشترک، کار کنید تا بهترین ایده ها بتوانند به اشتراک گذاشته و به کار گرفته شوند. شما می توانید این کار را با تایید ایده های جدید در زمان ارائه توسط تیم خود انجام دهید و آنها را تشویق کنید که افکار خود را به چالش بکشند، در هر زمان آنها به این باور می رسند که می توانند ایده ی بهتری ارائه دهند.

شکی نیست که افرادی که می توانند ایده ها و دیدگاه های تازه ای را برای تیم خود به ارمغان بیاورند، بسیار ارزشمند هستند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا برخی از بزرگترین مسائل و بزرگترین فرصت هایی که وجود دارند را ببینید. بله، شما باید به دنبال استخدام افرادی باشید که متخصص در رشته های مورد نیاز هستند.

با این حال، مطمئن باشید که آنها متفاوت تر از شما فکر می کنند. هنگامی که تیم در محل قرار دارد، آنها را قادر به گفتن ایده های ذهن خود می کنند. به این ترتیب، شما یک تیم تشکیل می دهید که می تواند بینش منحصر به فرد را برای حل مسائل ارائه دهد و به شما کمک کند که بهترین رهبر باهوش باشید که می توانید باشد.

 

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.