توانمندی مدیریتی

کارآفرینان چند ساعت در هفته باید کار کنند؟

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

کارآفرین شدن کار سختی است. برای بعضی ها، تبدیل شدن به یک کارآفرین به این معنی است که کار خود را ترک کرده و مسیری را خارج از دنیای کارمندی دنبال کند. دیگران ممکن است یک کسب و کار را بلافاصله پس از فارغ التحصیلی شروع کنند، در حالی که کارآفرینان همزمان در یک شرکت بصورت تمام وقت کار می کنند. صرف نظر از اینکه چگونه فردی به کارآفرین تبدیل می شود، شروع این کار مستلزم تعهد زمانی است.

 

اما کارآفرینان چقدر باید زمان برای کارکردن بگذارند تا به موفقیت برسند؟

درحالیکه بسیاری از شرکت ها به طور معمول ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند، کارآفرینان در زمان های گوناگون روز و بارها بیش از ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند. و در مورد جوانان مشتاق که به عنوان کارآفرینان موفق در رسانه های اجتماعی شناخته شده اند، معلوم نیست که واقعا چند ساعت در هفته کار می کنند.

پس کارآفرینان چند ساعت در هفته باید کار کنند؟ ما با مطالعه در مورد کارآفرینان و بهره وری در محل کار سعی کردیم تا پاسخ را پیدا کنیم. اما پاسخ دقیقی وجود ندارد. حقیقت این است که تعداد ساعاتی که آنها کار می کنند تا به موفقیت در کار خود برسند، قابل اندازه گیری نیست و با توجه به شرایط مختلف می تواند تغییر کند.

کریستین بیکر، یکی از بنیانگذاران و مدیر استراتژیک کمپانی Nudge گفت: ” هنگامی که شما یک کارآفرین هستید، اندازه گیری ساعتهایی که کار می کنید بی معنی است. شما کار می کنید تا زمانی که به چیزی که می خواهید دست یابید. چه راه اندازی اولین محصول شما، یا اولین خرید مشتری یا هر چیز دیگری باشد. اگر ۲۰ یا ۶۰ ساعت در هفته طول بکشد، باید این کار را بکنید. البته شما مجبورید در ساعات بیداری، مسئولیت های دیگر خود مانند وظایف خانوادگی، کارهای پاره وقت، ورزش روزانه و … را هم در نظر بگیرید و زمانی را برای آنها اختصاص دهید.”

برخی از صاحبان بیزینس های موفق هر هفته ۳۰ ساعت یا کمتر کار می کنند، در حالی که بعضی از کارآفرینان مشهور مانند گرانت کاردون معتقدند که باید ۹۵ ساعت در هفته یا ۱۴ ساعت در روز کار کنید تا موفق شوید. گری وینچوک، یکی دیگر از کارآفرینان موفق، توصیه می کند که برای سال اول سال کسب و کار خود، ۱۸ ساعت در روز کار کنید. با وجود این که بعضی کارآفرینان موفق اعتقاد دارند که زمان زیادی را به کسب و کار اختصاص دهند، این غیر منطقی است که بگوییم هر بنیانگذار موفق باید ۷۵ درصد از زمان خود را در هفته صرف کسب و کار کند.

 

اختصاص زمان کاری بستگی به نقش و موقعیت کسب و کار شما دارد.

شروع یک بیزینس، به ویژه با حداقل سرمایه گذاری اولیه، مستلزم تعهد زمانی زیادی است. در مراحل اولیه شروع یک بیزینس، پول زیادی در دست نیست، بنابراین ما تمایل داریم تا چند وظیفه را به تنهایی انجام دهیم. این بدان معنی است که کارآفرینان زمان زیادی را صرف انجام وظایفی می کنند که بهتر است توسط شخص دیگری انجام شود. این یکی از دلایل اصلی است که بسیاری از کارآفرینان در شروع بیزینس خود، هر هفته بیش از ۴۰ ساعت کار می کند.

با این حال، هنگامی که کسب و کار شما رشد می کند، ارزش اضافه کردن نیروی خارجی و اعطای وظایف را دارد. همانطور که شما درک بیشتری از روال کار و نقاط قوت کسب و کار خود پیدا می کنید، می توانید زمان بیشتری را برای وظایف مهم تر اختصاص بدهید و کارمندانی را استخدام کنید تا کارهای روتین و کم اهمیت تر که وقت زیادی از شما می گیرند را به آنها واگذار کنید.

شما باید همچنین سلامت روان، سلامت فیزیکی و وضعیت رابطه خانوادگی خود را در نظر بگیرید. زمانیکه شما می توانید به کسب و کار خود اختصاص دهید، به آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد بستگی دارد. صرف نظر از وضعیت شخصی شما، این مهم است که بدانید که چگونه زمان صرف شده به عنوان یک کارآفرین بر سایر جنبه های زندگی شما تاثیر می گذارد. با شروع یک کسب و کار، مهم است که از خود و تمام جنبه های زندگی خود مراقبت کنید.

تحقیقات نشان می دهد که ساعات کار طولانی می تواند برای بهره وری کاری و سلامت شما زیان آور باشد. در حالیکه کارآفرینان مشهور ممکن است شما را تشویق کنند تا ۶۰ تا ۱۰۰ ساعت در هفته کار کنید، علم با این نظریات مخالف است. علیرغم چیزی که کارآفرینان مشهور در اینستاگرام خود بیان می کنند، پاسخ دقیقی برای اینکه شما چند ساعت در هفته باید کار کنید وجود ندارد. این مهم است که سلامت جسمی و روانی خود را در نظر بگیرید، نه اینکه آنچه در رسانه های اجتماعی می گویند را کپی کنید.

بعضی از کارفرمایان کارآفرینان شبانه روز دیوانه‌وار کار می‌کنند. هفته‌ای ۶۰ ساعت کار برای آن‌ها عادی است و حتی زمانی که کار نمی‌کنند ذهنشان به نوعی درگیر کار است. در صورتی که اگر ساعت کاری را پایین بیاورند و تمرکز را بر روی کیفیت کار قرار دهند در نهایت به نتیجه‌ی سازنده‌تری دست خواهند یافت. کتاب‌های زیادی در این مورد نوشته شده است. مطالعات انجام شده بر روی تعدادی از کارآفرینان انگلیسی نشان می دهد آن‌ها به طور متوسط ۵۲ ساعت از هفته را به کار اختصاص می‌دهند که بیشتر از حد متوسط کار در آن کشور است و همین عاملی برای عصبی شدن و کاهش کارایی آن‌ها می‌شود.

مسئله‌ای که باید به آن توجه شود این است که برای بیشتر مردم بیش از ۴۰ ساعت در هفته کار کردن بی‌نتیجه خواهد بود. سارا رابینسون در مقاله‌ای بحث برانگیز دلایل انتخاب ۴۰ ساعت کاری در هفته به عنوان ساعات موثر کاری را اینگونه شرح می‌دهد:

نه تنها کارکردن بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته به طور کوتاه مدت باعث کاهش کار مفید می‌شود بلکه در طولانی مدت نیز باعث فرسایش کاری می‌شود و راندمان کل سیستم را پایین می‌آورد. از آن‌جا که بیشتر از ۸ ساعت کار در روز شما را خسته می‌کند، در طول هفته زمانی برای رفع این خستگی به دست نمی‌آید و همین باعث می‌شود هر روز خسته‌تر و بی‌میل‌تر از گذشته به محل کار خود بروید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ چت از طریق واتساپ
بستن
بستن