مهارت های زندگی

کارهایی که افراد موفق قبل از ۷:۳۰ صبح انجام می دهند!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

چیزی که در بین تمامی افراد موفق مشترک است این است که : جایی که دیگران موانع را غیر قابل نفوذ می‌بینند، آنها چالش‌هایی را برای در آغوش گرفتن و غلبه بر موانع می‌بینند. اعتماد به نفس افراد موفق در برابر سختی‌ها به دلیل توانایی آنها در رها کردن منفی بافی است. در نظر آنها موانع مسیر را مسدود نمی‌کنند؛ آنها خود مسیر هستند.

این دیدگاه به افراد موفق کمک می‌کند تا نسبت به دیگران متفاوت فکر کنند، که مهم است، زیرا اگر شما به هر دلیلی مانند دیگران فکر کنید، مهم نیست که چقدر باهوش و باتجربه هستید، شما در همان حد خواهید ماند. با فکر کردن در خارج از این محدوده ، افراد موفق در موقعیتی بالاتر از محدودیت خود قرار می‌گیرند. و همه اینها با روال صبحانه شروع می‌شود. در اینجا مواردی را بیان می‌کنیم که چگونه افراد موفق از ساعت‌های اول روز خود استفاده می‌کنند:

 

۱ – آب لیمو می‌خورند.

نوشیدن آب لیمو به محض این که شما از خواب بیدار شدید سطح انرژی شما را از لحاظ جسمی و ذهنی بالا می‌برد. با بهبود جذب مواد مغذی در معده شما، طبیعی است که در طول روز انرژی پایدار داشته باشید. اولین بار در صبح (با معده خالی) برای اطمینان از جذب کامل آب لیمو را بخورید. شما همچنین باید ۱۵-۳۰ دقیقه پس از نوشیدن و البته قبل از خوردن صبحانه (که زمان مناسبی برای انجام برخی از تمرینات ورزشی است) صبر کنید. لیمو پر از مواد مغذی مانند پتاسیم، ویتامین C و آنتی اکسیدان‌ها است. آبلیمو را بدون آب نخورید، زیرا برای دندان‌هایتان مضر است.

 

۲ – ورزش می کنند.

ریچارد برانسون، تیم کوک، و باب ایگر دیزنی ، همه قبل از ساعت ۶ صبح بیدار می‌شوند تا بدن خود را حرکت دهند. در حالی که ساعت‌های بیدار شدن و ورزش کردن ممکن است دیوانه کننده به نظر بیاید. یک مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقاتی شرق انتاریو نشان داد افرادی که هفته‌ای دو بار به مدت ۱۰ هفته ورزش می‌کردند، از لحاظ اجتماعی، علمی و ورزشی شایستگی بیشتری داشتند.

تحقیق دوم که توسط محققان دانشگاه بریستول انجام شد، دریافتند افرادی که روزانه ورزش می‌کنند انرژی بیشتری دارند و چشم‌انداز مثبت‌تری دارند که هر دو برای انجام کارها حیاتی هستند. با حرکات بدن شما به مدت ۱۰ دقیقه ، GABA، انتقال دهنده عصبی است که مغز شما را آرام می‌کند و شما را کنترل می‌کند. با این کارهای اولیه‌ای که در صبح انجام می‌دهید، تضمین می‌کند که انرژی خود را در طول روز از دست نمی‌دهید.

 

۳ – ارتباط خود را با فضای مجازی قطع می‌کنند.

هوارد شولتز روز خود را با یک ایمیل انگیزشی برای کارکنانش آغاز می‌کند، بعد از این او ارتباط خود را قطع می‌کند و وقت خود را برای تمرین و خانواده اختصاص می‌دهد. هنگامی که شما از خواب بیدار می‌شوید و به طور مستقیم به ایمیل، مسیج و فیس بوک و … شیرجه می زنید، درصد بیشتری از تمرکز خود را از دست می‌دهید، و صبح خود را به خواسته‌ها و نیازهای دیگران سوق می‌دهید. این بسیار برای شما مفید و سالم است که اولین لحظات گرانبهای روز را برای انجام کارهای آرامش بخش صرف کنید، که لحن آرام و مثبت را برای روز شما تضمین می‌کند.

 

۴ – یک صبحانه سالم می‌خورند.

خوردن همیشگی صبحانه، شما را از بسیاری از مردم پیشرو می‌کند. در افرادی که صبحانه می‌خورند احتمال ابتلا به چاقی کم است، آنها دارای میزان پایدارتر قند خون هستند و در طول روز گرسنگی کمتری دارند. و این فقط آمار برای افرادی است که هر روز صبحانه می‌خورند. هنگامی که شما یک صبحانه سالم می‌خورید، درهای یک روز تولیدی به سرعت به روی شما باز می‌شوند. یک صبحانه سالم به شما انرژی می‌دهد، حافظه کوتاه مدت شما را بهبود می‌بخشد، و به شما کمک می‌کند که بیشتر و برای دوره‌های طولانی‌تر تمرکز کنید.

 

۵ – مدیتیشن ذهن را تمرین می‌کنند.

مدیتیشن ذهن در میان مدیران ارشد بسیار موفق، به طور فزاینده‌ای محبوب شده است. رشد آن در دنیای کسب و کار عمدتا به دلیل سودهایی است که در بهره‌وری و رفاه عمومی به آن پرداخته می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که مدیتیشن ذهن ،توانایی شما را برای تمرکز، و همچنین خلاقیت را افزایش می‌دهد.

 

 

۶ – برای هر روز خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

بنجامین فرانکلین در مورد برنامه‌ریزی روزانه خود وسواس بود. هر روز صبح، او ساعت ۴:۰۰ صبح بیدار می‌شد و خیلی دقیق برنامه‌ریزی می‌کرد. هنگامی که روزتان را با دقت بیشتری برنامه‌ریزی می‌کنید، شانس موفقیت شما در دستیابی به اهداف شما به شدت افزایش می‌یابد. من دوست دارم اهداف روزانه خود را پس از عمل مدیتیشن ذهن تعیین کنم، زیرا آرامش و وضوح اضافه شده به من کمک می‌کند تا اهداف مؤثر و مشخص را تعیین کنم.

 

۷ – “نه” می گویند.

نه یک کلمه قوی است که از صبح گرانبهای شما محافظت می‌کند. وقت آن است که بگوییم نه، از عباراتی مانند «من فکر نمی‌کنم بتوانم» یا «من مطمئن نیستم» اجتناب کنید. به تعهدات جدید نه بگویید، و تعهدات موجود خود را انجام بدهید، و صبح شما یک تعهد مهم است. تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو نشان داده است به مشکلاتی که شما نه گفتید ، بیشتر احتمال داشته است که شما به استرس، فرسودگی و حتی افسردگی مبتلا شوید.

 

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.