مهارت های زندگی

کارهایی که در دوران جوانی باید انجام دهید!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

هنگامی که انسان پای به عرصه هستی می گذارد دوره های مختلفی مانند کودکی، نوجوانی، جوانی و … را پشت سر می گذارد. جوانى بهار زندگى است، بهارى ارزشمند اما زودگذر. این جاست که باید با تلاشى پى‌گیر و مستمر، دنبال راه و روش صحیح و کاملا بى‌عیب و نقص بود. سعی کنید از دوران جوانی خود درست استفاده کنید.

ما در فیبز به شما به شما کارهایی را پیشنهاد می کنیم که در دوران جوانی خود حتما انجام دهید:

 

۱- با دوست صمیمی خود به سفر بروید.

با بهترین دوست خود سفر کردن متفاوت‌تر از سفر کردن با یک آشنا است. بهترین دوست کسی است که ظاهر و باطن او را می‌شناسید، کسی که از گذشته‌اش با خبرید و او نیز شما را به خوبی می‌شناسد.

 

۲- آشپزی یاد بگیرید.

آشپزی کردن فعالیتی آرامش‌بخش، مفرح، خلاقانه، هدفمند و خوشمزه است. پس این مهارت را هم به مهارت‌های دیگرتان اضافه کنید.

 

۳- استقلال مالی داشته باشید.

استقلال مالی  به معنای داشتن آزادی و احساس دستاورد است. زمانی که صحبت از مستقل بودن می شود، هیچ حسی بهتر از پرداخت هزینه های شخصی توسط خود فرد نمی تواند او را ارضا کند. قابلیت پرداخت هزینه های شخصی وابستگی شما را به خانواده، دوستان و … کاهش می دهد. استقلال مالی یعنی شما کنترل کاملی روی دخل و خرجتان دارید و به هیچ فردی جوابگو نیستید.

 

۴- تنها زندگی کنید.

تنها زندگی کردن علاوه بر داشتن زندگی لذت بخش، باعث میشود قدر دیگران را بدانید. غرور و اعتماد به نفس را زیاد میکند. چون در اینطور زندگی کسی نیست که مراقبتان باشد خودتان باید حواستان را جمع کنید و از خود مراقبت کنید و حس خود کفایی در شما به وجود می آورد. یکی از اصلی‌ترین مزایای تنها زندگی کردن دستیابی به استقلال مالی است.

 

۵- یکی از اهداف خود را به سرانجام برسانید.

منابع و امکانات ما محدود است و اگر آن را به درستی خرج نکنیم ممکن است آنها را برای همیشه از دست بدهیم و دیگر نتوانیم به اهدافی که دوست داریم و لایق آن هستیم، برسیم، مثلا یکی از منابع محدود زمان است، اگر ما در هنگام جوانی این منبع باارزش را هدر بدهیم شاید در هنگام میان سالی توانایی خیلی کارها را نداشته باشیم و به ناچار باید از خیلی از اهداف مان چشم پوشی کنیم.

 

۶- علایق شخصی خود را بشناسید.

فهرستی از کارهایی را که به آنها علاقه دارید را تهیه کنید بدون هیچ قضاوت و پیش‌داوری خاصی فقط این کارها را بر روی یک برگه یادداشت کنید. تهیه‌ی فهرست علایق به شما کمک می‌کند ترکیبی صحیح از علایق و احساسات خود را به دست آورید. بعد از تهیه‌ی این فهرست است که می‌توانید روند شناسایی و بهره‌برداری از استعدادهایتان را به سطح جدیدی انتقال دهید.

 

۷- محل اقامت خود را تغییر دهید.

سکون باعث عدم رشد می‌شود و اگر محل تحصیل یا کار خود را تغییر دهید شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

 

۸- لیستی از کتاب هایی که باید بخوانید تهیه کنید و همه آنها را بخوانید.

اگر در زندگی روزمره استرس زیادی را تجربه می‌کنید، کتاب بخوانید. غرق شدن در دنیای یک کتاب خوب، حال و هوای شما را عوض می‌کند.

 

۹- به وزن ایده آل برسید.

تناسب اندام در تمام مراحل زندگی مخصوصا جوانی باعث اعتماد به نفس و همچنین موجب سلامتی جسمی شما نیزمی شود.

 

 

آیدا گلشن آرا

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.