اقتصاد کلان

کاهش نرخ ارز در بازار غیر رسمی و صرافی‌های بانکی

بازار ارز امروز (یکشنبه، دوازدهم مرداد) شاهد کاهش قیمت ارزهای معتبر در بازار غیر رسمی بود و این مساله در حالی رخ داد که نرخ اعلام شده در تابلو صرافی های بانکی رشد اندکی نسبت به روز قبل داشت.

به گزارش ایرنا، بهای هر دلار آمریکا در ساعت ۱۵ امروز در صرافی‌های بانکی شاهد افزایش قیمت ۲۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته بود و به نرخ ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید و قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها بدون تغییر نسبت به روز گذشته  ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان بود.

یورو نیز همین روند را داشت و ثبت قیمت فروش هر یورو به ارزش ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان در تابلوها، رشدی ۲۰۰ تومانی را نسبت به روز کاری قبل نشان داد و قیمت خرید یورو نیز مشابه روز قبل به قیمت ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان در صرافی‌های بانکی معامله شد.

این تغییر نشان می‌دهد روند عمیق‌تر شدن فاصله میان قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی برای سومین روز متوالی ادامه یافته است.

ارزیابی بازار غیر رسمی ارز گویای آن است که نرخ خرید و فروش دلار از حدود ۲۳ هزار ۱۰۰ تومان آغاز شد و در روندی نزولی به حدود ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان هم رسید، اما اکنون در حدود ساعت ۱۵ نرخ خرید و فروش نقدی دلار در بازار غیر رسمی در محدوده ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می شود.

براساس سامانه سنا نیز میانگین بهای فروش دلار و یورو در بازار معاملاتی روز گذشته تغییر قابل توجهی نداشت و در این سامانه برای هر یورو مبلغ  ۲۶ هزار و ۴۷۳ تومان و بهای دلار نیز به رقم ۲۲ هزار و ۸۳۹ تومان ثبت شد.

همچنین در سامانه نیما نیز در روز معاملاتی گذشته هر حواله فروش یورو با میانگین قیمت ۲۱ هزار و ۳۹ تومان به ثبت رسید. بهای فروش حواله دلار نیز میانگین قیمت ۱۸ هزار و ۶۷ تومان را نشان داد که حاکی از ثبات قیمت‌های در این سامانه نسبت به روز کاری قبل خود است.

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ چت از طریق واتساپ
بستن
بستن