مدیریت محتوی وردپرس

کلمه کلیدی کانونی چیست و بهترین شیوه استفاده از آن کدام است؟

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

در این مقاله می خوانید :

در این مقاله از پایگاه دانش وردپرس نشریه آنلاین کسب و کار فیبز با شما همراهان گرامی هستیم تا با استفاده از عناوین ذیل اهمیت انتخاب کلمه کلیدی کانونی مناسب را برای شما همراهان گرامی تشریح کنیم . لازم به توضیح است که کانون اصلی بحث ما در این مقاله اهمیت استفاده از کلمات کانونی در محتوا و صفحات است. با ما همراه باشید.

عناوین اصلی :

  1. استفاده صحیح و بهینه از کلمه کلیدی کانونی در صفحات و نوشته های سایت وردپرسی
  2. کلمه کلیدی کانونی چیست؟
  3. استفاده از یواست سئوی پرمیوم برای داشتن صفحات و محتوای بهینه
  4. کلمه کلیدی کانونی و وظیفه ی اصلی آن
  5. محل وارد کردن کلمه کلیدی کانونی در یواست سئو
  6. کامل کردن بخش متای توضیحات
کلمه کلیدی کانونی چیست
کلمه کلیدی کانونی چیست

استفاده صحیح و بهینه وانتخاب کلمات کلیدی سئو در صفحات و نوشته های سایت وردپرسی

نمایش مطالب و صفحات یک سایت در صدر نتایج گوگل خواسته ی هر وبمستری است و تمام تلاش ها در زمینه سئوی محتوا و صفحات برای حصول نتیجه در این زمینه است. عوامل متعددی در کشیده شدن صفحات و محتوای یک سایت به صدر نتایج گوگل دخیل هستند ؛ که همه آنها در ذیل دو عنوان onpage و  offpage و برخی نکات دیگر گنجاند و به آن ها پرداخت.

کلمه کلیدی کانونی چیست؟

کلمه کلیدی به عنوان یکی از عوامل اصلی سئوی محتوا و صفحات یک وبسایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا پی ببرند که موضوع اصلی این صفحه و محتوای شما چیست و در واقع در مورد چه صحبت می کنید.

کلمات کلیدی و شیوه ی آغاز نوشتن یک محتوا و چارچوب های اصلی :

پیش از تولید محتوا می بایست برای موضوع خود یک کلمه کلیدی کانونی یا اصلی در نظر بگیرید. برای مثال اگر می خواهید در مورد موضوع چاپ بنر مقاله بنویسید بهتر است موضوعی انتخاب کنید مانند چاپ مستقیم بنر و آن را به عنوان کلمه کلیدی در نظر بگیرید .

بعد از تعیین کلمه کلیدی می بایست به دنبال کلمات LSI یا همان کلماتی که گوگل تحت عنوان “جستجوهای مربوط” به شما معرفی می کند. در تصویر زیر این موضوع را بهتر درک می کنید.

LSIها در کنار کلمه کلیدی کانونی
LSIها در کنار کلمه کلیدی کانونی

با یافتن کلمات مرتبط در گوگل می بایست محتوا نویسی را شروع کنید و از این کلمات در محتوای خود حتما استفاده نمایید که این اقدام موجب بیشتر دیده شدن شما در نتایج گوگل می شود چرا که این کلمات همان هایی هستند که مخاطبان به دنبال آن ها هستند.

استفاده از یواست سئوی پرمیوم برای داشتن صفحات و محتوای بهینه

  • افزونه یواست سئوی پرمیوم بهترین افزونه سئوی وردپرس است ؛
  • که به تنهایی تمام بخش های سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه می کند.
  • این افزونه با تعیین چارچوب ها و چک لیست هایی برای شما ، کمک می کند تا سبز کردن چراغ هر کدام از بند های لیست در پایان سئویی بسیار عالی برای صفحه یا محتوای خود به ارمغان آورید.

کلمه کلیدی کانونی و وظیفه ی اصلی آن

همانطور که در ابتدا هم اشاره شد کلمه کلیدی ، عبارتی است که شما برای یک پست یا صفحه ی خود انتخاب می کنید تا به موتورهای جستجو بفهمانید که دقیقا در حال توضیح چه چیزی هستید؛ یا موضوع اصلی محتوا و صفحه شما چیست .

نکته بسیار مهم

خیلی از افراد تصور می کنند با اضافه کردن این کلمه به بخش کلمه کلیدی افزونه یواست سئو باید از این به بعد محتوا یا صفحه ی خود را در صدر نتایج ببینند در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. انتخاب کلمه کلیدی فقط شروع کار است و شما می باید بعد از اینکه آن را در یواست سئو وارد کردید به صورت کاملا حرفه ای از این کلمه و مترادف های آن در بخش های مختلف محتوا و صفحه ی خود بر اساس اصول حاکم بر تولید محتوای بهینه استفاده نمایید.

محل وارد کردن کلمه کلیدی کانونی در یواست سئو

اگر افزونه پرمیوم یواست سئو در سایت شما نصب باشد با اسکرول کردن در صفحه محتوا به پایین مطابق تصویر ذیل به بخش کلمه کلیدی کانونی خواهید رسید و در این بخش می توانید کلمه کلیدی کانونی را وارد کنید. این فیلد مکانی است که شما موضوع اصلی بحث خود را در قالب یک یا چند کلمه معرفی می کنید.

محل درج کلمه کلیدی کانونی
محل درج کلمه کلیدی کانونی

کامل کردن بخش متای توضیحات

بخش مهم دیگری در هر نوشته یا صفحه وجود دارد که برای موتورهای جستجو بسیار مهم هستند و شما همیشه می بایست این بخش را تکمیل نمایید . متای توضیحات در واقع بخشی است، وقتی محتوای شما در نتایج نشان داده می شود این بخش به عنوان توضیحی مختصر در زیر عنوان اصلی محتوای شما نشان داده می شود و مخاطب اگر پاسخ سوال خود را در ان ببیند یا احساس کند می توان در محتوا یا صفحه ی شما به پاسخ خود برسد، حتما سایت شما را باز خواهد کرد و در آن به دنبال پاسخ خود خواهد گشت. پس عنایت داشته باشید که بخش متای توضیحات را با یک توضیح مختصر و بسیار جذاب تکمیل نمایید و حداقل دو بار کلمه کلیدی را در آن ذکر کنید.

چگالی کلمه کلیدی کانونی

پس از تکمیل این بخش شما باید به سراغ بحث چگالی کلمه کلیدی در صفحات خود بروید و بر اساس اصولی که یواست سئو برای شما تعیین کرده است، سعی کنید کلمات کلیدی را در بخش های مختلف متن محتوای خود پخش کنید . دلیل این کار دستورالعمل های گوگل در بحث محتوا نویسی است؛ که همگی آنها به دلیل کاربر محور بودن گوگل است. گوگل دوست دارد بهترین سایت ها را برای پاسخگویی به هریک از نیازهای کاربران در اختیارشان قرار دهد، تا همچنان موتور جستجوی محبوب بماند و محتوا نویسان و مدیران سایت می بایست خود را با خواسته های کاربران وفق دهند.

 

دوستان و همراهان گرامی
بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم. امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید. سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.
درباره خدمات ما سوالی دارید؟