مدیریت محتوی وردپرس

کلیدهای میانبر در وردپرس و لذت بخش کردن ویرایش نوشته !

معرفی، بررسی و آموزش سیستم مدیریت محتوی وردپرس

blank

در این مقاله از سایت فیبز می خوانید :

در این مقاله از پایگاه دانش وردپرس سایت فیبز با شما هستیم تا در قالب عناوین ذیل برخی از پرکاربردترین کلیدهای میانبر در ویرایشگر گوتنبرگ ، را به شما همراهان گرامی معرفی نماییم و امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله، بتوانید راحتی و سرعت بیشتری را در ویرایش نوشته های خود تجربه کنید. با ما همراه باشید.

  1. نقش تسهیلگری کلیدهای میانبر در وردپرس
  2. پشتیبانی وردپرس از کلیدهای میانبر
  3. برخی از کلیدهای میانبر پرکاربرد در ویرایشگر نوشته های وردپرس
  4. شورت کات های مربوط به گوتنبرگ

 

نقش تسهیلگری کلیدهای میانبر در وردپرس

هر کسی در هر کاری که فعالیت داشته باشد، تنها دلیلی که او را تشویق به تهیه ی ابزار های بهتر و بروزتر می کند، میزان تسهیلگری ابزار در فرآیند کار او می باشد. تمامی سیستم های مدیریت محتوای قدرتمند دارای یک سیستم ویرایشگر متن با امکانات خوب و تسهیلگر در زمینه ویرایش متن هستند. در این میان سیستم هایی که از کلید های میانبر کیبرد برای یک ویرایش سریع تر پیشتیبانی می کنند، محبوبیت ویژه ای میان کاربران خود دارند.

پشتیبانی وردپرس از کلیدهای میانبر

وردپرس نیز در اکثر بخش های خود مخصوصا در ویرایشگر نوشته های خود از این کلیدهای میانبر یا shortcut ها پشتیبانی می کند. کلید های میانبر هم در ویرایشگر کلاسیک و هم در ویرایشگر جدید یا گوتنبرگ قابل به کارگیری هستند.

 

وظیفه ی کلید های میانبر در وردپرس

کار آنها سرعت بخشیدن به ویرایش یک متن است و نیاز به استفاده از موس را هنگام کار بشدت کاهش می دهند. همانطور که می دانید ویرایش کردن متن یا هر بخش دیگری از یک وبسایت در وردپرس با موس بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی باعث خستگی و کندی سرعت کار می شود. از این رو باید راه حلی ساده را در دستورکار قرار داد تا به کار سهولت و سرعت بخشید.

 

لذت بخشی و تسریع در ویرایش نوشته

ویرایش با کلیدهای میانبر کار را برای شما لذت بخش تر و سریع تر می کند و باعث صرف جویی در زمان و انرژی شما می شود. یکی دیگر از مزیت های شورت کات های ویرایشگر وردپرس ، شباهت آن ها به میانبر های ویندوز و مایکروسافت است و از این لحاظ یادگیری و درک را برای شما سریع تر می کند.

 

برخی از پرکاربردترین کلیدهای میانبر در وردپرس 

در این بخش سعی خواهیم کرد عناوینی از شورت کات های مهم و کارساز را برای شما همراهان گرامی ذکر کنیم و با توضیح در مورد هر کدام شما را در سرعت گرفتن شما هنگام ویرایش نوشته هایتان کمک کنیم.

 

Italic  و  Bold کردن متن

برای تبدیل حالت متن به Italic می توان از کلید های میانبر Ctrl+I استفاده کرد و نیز برای بولد کردن هر کلمه یا بخش از متن می بایست از کلید های میانبر Ctrl+B استفاده کرد تا خیلی سریع متن ها بولد شوند و دیگر نیازی نیست برگردید و با موس به منوی ویرایشگر مراجعه کنید.

 

کات کردن بخشی یا همه ی متن و پیست کردن در جای دیگر

برای انتقال بخشی از متن به جایی دیگر ابتدا می بایست آن متن را انتخاب کنیم و اگر همه ی متن را بخواهید باید کلید میانبر  Ctrl+A را بزنید تا کل متن را برای شما انتخاب کند. بعد از انتخاب متن مورد نظر با استفاده از کلیدهای میانبر Ctrl+X متن کات یا قیچی می شود و با مراجعه به جایی که می خواهید متن در آنجا قرار بگیرد و استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+V متن در جای خود قرار می گیرد.

 

کپی بخشی یا همه متن به جای دیگر

برای تهیه ی کپی بخشی از متن و قرار دادن در نقطه ای دیگر از متن نیز مشابه روش بالا ابتدا متن را انتخاب کنید و این بار با زدن کلیدهای میانبر  Ctrl+C متن را کپی و در محل مورد نظرتان با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+V متن را پیست کنید.

 

کلید میانبر آماده سازی متن برای چاپ یا  print

زمانی که قصد داشتید متن محتوای خود را برای چاپ بفرستید و نسخه چاپی آن را تهیه کنید، به راحتی و مشابه محیط ویندوز می توانید با زدن کلیدهای Ctrl+P متن را آماده چاپ کنید.

 

لینک کردن متن یا قرار دادن لینک در بخشی از متن

گاهی اوقات پیش می آید که قصد دارید یک کلمه یا بخشی از متن یا یک عنوان را به یک سایت یا لینک خاص، لینک دهید که برای این منظور براحتی پس از انتخاب متن مورد نظر می توانید، کلید های میانبر Ctrl+K بزنید و مطابق تصویر لینک خود را در فیلد باز شده قرار دهید.

 

کلیدهای میانبر ویرایشگر وردپرس

قرار دادن خط زیرین برای بخشی خاص از متن

بعضی وقت های برای اینکه توجه خواننده یا مخاطب را به بخشی خاص از یک متن جلب کنید که می توانید با استفاده از Underline یا کشیدن خط زیر آن بخش از متن این کار را به راحتی انجام دهید. در ویرایشگر وردپرس برای انجام اینکار بعد از انتخاب بخش مورد نظر متن می توانید کلید های میانبر Ctrl+U را برای اضافه کردن خط زیرین ، استفاده کنید.

 

ذخیره و بازیابی تغییرات با دو کلید میانبر کارآمد.

هر زمانی که در حین انجام کار ناخواسته تغییراتی را ایجاد کردید و یا اینکه تغییرات داده شده باب میلتان نبود، با استفاده از کلید میانبر Ctrl+Z می توانید تغییرات را به حالت قبل بازگردانید.

  • همچنین برای ذخیره سریع تغییرات بدون استفاده از موس می توانید کلید میانبر Ctrl+S را استفاده نمایید تا بسرعت تغییرات برایتان ذخیره شود.

شورت کات های مربوط به گوتنبرگ

ویرایشگر گوتنبرگ یک ویرایشگر مبتنی بر بلوک هست و ویرایشگر بلوک گوتنبرگ از تمامی شورت کات هایی که در بالا معرفی کردیم پشتیبانی می کند و علاوه بر این شورت کات های مختص به خودش را نیز دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

ایجاد یک بلوک جدید در گونتنبرگ

برای ایجاد یک بلوک جدید در ویرایشگر بلوک گوتنبرگ ، می بایست کلید اینتر Enter را بزنید و همچنین پس از انتخاب بخشی از متن اگر بخواهیم آن را از حالت انتخاب خارج کنیم می بایست کلید Esc را بزنید.

 

کلیدهای میانبر ویرایشگر وردپرس

 

برای کپی کردن یک بلوک در ویرایشگر گوتنبرگ باید کلید های ترکیبی Ctrl+shift+d را بزنید.

 

کلیدهای میانبر ویرایشگر وردپرس

ایجاد یک بلوک قبل از بلوک فعلی که در آن هستید.

زمانی که بخواهید یک بلوک قبل از بلوکی که در آن هستید ایجاد کنید می بایست کلید های ترکیبی  Ctrl+Alt+T را بزنید و همچنین برای اضافه کردن یک بلوک بعد از بلوکی که در آن هستید باید کلیدهای Ctrl+Alt+Y را بزنید.

 

نوار ابزار را بردارید یا آن را نمایش دهید.

گاهی اوقات بنا بر سلیقه یا جلوگیری از شلوغی صفحه نمایش شما دوست دارید نوار ابزار برایتان نمایش داده شود یا اینکه در صفحه نباشد تا زمانی که به آن نیاز داشته باشید. برای غیر فعال کردن نمایش نوار ابزار باید از کلیدهای میانبر Ctrl+Shift+ , استفاده کنید و نیز برای باز کردن منوی فهرست ویرایشگر بلوک در گوتنبرگ از کلیدهای ترکیبی  Alt+Shift+O استفاده کرد.

 

رفتن به بخش های بعدی در گوتنبرگ

در ویرایشگر گوتنبرگ به راحتی می توانید با کلیدهای میانبر به بخش بعدی منتقل شوید که برای این کار می بایست کلیدهای
Alt+Shift+N و نیز برای برگشتن به بخش قبلی در ویرایشگر از کلید ترکیبی Alt+Shift+P را بزنید.

 

دوستان و همراهان گرامی

بسیار خوشحالیم با یک آموزش دیگر از تیم وردپرس سایت فیبز با شما عزیزان همراه بودیم . امیدواریم بهره ی کافی رو از مباحث عنوان شده برده باشید . سوالات ، نظرات و پیشنهادات خودتان را در قسمت دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال فرمایید و ما را در بالا بردن کیفیت این آموزش های کوتاه و کاربردی یاری بفرماید.

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *