بازاریابی و مدیریت بازار

انواع گستره بازاریابی چیست؟ (بخش دوم)

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب و کار

blank

پیشتر در فیبز در مورد مفاهیمی از بازاریابی و مدیریت برند، محصول، بازار و مشتری صحبت کرده بودیم اما امروز مطلب مهمی ( انواع گستره بازاریابی چیست؟) را در مورد اصول بازاریابی فرا خواهیم گرفت که کمک شایانی به شناخت هرچه بیشتر بازار، مشتری و متقاضی خواهد کرد! به نظر بنده همیشه در فهم و درک یک موضوع دسته بندی کردن آن میتواند تا حد قابل توجهی گیرایی ما را بالا ببرد.

 

گستره بازاریابی چیست؟

انواع گستره بازاریابی به دسته بندی خروجی ما که به عنوان محصول می شناسیم می پردازد این دسته بندی به ما کمک خواهد کرد که بدانیم تولیدات ما در چه خانواری قرار دارد و البته نکته مهم و قابل توجه اینجاست که از کدام یک از انواع گستره بازاریابی میتوانیم برای پیشبرد بازار محصولمان استفاده بکنیم!

در بخش اول مباحثی را مورد بررسی قرار دادیم که ما را با آیتم های متفاوتی آشنا کرد اکنون به ادامه مبحث می پردازیم ! (چنانچه بخش اول گستره بازاریابی را مطالعه نکرده اید اینجا را کلیک کنید)

مکان ها:

مکان ها همیشه در زندگی ما بحث برانگیز بوده اند، چرا که بیش از نیمی از زندگی ما در مکان و یا محل مورد نظرمان می گذرد. اما برای بسیاری از مردم جالب است که در کاخ سلطنتی سعد آباد و یا مکان های همانند آن زندگی کنند از این رو یکی از راه های بازاریابی برگزاری کنسرت های سرباز در همین مکان ها و یا امثال آن ها میباشد، کشور ها ،شهر ها ،مکان های تاریخی و طبیعی نیز از همین قوانین پیروی میکنند. حتما برایتان جالب خواهد بود که یک کنسرت سنتی را در کاخ سعد آباد تجربه کنید نه !

سازمان ها:

اگر در موسسه آموزشتان یک پلن آموزشی برای نو جوانان دارید قطعا اسپانسر بودن و یا درجه ای پایین تر از آن یعنی حمایت یک دانشگاه را داشته باشید پس توانسته اید اعتماد اقشار بیشتری را به دست بگیرید سازمان ها همیشه پشتوانه کیفیت و کمیت ما برای پلان های دیگرمان خواهد بود برای مثال اگر شرکت ال جی برای ساختار اداری خود از ماشین های اچ پی استفاده میکند پس اعتبار زیادی را برای اچ پی کسب کرده است.

اطلاعات:

اگر اطلاعات را زیر مجموعه فناوری اطلاعات قراردهیم پس بیشتر میتوان سازمان های فناوری اطلاعات را به عنوان زیرساخت در توسعه بازاریابی سازمانمان در نظر بگیریم اگر چه مانند موارد دیگر به صورت محسوس و آشکارا روبروی چشم مشتریمان نیستند اما سازمان های اطلاعاتی چینش و ساختار خوبی را برای پوشش ما در بحث بازاریابی محصولاتمان ایجاد خواهند کرد.

ایده ها:

حتما شنیده اید که فلان سازمان توانست فلان ایده را بدزدد و به ثروت کلانی دست پیدا کند. ایده ها همیشه برای سازمان ها مانند الماس بوده اند شاید شنیده باشید که بزرگترین سرمایه برای انسان عقل اوست و به همین شکل بزرگترین سرمایه برای سازمان ها ایده نگری سازمان است.

ایده ها همیشه در بحث بازاریابی می توانند بسیار مثمر ثمر واقع شوند ایده ها میتوانند چندین قدم شما را از رقبا جلو بیندازد میتواند یک مدل کسب و کار خوبی به شما بدهد و می تواند ساختار سازمان شما را متحول سازد.

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.