توانمندی مدیریتی

۱۰ اشتباه در استارتاپ که هر کارآفرینی باید ازآنها دوری کند!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

هرفردی مرتکب اشتباه می شود ، و در مورد کارآفرینانی که کسب و کارهای جدید راه اندازی می کنند نیزتفاوت چندانی ندارد. داشتن اشتباهات کوچک طبیعی است، اما در استارتاپ ، حتی اشتباهات کوچک هم می توانند پرهزینه باشند.

خوشبختانه، کارآفرینان متعددی درگذشته شروع به راه اندازی استارتاپ کرده اند بسیاری از آنها مرتکب اشتباهات رایجی شده اند و ما می توانیم از این اشتباهات درس بگیریم. با کمی برنامه ریزی و دانش در استفاده از توصیه های دیگران ، می توانید از مشکلات و موانع رایج سر راه دوری کنید.

 

1- از شکست نترسید.

” ترس ازشکست می تواند بزرگترین اشتباهتان باشد. شکست در موفقیتتان نقش بسیار مهمی دارد و غلبه بر ترس برای کسب و کار آینده تان حیاتی است. چگونگی غلبه بر ترس از شکست و استفاده از اشتباهات خود به عنوان کلید موفقیت”

 

2- سازماندهی کردن

“سازمان یافته بودن مانند کلید است و اجرای کسب و کار مانند رئیس است. طبیعی است که همزمان دهها اتفاق بیافتد. به همین خاطر، لیستی از وظایف و کارهای روزانه تهیه می کنم، کارهایی که باید انجام دهم. و آنها را براساس اولویت طبقه بندی می کنم. به نظر ساده اما بسیار کاربردی است و باعث می شود که کارآمدتر و پربارتر عمل کنم. “

 

3- بازارتان را اشتباه نگیرید.

“بزرگترین اشتباه یک صاحب کسب و کار در هنگام راه اندازی یک استارتاپ داشتن تفسیر اشتباه از بازار است. صرف نظر از ارزیابی هزینه های بیش ازحد ، پرداختن به اهداف غلط جمعیت شناسی ،کم کردن میزان تقاضا و تفسیر اشتباه از بازار می تواند کسب و کار شما را حتی قبل از شروع به پایان رساند.”

 

4- بیاموزید کارها را به دیگران واگذارکنید و از انجام همه کارها به تنهایی بپرهیزید.

“در استارتاپ ، گاهی با نداشتن خودآگاهی مواجه هستیم. موسسان در مراحل اولیه، به سادگی کارها را به دیگر اعضای تیم واگذار نمی کنند. آنها سعی می کنند همه کارها را خود به تنهایی انجام دهند گر چه منجر به کاهش هزینه ها می شود، اما در نهایت، باید کارهایی که در انجامشان زیاد ماهر نیستند را به دیگران واگذار کنند و بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنند. اگر برای یک هدف چندین هدف را قرار دهید، شکست خوردن بعید می شود.”

 

5- سریع استخدام نکنید.

“از بزرگترین اشتباهات استارتاپ می تواند استخدام فوری کارکنان باشد، مانند استخدامهای تمام وقت، در حالیکه استخدام پاره وقت می تواند معقول تر باشد یا استخدام یک کارمند رسمی در حالیکه یک کارمند قراردادی همان کار/ عملکرد را دارد. راه اندازی یک کسب و کار ساده با استخدام کارمندان پاره وقت و قراردادی ساده است.”

 

6- هنگامی که برروی افزایش درآمد تمرکز میکنید، از بازار و مشتریان غافل نشوید.

“[این اشتباه است] تمرکز بر جمع آوری پول و درآمد بیشتر به جای تمرکز بر مشتریان و بازار مناسب محصول. هنگامی که شرکت ها محصولی را دارند، بیشتر بر روی جمع آوری پول و درآمد بیشتر تمرکز می کنند. در حالی که باید روی مشتریان و بازار مناسب محصول ، و حصول اطمینان از ارزش گذاری و ارائه پیشنهاداتی که در بازار باعث جذب مشتری می شوند تمرکز کنند.”

 

7- اجتناب نکردن از قراردادها

“یکی از بزرگترین اشتباهاتی که صاحبین کسب و کار / کارآفریننان می توانند در هنگام شروع کسب و کار انجام دهند، عدم اجرای قراردادها است. مهم نیست که ایجاد روابط خوب تا چه حد ممکن است، زمانی که سیستم ها و توافق نامه ها جایگزین نشوند.”

 

8- حقوق بی مورد و اشتباه به خود ندهید.

“پرداخت حقوقهای بسیار کم یا بسیار زیاد به خودتان [یک اشتباه است]. معمولا تعیین کردن حقوق و دستمزد برای استخدام یک فرد جدید راحت تر از تعیین حقوق مالک یا شریک است. در نظر بگیرید که درصد درآمد خود را پرداخت کنید. آنچه که انتخاب میکنید، پرداختن به درآمد شما و شرکای خود را به عنوان یک تمرین و پایه برای انتظارات سالم مدیریت به دست می آورید. »

 

9- به آرامی حرکت نکنید.

“به عنوان یک بنیانگذار نخستین بار که اشتباهات زیادی را مرتکب شدم، فهمیدم که در تصمیماتم به اندازه کافی سریع نیستم. بعد از مدتها متوجه شدم که داشتن یک شریک تجاری موثر نیست، مشتریان حاضر به پرداخت پول کافی برای حفظ و نگهداری کسب و کار ما نبودند، سرمایه گذاران بدون توجه به اینکه چقدر مرا دوست داشتند علاقه ای به سرمایه گذاری در کسب و کار من نداشتند “

 

10- با سرعت مناسب و صحیح رشد کردن

” تا به حال افرادی زیادی بوده اند که می خواستند در شرکتم سرمایه گذاری کنند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می توانید مرتکب شوید این است که فقط به خاطر پول شراکت کنید. شخص سرمایه گذار بسیار مهم تر از پول است. شما باید کسی را انتخاب کنید که بینش و اخلاق را با شما به اشتراک بگذارد. “

 

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.