مهارت های زندگی

۱۳ مورد که افراد قدرتمند به آن توجه ویژه ای دارند!

فیبز، نشریه آنلاین مدیریت کسب وکار

blank

جالب است بدانید که افرادی که در زندگی ما به عنوان افراد قدرتمند شناخته میشوند از نظر روحی و روانی ۱۳ مورد از مسائل بازدارنده را در زندگی شخصی خود حذف کرده اند و خود را عادت داده اند که مسیر انجام درست این موارد را به خوبی یاد بگیرند. در ادامه شما را با این موارد بیشتر اشنا خواهیم کرد:

 

۱ – اتلاف وقت و احساس تاسف بعد از آن

هر آدم حرفه ای در زندگی نسبت به بدرفتاری دیگران در جایگاه و مقام خود ابراز ناراحتی نخواهد کرد . آن‌ها آموخته اند که مسئولیت کارهایشان و پیامد آنها را خود برعهده بگیرند و درک بالایی از این واقعیت دارند که اغلب زندگی عادلانه نیست. آن‌ها قادر هستند از در شرایطی که زندگی آن ها را امتحان میکند با کمال تجربه و درس‌های آموخته‌شده خارج شوند. زمانی که یک موقعیت بدی ایجاد می شود با عباراتی مانند “تجربه خوبی بود و از این بهتر هم خواهد شد” به زندگی خود پاسخ میدهد.

 

۲ – برای از دست دادن قدرتشان نمی هراسند

افرادی که از نظر ذهنی قوی هستند از دادن قدرت به دیگران به منظور ایجاد احساس بالاتر بودن خودداری می‌کنند. آن‌ها می دانند که کنترل اعمال و احساسات خود را در دست دارند. آنها میدانند که مدیریت درون کنترل واکنش هایشان است.

 

۳ – از تغییر نمی ترسند

افراد ی که از نظر ذهنی قوی هستند، تغییر را می‌پذیرند و از چالش استقبال می‌کنند. بزرگ‌ترین ترسشان از راضی و ساکن شدن است. تا تجربه کردن و حس کردن. یک محیط متغییر و حتی نامطمئن می‌تواند به یک فرد قوی انرژی بدهد.

 

۴ – اتلاف انرژی برای مسائلی که خارج از کنترل آنهاست

افرادی که از نظر ذهنی قوی هستند در مورد ترافیک سنگین آزادراه ها و یا خصوصیات رفتاری بد دیگران شکایت نمی‌کنند ، چرا که آن‌ها تشخیص می‌دهند که همه این فاکتورها معمولاً فراتراز کنترل آن‌ها هستند. در شرایط بد، آن‌ها تشخیص می‌دهند که تنها چیزی که می‌توانند درکنترل داشته باشند، واکنش و نگرش خودشان است و آن‌ها از این ویژگی‌ بخوبی استفاده می‌کنند.

 

۵ – نگرانی در رابطه با خوشایند بودن برای همه افراد

افراد دلسوز را می شناسید؟ یا برعکس، افرادی که دیگران را از خود میرنجانند ؟ تصور این اعمال به عنوان یک راه تقویت کننده قدرت کاملا اشتباه است! هیچ کدام از این دو موضع خوب نیستند. فردی که از نظر ذهنی قوی است تلاش می‌کند که مهربان و منصف باشد و دیگران را خشنود کند و هر جا که مناسب کار درست را انجام دهند، این افراد از صحبت کردن باکی ندارند و از عواطف خود به راحتی استفاده میکنند، آن‌ها توانایی تحمل کردن  ناراحتی و عصبانیت افراد را دارند و در هر جایی که ممکن است، با زیبایی، موقعیت را هدایت کنند.

 

۶ – از ریسک پذیر بودن نمی ترسند

یک فرد قوی از نظر ذهنی مایل به پذیرفتن ریسک‌های محاسبه ‌شده است. این چیزی کاملا متفاوت تر از پریدن در خطری ابلهانه است. با قدرت و مهارت های ذهنی فرد می‌تواند خطرات و منافع را به طور کامل ارزیابی کند و به طور کامل جنبه‌های منفی احتمالی حالات ممکن را قبل از اقدام ارزیابی کند.

 

۷ – در گذشته خود زندگی نمیکنند

قدرتی در تصدیق گذشته و به خصوص در تایید مسائلی که از تجربیات گذشته یاد گرفته‌ اند وجود دارد که بسیار گرانبهاست. هیچ فرد حرفه ای در سایه ای از گذشته خود زندگی نخواهد کرد بلکه آن‌ها بیشتر انرژی خود را در ایجاد بهترین لحظه و سرمایه‌گذاری در آینده صرف خواهند کرد.

 

۸ – اشتباهات گذشته را تکرار نمی کنند

همه ما معنی دیوانگی را میدانیم، دیوانگی به نظر این افراد تکرار عمکرد مشابهی است که در انجام آن هیچ نتیجه متفاوتی را دریافت نخواهیم کرد! در حالی که به نتیجه‌ای متفاوت و بهتر از آنچه که قبلا به دست آورده‌ایم امیدوارهستیم. یک فرد دارای ذهن قوی مسئولیت تمام رفتارهای  گذشته خود را می‌پذیرد و می خواهد از اشتباهات خود درس بگیرد. تحقیقات نشان داده که توانایی منعکس کردن خود به شیوه درست و سازنده  یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت مدیران اجرایی و کارآفرینان بوده است.

 

۹ – به موفقیت دیگران حسادت نمی کنند

احساس شادی حقیقی و هیجان برای موفقیت دیگران امکان دارد حس قدرت را از شخص بگیرد. اما افراد دارای قدرت ذهنی این توانایی را دارند زمانی که دیگران موفق می‌شوند حسادت نورزند و ناراحت نشوند آن ها سعی میکنند در این شرایط از روش انجام کار به خوبی یادداشت‌ برداری کنند. آن‌ها مایل به انجام کارهای سخت برای موفق شدن در رسیدن به هدفشان بدون تکیه بر راه های غیر اصولی و میانبر ها هستند.

 

۱۰ – پس از هر شکست تسلیم نمیشوند

هر شکست فرصتی است برای اصلاح کردن و بهتر شدن قدرت عملکرد شخصی خود .حتی بزرگ‌ترین کارآفرینان نیز به این موضوع اقرار میکنند که تلاشهای اولیه آن‌ها همواره شکست‌های زیادی را به همراه داشته‌است. افراد با قدرت ذهنی راضی به شکست مجدد برای کسب تجارب بیشتر هستند، تا زمانی که تجربه یادگیری از هر شکست بتواند آن‌ها را به اهداف نهایی خود نزدیک‌تر کند.

 

۱۱ – از دوران تنها بودن خود نمی ترسند

افراد دارای ذهن قوی حتی از زمانی که به تنها یی سپری میکنند لذت می‌برند . آن‌ها از زمان استراحت خود برای فکر کردن، برنامه‌ریزی، و سازنده بودن استفاده می‌کنند. از همه مهم‌تر، به دیگران برای حفظ شادی و حالات خود وابسته نیستند. آن‌ها می‌توانند با دیگران شاد باشند، وبه تنهایی نیز می توانند زندگی خود را به بهترین کیفیت سپری کنند.

 

۱۲ – احساس اینکه به دنیا بدهکارند

به خصوص در اقتصاد کنونی، مدیران و کارمندان در هر سطحی درک می‌کنند که دنیا به آن‌ها حقوق، مزایا و زندگی راحت را بدون داشتن آمادگی لازم و تحصیلات عالیه نمیدهد. پس هیچ انتظاری از دیگری ندارند و بر این باورند که خودشان باید راه موفقیت خود را بسازند و سطح توقع خود را تا حد چشمگیری از دیگران پایین می آورند.

 

۱۳ – انتظار ندارند که سریعا به نتیجه برسند

فرقی نمیکند که یک برنامه ورزشی باشد و یا یک رژیم غذایی و یا حتی یک برنامه طولانی مدت کاری! افراد قدرتمند میدانند که لازمه موفقیت صبر و حوصله و پشتکار است! آن‌ها از انتظار نتایج فوری آگاهند لذا انرژی خود را بیخود هدر نمی دهند. آن ها در هر موفقیتی که به دست می آورند نقطه عطف موفقیت خود را در طول مسیر جشن میگیرند. آن‌ها در قدرت باقی می مانند و درک می‌کنند که تغییرات واقعی زمان می‌برد. آیا شما دارای این قدرت های ذهنی هستید؟ آیا به عناصری که در این فهرست وجود دارند نیاز پیدا خواهید کرد؟

 

 

کیانوش مولودی

برایم مهم است که در فیبز بتوانم به افزایش علم و آگاهی مردمم کمک کنم. همه ما به این دلیل اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلی را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *