نفت و انرژی

۲۵ طرح آبرسانی در روستاهای یزد به بهره برداری رسید

۲۵ طرح آبرسانی در روستاهای یزد به بهره برداری رسید

به گزارش ایرنا مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب(آبفا) یزد گفت: این طرح ها با  ۲۲ میلیارد و ۷۰۴ میلیون تومان هزینه در شهرستان های اردکان، میبد، اشکذر، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز تحت پوشش شبکه آب پایدار آب در استان قرار گرفت.

اصغر ریاضتی افزود: با بهره برداری از  این طرح ها ۲ هزار و ۴۳۸ خانوار با هشت هزار و ۷۲ نفر به آب بهداشتی بهره مند شدند و بهره برداری از این طرح ها با هدف بهره مندی روستاها از آب سالم ، بهداشتی و پایدار، توزیع عادلانه آب در روستاها ،پیشگیری از آثار بحران خشکسالی،جلوگیری از مهاجرت روستاییان و گامی در توسعه زیرساخت ها واشتغال منطقه است. 
وی ادامه داد:  این طرح ها با لوله گذاری خطوط انتقال به طول ۳۴ هزار و ۸۰۰ متر و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب به طول ۱۳ هزار و ۵۵۷ متر به بهره برداری رسید. 
مدیرعامل آبفا یزد گفت:این طرح ها در روستاهای تقویه،زربند، پناه کوه، شرب العین ، رباط پشت بادام، سنگرد، چاه الهیه، قطرم، چاه شهید بهشتی، چاه شهدا، زارکوییه ، پرک ، سنجدک ، بویی آباد، فضل آباد، چالمه، چاه ابوالفضل ، چاهک ، بختیاری، حسن آباد ،خوانسار، هفتهر، سورک، حاجی باقری،- طباف و سید آباد افتتاح شد. 
وی افزود:در حال حاضر آب شرب و بهداشت روستاهای استان از طریق منابع آبی زیرزمینی و بخش معدودی  از آب انتقالی از خارج استان تامین می شود که به علت فقر کمی و کیفی منابع آب های زیرزمینی موجود هم اکنون به ۲۵۰ روستای استان از طریق تانکرهای سیار آبرسانی می شود .

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

امروز ۲۵۶ طرح‌ آبرسانی روستایی در استان های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، یزد، ایلام، فارس و قزوین از طریق ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو مورد بهره برداری قرار گرفت. 

این طرح‌ها با اجرای ۴۴۲ کیلومتر خط انتقال، ۶۰۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه، ۲۰ هزار و ۷۰ مترمکعب مخازن ذخیره و با سرمایه‌گذاری ۳۳۹.۸ میلیارد تومان، ۱۷۲ هزار و ۲۰۶ نفر جمعیت تحت پوشش آب سالم و پایدار قرار گرفت.

منبع : www.irna.ir

منبع: ایرنا

تیم تولید محتوی اتاق خبر

با ما همیشه بروز باشید. آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را فقط در فیبز دنبال کنید. هنر تیم ما خبر است! برای دریافت آخرین مطالب لطفا در خبر نامه ما عضو شوید. برای دریافت راهنمایی از لینک زیر استفاده کنید. https://fabes.org/receive-notifications/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *